Skocz do zawartości

Zestaw do gier 2000 - 3000 na lata


Recommended Posts

Witam serdecznie, od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna desktopa. 
Do tej pory używałem laptopa (lenovo y510p w najmocniejszej konfiguracji, bez sli i ssd), ale czuje niedosyt, chciałbym w końcu zasiąść przed wiekszym ekranem niż 15,6 cala :D
 

  • Zastosowanie komputera: GRY, INTERNET
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000-3000zl
  • Których części potrzebujesz?: buda - monitor z czasem dokupie, bez systemu
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? jeśli by się dało to bezpiecznie zrobić i zwiększyć znacząco wydajność to tak, dodam, że nigdy tego nie robiłem
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: brak
  • Specjalne wymagania: max płynności i wydajności w grach, dysk ssd 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nope, ewentualnie wala mi sie dysk 250gb samsunga, ale nawet nie wiem czy działa
  • Własna propozycja zestawu: liczę na was :)
  • Inne: chciałbym żebyście mi doradzili w doborze komputera do 2500zł + monitor, i do 3000zł bez monitora

 

Gry w jakie będę grać : GTA V, CS: GO, FAR CRY 4, LOL, + far cry primal jak wyjdzie, ogólnie najnowsze tytuły.


Ogólnie też nie chciałbym żeby komputer po roku, dwóch już nie miał wydajności w najnowszych tytułach jakie bedą wychodziły... No i chciałbym zeby była otwarta furtkaa na modernizacje :) 

AAA i jeszcze jedno, czy warto kupić teraz, czy jeszcze poczekać 2-3 miesiące? jakieś promo na święta robią? :D

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Na promocje nie ma co liczyć. Bardziej można się obawiać podwyżek cen. 

 

Proponuję Ci na początek sprawdzić ten HDD czy działa. Nie ma co robić na hura. Wiedz też, że zakup SSD  w tych budżetach odbije się znacząco na wydajności zestawu w grach. Nie wiem czy będzie to dla Ciebie na tyle opłacalne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

próbowałem ostatnio złożyć zestaw na i5-4460/gigabyte geforce gtx 960oc 4gb 128bit, z dyskiem 1tb, dyskiem cruciala 250gb ssd i zmieściłem się na styk, ale teraz nie potrafie sobie przypomnieć jak to szlo ;/ 

A i jeszcze pytanko, czy znacząco zwiększa się wydajność przy wymianie gigabyte gtx 960oc 4gb 128bit na droższego radeona z 4gb vram ale szyną 256bit? 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli mowa o R9 380, to różnica wydajności jest mała. 

 

óbowałem ostatnio złożyć zestaw na i5-4460/gigabyte geforce gtx 960oc 4gb 128bit, z dyskiem 1tb, dyskiem cruciala 250gb ssd i zmieściłem się na styk, ale teraz nie potrafie sobie przypomnieć jak to szlo ;/ 

 

Zapewne mniej więcej tak .... 

 

1 x  Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x  Corsair VS 450W 80+ 120mm

1 x  AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

1 x  Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked

1 x  Liteon iHAS122 SATA (black)

1 x  Gigabyte GeForce GTX 960 OC 4GB DDR5 128bit (1253/7010) http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

2995 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Jeżeli mowa o zestawie z monitorem do 3000 zł, to najrozsądniej będzie wywalić SSD i zamiast tego wrzucić LG 22MP57HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)


W zestawie za 3000 zł bez monitora przy rezygnacji z SSD wkładasz R9 390

Link to post
Share on other sites

Rozumiem ze furtka na modyfikacje zostaje otwarta? Moze ktos mi zlozyc dwa koszyki, jeden z grafika nvidii a drugi z radeonem? A jakby dac mniejszy ssd i wlozyc lepsze gpu/cpu?

Podbijam ;)

Rozumiem ze furtka na modyfikacje zostaje otwarta? Moze ktos mi zlozyc dwa koszyki, jeden z grafika nvidii a drugi z radeonem? A jakby dac mniejszy ssd i wlozyc lepsze gpu/cpu?Podbijam ;)
Halooo halooo? Edytowane przez bounty8
Link to post
Share on other sites

 

 

Moze ktos mi zlozyc dwa koszyki, jeden z grafika nvidii a drugi z radeonem?

 

Po co tutaj dwa koszyki. Chcesz AMD, to zmiast GTX 960 bierzesz R9 380. Reszta zestawu bez zmian

 

 

 

A jakby dac mniejszy ssd i wlozyc lepsze gpu/cpu?

 

Jeżeli już to, dorzuć do tego jeszcze 50 - 100 zł i przesiadaj się na 1151 z i5 6500.

Link to post
Share on other sites

Ok, skleiłem coś takiego:
i5 4460 + r9 380 + ssd 250gb

http://zapodaj.net/7d0c3a3d045c0.jpg.html
 

i5 6500 + gtx 960 4gb + ssd 120gb 
http://zapodaj.net/8df16f82dbb99.jpg.html

Teraz pytanie, czy wszystko do siebie pasuje i który będzie wydajniejszy na przestrzeni lat? 

Nie mam konta na esc.pl, więc nie mogę zlinkować koszyków, dlatego zasyłam screenshoty. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Teraz pytanie, czy wszystko do siebie pasuje i który będzie wydajniejszy na przestrzeni lat? 

 

Pasować pasuje. WD Green na WD Blue. Nie mam pojęcia który zestaw będzie wydajniejszy na przestrzeni lat. Obecnie są to zestawy na bardzo zbliżonym do siebie poziomie. W jednym mocniejszy CPU oraz minimalnie słabsza GPU. W drugim odwrotnie. Coś tam ptaszki ćwierkają, że AMD ma dostać kopa przy DX 12. Czy tak będzie ? Nie wiem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...