Skocz do zawartości

Którą wersje 980TI kupić?


Recommended Posts

Witam

 

Do tej pory posiadam wersję od Gigabyte G1 - niestety mimo wszystko że dostałem bardzo dobrze kręcącą się sztukę, w dodatku z ASIC 81% - jest dla mnie zdecydowanie za głośna (nawet na 1300 z boostem), może nie pod względem hałasu emitowanego przez szum ale przez ten "suszarkowy" dźwięk. Od razu powiem - tak mam najnowszy bios F4

 

Tak więc myślę nad tym czy by jej nie zwrócić i nie kupić jakiejś innej wersji.

 

Jakieś sugestie? ;)

 

Myślałem nad MSI ze względu na wysokiej jakości wentylatory i mimo wszystko chłodzenie Twin Frozr jest bardzo dobre oraz wersją Palita która chyba ma bezkompromisowy układ chłodzenia i rewelacyjny wygląd.

 

Jeszcze zastanawiałem się nad Inno3d ichill x3 ultra ale nigdy nie miałem styczności z tym producentem ;/

i podobno są problemy z cykającymi wentylatorami czego bym nie zniósł  :rotfl:

Dzięki za odp ;))

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co ludzie mają z tymi G1, to przecież dobre chłodzenie, karta ma 70 stopni max, dobrze się kręci i ma backplate w dodatku. Zmiana na MSi według mnie bez sensu, minimalnie mniej fps a odrobinę ciszej. MSi nie pracuje bezgłośnie przecież, mam gtx970 gaming z msi w domu to wiem jako to pracuje i podczas gry też szum słychać. Co dopiero dźwięk referencyjnych gtx480/580 to dopiero było.. a się grało i cieszyło wydajnością karty a nie jej słuchało..

Link to post
Share on other sites

Hahahaha g1 dobre chłodzenie? 

 

Oswiec mnie proszę gdzie masz te 70 stopni i na jakich zegarach, i ile rpm masz na takich tempach

 

Niestety ja jestem z tych co cisza>oc, dla 40-80mhz chyba jednak wolę palita ;)

 

U mnie na 1450mhz bylo 2,4k rpm przy 75 C w wieśku. I tak mam bardzo dobrze wentylowaną bude

 

Nie oczekuje ze nie bedzie szumu, ja nie chcę mieć suszarki w obudowie

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Mozna  to mozna wszystko  8-)

Z tym ze AIO sie tak samo dobrze sprawdzi a jest to jednak duzo prostsze rozwiazanie


Ja mam zwykłą Nvidia GeForce GTX 980Ti i też nie narzekam. Jest najtańsza i też rewelacyjna niewiem po co przepłacać o te pare stopni mniej hmmm?

Bo nie masz porównia lub i niskie oczekiwania


http://forum.benchmark.pl/topic/192128-dziwne-temperatury-w-idle/

to nie twój temat ?Ześ nawet nie zapełnim tego gpu-z %-)

Link to post
Share on other sites

I co w związku z tym? Może i chodzi troche głośno w stresie ale nie aż tak, jak sie używa dzwięku podczas grania to wgl nie słychać więc w czym problem? :rotfl:

A co do tamtego tematu najpierw przeczytaj a potem głupoty wypisuj :D

 

Dodam dla autora, że zwykły model suszarką nie jest napewno ;)

Edytowane przez ullQuiorra
Link to post
Share on other sites

http://screenshooter.net/102681934/chhgxbr

 

wiesiek 3 las 

 

jak to jest cicho i chłodno to ja chyba mam coś nie tak z uszami

 

 

w dodatku mam 144hz monitor przez co karta pracuje na 975 mhz non stop więc co chwile tylko słysze "wiuuuuuu, wiuuuuuu, wiuuuuu" i jest to masakrycznie irytujące

 

 

czy ktoś może wie jaka jest różnica między jetstream a super jetstream?

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

 

 

jak to jest cicho i chłodno to ja chyba mam coś nie tak z uszami

 

nie ty masz z uszami tylko ten wyzej z głową %-)

 

 

 

w dodatku mam 144hz monitor przez co karta pracuje na 975 mhz non stop

 

A niby czemu tak ?


 

 

czy ktoś może wie jaka jest różnica między jetstream a super jetstream?

 

Sprawdz czy nie maja róznych zegarów ;)

Link to post
Share on other sites

A niby czemu tak ?

 

Bo jest jakiś problem ze sterownikami którego nvidia nie załatała już od cholery czasu przez co karta graficzna nie "downclockuje" nawet na pulpicie jeśli masz podłączony monitor 144hz (tak jakby cały czas tryb 3d był odpalony). Zwykle po prostu przełączam na 120hz przyciskiem na monitorze i problem znika ale i tak jest to denerwujące (bo gdy np przeglądam youtube czy jakies strony co duzo renderowac grafa musi to i tak włącza 975hz i co chwile jest wiuuuuuu, tak jakby te wentylator nie potrafiły się po cichu włączać..)

 

Co do palita - wiem że palit plombuje karty, chociaż często jest tak że serwis przymyka na to oko, wiadomo że czasem trzeba to przeczyścić i zmienić paste. Coprawda jak tak patrze na zdjęcia to tą naklejke można by ostrożnie zdjąć i potem założyć. Ktoś się może w tym orientuje? To jedyny szkopuł w Palicie, tak mi zostaje inno3d albo MSI

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Kupisz tego palita tez nie bedzież zadowolony .Niby co on ma lepszego od gigabyte .Ani wiecej tych zeberek ani rurek .Nawet jak stópka  bedzie lepszej jakosci to pamietaj ze biedny dwa razy kupuje %-)

 

Bo jest jakiś problem ze sterownikami którego nvidia nie załatała już od cholery czasu przez co karta graficzna nie "downclockuje" nawet na pulpicie jeśli masz podłączony monitor 144hz (tak jakby cały czas tryb 3d był odpalony).

 

nie sprawdze bo nie mam ale moze zanteresuj sie modingiem biosu

Edytowane przez damianek1
Link to post
Share on other sites

Akurat wersja MSI jest znacznie bardziej cicha od tej Gigabyte :))  Moim zdaniem MSi to najlepsza opcja kultura pracy jest naprawdę rewelacyjna. Widziałem akurat tylko 4 wersje 980 TI GAMING jak i LIGHTNING, PALIT, G1. w kolejnośći.  MSI LIGHTINING > MSI GAMING > PALIT > G1.  Powiem że g1 to tragedia :) Ale da się przeżyć. Natomiast MSI prawie nie słyszalne :) 

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...