Skocz do zawartości

Karta w laptopie do gry w wiedźmina 3


Recommended Posts

Cześć, naszło mnie ostatnio na wymianę laptopa i jak już bym coś kupował, to od razu takie, żebym mógł pograć w Wiedźmina 3 bez lagów. No i mam problem, bo i ile procesor, Ram itd jest dość oczywisty, to już na kartach graficznych nie znam się kompletnie i nie potrafię porównać tej z wymagań systemowych gry (Nvidia Geforce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870/Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290) do tych, które można znaleźć w laptopie. Do tego ogranicza mnie budżet (2000-2500 zł)

I teraz pytanie, czy na grafice AMD® Radeon R5 M330 + Intel HD Graphics 5500 2048 MB ten wiedźmin mi pójdzie? ALbo na nVidia® GeForce 920M?

Zauważyłem, że w tej cenie są to najpopularniejsze karty, a poza WIedźminem nie będę grał w inne wymagające gry (no, może w Risena...)


Albo na karcie AMD® Radeon R5 M230?

Link to post
Share on other sites

Będzie ciężko mam kumpla który ma kartę m7670 bodajże i gra na low ustawieniach, ze strony nvidi takie minimum to gt840m

do 3k nie ma wydajniejszego układu graficznego, chyba że poszukasz używek. jeżeli bedzie to laptop z matrycą hd to powinno iść nawet na średnich, przed tym jak kupisz lapka sprawdź na yt jak w3 bedzie chodził 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że na R5 M230 i M330 Wiedźmin 3 jest niegrywalny na rozdzielczości 1366x768 nawet na low, na 920m jest niewiele lepiej, ale nadal kiepsko, bo tylko momentami dochodzi do 30 klatek.

Niestety skrajne minimum to 840m, a nawet 940m, a realnie to należy myśleć o 950/960m. Wiem, że to oznacza laptopy o cenach powyżej 3500, ale taki niestety jest poziom cen.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przykładowo wg zestawienia na stronie: notebookcheck.pl laptopy: Lenovo i 2 Delle z 920m mają w rozdzielczości 1024x768 na ustawieniach low w Wiedźminie 3 średnio od 18 do 20 klatek - czyli bardzo słabo. Wszystkie te laptopy miały i5 oraz i7 z serii U oraz 8 GB RAM.

Są gry, w które da się pograć na 920m (czasami nawet w wyższych ustawieniach), ale niestety nie jest jedną z nich najnowszy Wiedźmin.

M230 z tego co widzę w testach w niektórych grach może być sporo wolniejszy od m7670. Nie wiem jak wypada M330 w tym porównaniu, ale to trochę poprawiona M230, więc cudów nie się co spodziewać - myślę jednak, że możesz jeszcze tą M330 sprawdzić, czy da radę Wiedźminowi w najniższych ustawieniach.

 

Sprzedawcom nie można ufać (czasami chcą naciągnąć na zakup, a czasami najzwyczajniej brakuje im wiedzy) - najlepiej samemu poszukać w sieci testów i to więcej niż jednego.

Edytowane przez Franz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karty graficzne w mobilnej wersji na laptopy są słabsze o 25% względem desktop, a zdarza się że dochodzi też do 50% mniej.

 

pomóż sobie rankingiem kart graficznych

http://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php

 

Kupno komputera stacjonarnego względem laptopa o tych samych parametrach to jest stosunek ceny 1/2,

czyli laptop do gamingu wychodzi 2x razy drożej jak nie 3x, wiadomo że się płaci też za monitor i baterie.

Edytowane przez RaTaJ
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Echnaton dobrze podpowiedział na gpuboss można zrobić ranking samych kart graficznych do latpopa

http://gpuboss.com/gpus/Laptop-graphics-cards-best-PassMark-score-6722908

 

musisz celować w (tak na oko strzelam nie chce mi sie doczytywać i porównywać minimalnych i rekomendowanych wymagań)

3000 punktów do gry w FullHD

1500 punktów do gry w HDready

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz pograć w wiedźmina 3 bez lagów to zmień internet.... A tak na poważnie to na tych laptopach nie pograsz, za słabe bebechy. Za laptopa naprawdę trzeba sporo zapłacić żeby zagrać w nowe gry. Za te pieniądze to stacjonarny tylko, jeśli chcesz coś pograć.

Edytowane przez hasati
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...