Skocz do zawartości

Komputer nie wstaje, uszkodzony pin socketu


Recommended Posts

witam

tak jak poprzednicy napisali, jeśli tylko go lekko zgiąłeś to igłą naprostuj go (to takiej pozycji lub coś w ten deseń jak reszt pinów w tym rzędzie), jeśli nie czujesz się komfortowo i uważasz że to nie dla Ciebie takie akcje - spróbuj najpierw gwarancje (choć uprzedzam mojej płyty ASUS-a nie przyjęli, dlatego sam wyprostowałem pin i działa :)), potem w ostatniej ewentualności sam spróbuj go naprostować.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem mechaniczne uszkodzenia powstałe na skutek nieprawidłowego użytkowania nie są podstawą do składana reklamacji. Jeśli pin jest zgięty - naprostuj (jeśli nie czujesz się na siłach znajdź kogoś z "pewną ręką" w śród znajomych czy rodziny. Jeśli nie znasz takiej osoby zapytaj np. zegarmistrza).

Jeśli złamany - To samo, spróbuj wygiąć pozostałą część pina do wysokości pozostałych pinów, jeśli jest wystarczająco długi znajdzie się w odpowiednim miejscu, upewnij się tylko czy nie styka się z innymi pinami i czy "trafi" na odpowiedni styk procesora. Jeśli i ta opcja odpada to niestety czeka cię zakup nowej płyty. Na gwarancje raczej nie ma sensu wysyłać.

Link to post
Share on other sites

Ogarnąłem się trochę i doczytałem, że uszkodzony pin to VSS->ground. Niby nie powinien dawać takiego efektu.

Do tego dziwi mnie jedna sprawa, a dokladniej to, że wszystkie wentylatory chodzą, USB dostają zasilanie, jednak panel LED wyświetlający ewentualne błędy nie świeci się. Poczytałem o problemach ASRocków szczególnie tej płyty z BOOTowaniem i zastanawiam się czy to nie jest właśnie to. Nie mogę jednak za długo trzymać włączonego, ponieważ regulator napięcia nad wyświetlaczem LED grzeje się jak szalony. Próbowałem czyścić CMOS, ae dalej bez skutku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...