Skocz do zawartości

Konsola PS3/Xbox360 czy...Zasilacz komputerowy?!


Recommended Posts

Uszanowanko

Mam dość nietypowy problem. Posiadam zestaw egpu (gtx570). Niestety zasilacz prawdopodobnie jest za słaby(w sumie to jest o kilka W niż wymaga karta) i pod obciążeniem grafika jest odcinana. Karta działa jedynie bez gier. Cóż, zakup zasilacza, takiego lepszego xfx core 450w to ~200zł. Mam dylemat czy cały zestaw sprzedać i kupić konsole starszej generacji czy też dokupić zasilacz.

Obecna konfiguracja laptopa:

i7 3620QM

hd 4000

ssd 128GB

16Gb ram

HD+

 

Nie pozwala mi grać płynnie w bf3 (800x600 i 25fps max)

Ogólnie to chce grać  w serie battlefield(multiplayer) i czasami jakiś sandbox(far cry4). W nic innego nie gram. Tu konsola starej generacji zapewni mi i tak lepsze osiągi, Grafika dla mnie bez znaczenia. Ma być płynnie na sensownej rozdzielczości i tyle.

Co do pada to nie mam strachu. Obecna myszka to hp x4000 i jako biurowa jest znakomita ale o precyzji w grach nie ma mowy. Obecna rozgrywka to katorga dla oczu, ręki i nerwów.

Konsole nowej generacji nie wchodzą w grę. Na czysto po dołożeniu miałbym 700zł, to za mało. Po drugie, dla trzech gierek multiplayer troche nie ma sensu. Po trzecie, exclusivy na żadną z genereacji mnie nie interesują (poza serią forza, która mi się podoba).

 

Dylemat mam dość śmieszny. Teoretycznie co tu gtx'a do starych konsol porównywać :P(wydajność). Szukam jedynie taniego, płynnego i legalnego pogrania w gierki, które wymieniłem bez zbędnego stresu i dalszego kombinowania. Tu lepiej wypadają konsole (brak zbędnych kabli, zasilaczy, multiplayer bez cheaterów i innych ***** oszustów z macro,  no recoil itp. psującym innym zabawe).

Co wybrać?

 

edit:

telewizor, który posiadam to jakaś stara plazma panasonic'a 42' z 2006r?

Edytowane przez SonAndros
Link to post
Share on other sites

Wybór równie trudny jak obecne wybory do sejmu. Wiem jak działał Far Cry na ps3 i mimo wszystko akurat w tej grze lepiej wypadł by twój pecet. Moim zdaniem lepszy będzie zasilacz w tej sytuacji, gdyż pecet parametrami nie jest zły i spokojnie jeszcze kilka lat pośmiga. Możesz też poszukać używanego ale markowego, tu na forum w dziale sprzedam.

 

Za PC:

- plazma to najgorsze co mogli wciskać w sklepach, wyrzucić nie szkoda (migocze, duży pobór prądu)

- wystarczający

- far cry 4 lepiej będzie działać

- kup zasilacz i zbieraj na konsolę :)

 

Za konsolą:

- gry w które się gra

- gry ze świetną fabułą

- exclusiv-y

- jeszcze więcej gier

Link to post
Share on other sites

Temat egpu odpuszcze sobie, dla mnie ciekawostka(chetnych zapraszam do dzialu sprzedam/Pw). Na PC mnie nie stać a multi na kompie za 1,5k(wliczam monitor bo nie mam, biurka zresztą też) nie będzie wcale lepsze niż na moim 8570p :P

Po drugie coraz bardziej cenie sobie prostote, odpalam i gram :P. A grafika dla mnie przestała się liczyć. Gdzieś tam na końcu. Grywalność, płynność oraz balans w multiplayer to podstawy dla mnie. Muszę się zastanowić jeszcze jaka konsola i która generacja. Na nowszą mnie nie stać a stara generacja to max 24 graczy na mapce a nigdy nie grałem w tak małej obsadzie, zawszse 64 :D. Gdzieś wyczytałem, że bf4 i hardline na stare konsolki to straszny crap pod każdym względem. Ogladalem filmiki na yt i ciężko się do czegoś przyczepić jak dla mnie.

Na exclusiv-y nawet nie patrze. Przeglądałem listy z nowych i starych generacji i jedynie seria forza mnie zaciekawiła. Jak to taki nfs u2/most wanted 2005 z otwartym swiatem, swobodną jazdą, możliwość podziwiania krajobrazu i prawdziwe auta(nie tam żadne prototypy czy statki kosmiczne) to jakiś xbox wpadnie. Szkoda, że motocykli nie ma jak w TDU.

Euro truck simulator nie jest i nie będzie dostępny na konsole?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...