Skocz do zawartości

Sony M4 Aqua, czy może coś lepszego?


Recommended Posts

Witam,

Może zacznę od tego, że stoję przed wyborem telefonu ze średniej półki cenowej, chciałabym poprosić o opinie Sony M4 Aqua w szczególności, ponieważ to ten model głównie mam na oku. Słyszałam, że jest wadliwy a opinie na jego temat nie są przychylne, stąd też moje wątpliwości. By ułatwić mi pomoc podaję swoje preferencje poniżej.

•mój budżet : -

•gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu :Telefon będzie brany od operatora, który proponuje kilka modeli ze średniej półki, może zadanie ułatwi wymienienie ich poniżej:

- Sony M4 Aqua

- Huawei P8 Lite

- LG G4c ( choć tutaj nie jestem jakoś zachęcona do LG)

- Sony Xperia T3

- LG G3s

•nówka czy używka : Skoro od operatora to wiadomo nówka. :)

•preferowany rozmiar wyświetlacza : 5 cali i powyżej

•preferowany system mobilny : Android

•do czego będę używać urządzenia : Bardzo dużo Internetu, Facebook, Messenger, Instagram. Bardzo często słucham muzyki i zależy mi na dobrym aparacie.

•moje najważniejsze wymagania : Najważniejsze to chyba wyświetlacz, dobre odwzorowanie barw. Nie toleruję natarczywych zacięć czy samoczynnego wyłączania się sprzętu. Bardzo zależy mi na dobrej jakości muzyki, ponieważ słucham jej dosłownie codziennie i to głównie na telefonie właśnie. Mile widziany dobry przedni aparat. :)

 

Najbardziej jednak chciałabym poprosić o opinie M4 Aqua, chyba najbardziej mnie urzekł swoim wyglądem i podzespołami jednak w Internecie znalazłam wiele negatywnych opinii na temat nagrzewania się, samoczynnego wyłączania się lub natarczywych lagów podczas korzystania. Bardzo zależało mi na tym telefonie i teraz jestem w rozterce, bo obawiam się czy brać ten model. :/ Chciałabym uniknąć wizyt w serwisie, bo bez telefonu jak bez ręki. Proszę o pomoc i z góry wam dziękuję.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się jednak, że tylny aparat zdecydowanie lepszy niż wymienione lumie ma zarówno Sony jak i Huawei. Lumie z góry odpadają, posiadałam przez ostatnie dwa lata i zdecydowanie system mi nie odpowiada. Tylko telefony wymienione przeze mnie wchodzą w grę, gdyż jest to telefon jak już pisałam od operatora i nie mam większego wyboru.

Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się jednak, że tylny aparat zdecydowanie lepszy niż wymienione lumie ma zarówno Sony jak i Huawei

masz rację, tak Ci się tylko wydaje :) Już kiedyś tutaj testy robiłem Xperia Z2 vs Lumia 720 - Lumia 720 położyła Xperię na łopatki - za zauważ, że mówimy tutaj o flagowej Xperii Z2 i budżetowej Lumii 720 z przed kilku lat - różnica w cenach tych dwóch do teraz jest niemal 5-krotna :)

Także zaufaj mi jeśli Ci piszę, że w tej cenie nie kupisz nic z lepszym aparatem niż te w Lumiach 735 czy 640.

(jaką Lumię miałaś?)

 

 

 

ylko telefony wymienione przeze mnie wchodzą w grę, gdyż jest to telefon jak już pisałam od operatora i nie mam większego wyboru.

to jest w sumie tutaj pojedynek tylko M4 Aqua vs Huawei P8 Lite... niby Sony lepsze ma benchmarki, jednak z drugiej strony Huawei ma 2gb RAM i 16gb pamięci - a to fajna sprawa jest ze względu na aplikacje... ciężka decyzja :) Chyba po przemyśleniu stwierdzam, że P8 Lite :D

 

Poczekaj na innych opinie :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Lumia 735 to ciekawa propozycja, ładnie wyglądający telefon, na pewno również płynny w działaniu.

Ostatnio miałam Lumie 520, telefon zastępczy tak jakby, który służył mi przez dwa lata, bo kompletnie nie zaprzątałam sobie głowy nowym modelem. :) Teraz jednak moje potrzeby co do multimedialnego telefonu zwiększyły się no i postanowiłam wybrać jakiś ze średniej półki. Sony M4 Aqua naprawdę trafił w moje gusta przede wszystkim estetyczne jednak z tego co czytałam w recenzjach wydawał się być świetnym faworytem.

Czytałam i czytałam no i w końcu wyczytałam te liczne negatywne opinie na jego temat. :/ Dużo osób narzeka na przegrzewanie się, to właśnie problem, bo używam telefonu bardzo intensywnie i troszkę się o to martwię. Po drugie podobno łapie zacięcia podczas użytkowania, a wiadomo to strasznie irytujące. Często podobno ląduje w serwisie a tego właśnie chciałabym uniknąć.

Chciałabym właśnie dowiedziec sie nieco więcej czy te obawy mają swoją podstawę, bo jakby nie było będzie to telefon na abonament i na kolejne 2 lata użytkowania. :) Huawei ciekawy jednak bateria mnie odstrasza, przy moim użytkowaniu chyba ten telefon nie wytrzymałby nawet 2 godzin. :D

Link to post
Share on other sites

Tak tylko weź pod uwagę to, że aplikacje są instalowane w pamięci telefonu. Od niektórych dane można przenieść ale nie całość. Jak zapchasz to nic nie zaaktualizujesz ani nie zainstalujesz bo musi sie zainstalować w telefonie i karta tu nic nie pomoże. Przerabiałem to już kiedyś i było to bardzo upierdliwe. Teraz minimum 16gb i oczywiście karta

Link to post
Share on other sites

Ale mnie postraszyliście, no i skutecznie. :) W ofercie operatora rzecz jasna mam do wyboru zarówno Lumie 735 jak i 640 jednak z góry je odrzuciłam, ponieważ sam system jakoś mi nie odpowiada, użytkowałam 2 lata no i niestety. :/

Faktycznie troszkę kiepsko z tą pamięcią wewnętrzną w Sony. :( Jednak chyba chciałabym sie dowiedziec czy faktycznie w tym modelu występuje wiele usterek.

Brałam także pod uwagę Huawei ale bateria nie przejdzie, jestem pewna, że przy moim użytkowaniu telefon rozładuje się po 2 godzinach a jakoś nie widzi mi się ładowanie go kilkakrotnie na dzień. :(

Link to post
Share on other sites

Nie wchodzi w grę. Razem z telefonem biorę też Internet, chociaż nie muszę dobierać telefonu do mojej oferty to jednak chcę. Lumia 520 to już tragedia jak dla mnie no i pora na coś nowszego. Nie mam jak wyrzucić na raz prawie 1000 złotych na telefon i stąd ten wybór. A skoro podpisuję nową umowę z operatorem to i nowy telefon się przyda.

Link to post
Share on other sites

Nie chcę na siłę Lumii, bo wiem, że nie będę zadowolona. Szybkość działania owszem, super jednak korzystając z Instagrama, Facebooka to naprawdę pozostaje wiele do życzenia. Nie będę sie tu rozpisywać, po prostu ten system do mnie nie przemawia. :)

A tak z ciekawości to gdzie można dostać telefon na raty? To w sumie dobry pomysł i z tego co mi się wydaje mniejszy wydatek niż u operatora... Oczywiście zależałoby mi na ratach do powiedzmy 40 złotych miesięcznie, no i bez oprocentowania. Tylko że nie mam o tym zielonego pojęcia, ktoś mógłby może się wypowiedzieć? A może ktoś ma telefon na raty?

Link to post
Share on other sites

Oby nie T3 bo nie kapuje co ten złom w tych czasach na rynku robi.

Co do M4 to realnie zostaje tylko 1.3 GB dla użytkownika. Masakra, chyba że nie wygrywasz żadnych aplikacji to ok.

Mimo że nie lubię Samsunga to A3 jest ciekawa propozycja lub LG i Huawei. No jeszcze Motorola do przemyślenia.

U Soniacza trzeba poczekać na E5 i M5 może w przyszłym roku dorównaja konkurencji.

Ewentualnie znaleźć M4 dual ma 16.

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...