Skocz do zawartości

Komputer do domu do 3 tys


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Dom, multimedia głównie filmy czasami gry mmorpg typu Wow
  • Maksymalna kwota : 3000
  • Których części potrzebuję : wszystkich
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : jeśli budżet pozwoli na procesor z odblokowanym mnożnikiem to czemu nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:Full Hd
  • Specjalne wymagania : w miare estetyczna obudowa, jeśli budżet pozwoli do dysk ssd na system
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    Proces
    or AMD PHENOM II X4 955 Black Ed. BOX / 3.2 GHz, AM3 ( HDZ955FBGMBOX )
    Pamięć DDR3 KINGSTON - 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9 ( KVR1333D3N9K2/4G )
    Dysk SAMSUNG 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - HD103SJ
    Grafika PCIex GIGABYTE GF GTX 460 1024 MB DDR5, 256 bit - GV-N460OC-1GI
    Nagrywarka NEC AD-7263S - 24x DVDRW DL, SATA, LabelFalsh, OEM, czarna ( AD-7263S-0B )
    Zasilacz BEQUIET PurePower L7 - 530 W, PFC, 20 dB ( BN106 )
    Obudowa COOLER MASTER ELITE RC-335 - ATX, bez zasilacza, czarna ( RC-335-KKN1-GP )  
    Wentylator SCYTHE KATANA 3 - 1366/775 - AM3/AM2+/AM2/940/939/754, 31 dB ( SCKTN-3000 )  
    Płyta główna ASUS M4A77T - AMD770, DDR3, PCI-Ex, S-AM3

nie licząc karty wszystko posiadam karta niestety padła

  • Własna propozycja zestawu : Brak
  • Inne : Zależy mi na jak największej wydajności zestawu, kwota graniczna jednak nie jest wyznacznikiem może być taniej powiem tak komputer będzie najczęściej wykorzystywany do oglądania filmów Full Hd ewentualnie jakieś gry mmorpg rzadziej czasami się zdarzy GTA V albo coś z nowszych bo poprzedni zestaw mnie często ograniczał więc może nadrobię. Fajnie jakby całość była na intelu bo AMD już mi dostarczyło przyjemności grzania się.

 


Ktoś pomoże?
.

http://www.morele.net/inventory/info/K3JS2h/
moja propozycja wyszło 3500 tylko czy warto i pytanie czy coś ze starego komputera się nada do przełożenia przez co koszt by spadł?

Link to post
Share on other sites

Słuchaj, bardzo fajny zestaw możesz złożyć, pod warunkiem, że wydasz te 3500zł i użyjemy kilku podzespołów ze starego komputera. Osobiście użyłbym dysku, napędu i zasilacza ze starego zestawu, a za 3500zł zakupiłbym: http://www.morele.net/inventory/info/9kvBiD/

Daje Ci to porządnego, czterordzeniowca z odblokowanym mnożnikiem, cichą i wydajną GPU z dużymi możliwościami OC, wydajny cooler dla procesora, 2x 4GB RAM o taktowaniach 2400MHz, płytę główną, którą używałem jeszcze jakiś czas temu i byłem wniebowzięty jej możliwościami, stabilna praca non stop, no i obudowę od SilentiumPC, mi osobiście się podoba, ma też dwa wentylatory i możliwość rozbudowy o kolejne trzy, możesz ją też wymienić na Zalmana Z3 z trzema wentylatorami, ale uważam, że SPC jest trochę lepiej wykonana.

Ogólnie uważam, że w tym wypadku warto dopłacić te 500zł i mieć lepszy i wydajniejszy sprzęt, niż kombinować, a później pluć sobie w brodę:)

W zestawie co prawda nie ma SSD, ale nie uważam aby opłacalnym interesem było rezygnować z lepszego GPU, bądź CPU na rzecz szybszych loadingów.

Edytowane przez boskikuba95
Link to post
Share on other sites

To mi się podoba wypowie się ktoś jeszcze albo na ktoś jeszcze inne propozycje jeśli nie dzisiaj składam

.

Twoja propozycja jest całkiem dobra. Kwestia ewentualnej kosmetyki. A nie chcesz przypadkiem wykorzystać części z obecnie posiadanego zestawu ? Dysk, zasilacz, pamięci, DVD-RW ....
Mogę Cię prosić o poradę?
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Propozycja wyżej jest całkiem sensowna ale wg mnie płyta główna do zmiany na MSI Z97 G43 z lepszą w pełni chłodzoną sekcją zasilania. Dodatkowo warto pokusić się o Macho BW z wentylatorem 140 mm

 

1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

1 x  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010)

1 x  Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

3507 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

omputer będzie najczęściej wykorzystywany do oglądania filmów Full Hd ewentualnie jakieś gry mmorpg rzadziej czasami się zdarzy GTA V albo coś z nowszych bo poprzedni zestaw mnie często ograniczał więc może nadrobię.

 

Z drugiej strony jak chcesz, to możesz zejść na GTX 960. Nie masz chyba sporych wymagań co do gier ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie mam sporych wymagań co do gier


Propozycja wyżej jest całkiem sensowna ale wg mnie płyta główna do zmiany na MSI Z97 G43 z lepszą w pełni chłodzoną sekcją zasilania. Dodatkowo warto pokusić się o Macho BW z wentylatorem 140 mm

 

1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

1 x  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010)

1 x  Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

3507 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

 

 

Z drugiej strony jak chcesz, to możesz zejść na GTX 960. Nie masz chyba sporych wymagań co do gier ? 

I wtedy którą 960 brać? I czy mój zasilacz to uciągnie?

Edytowane przez Gosti
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-960-jetstream-4gb-gddr5-dp-hdmi-2xdvi-ne5x960010g1j-724877/

Jest dość cichy, przynajmniej bazując opinią na testach na różnych page'ach, do tego najbardziej wydajny, ale różnica między czołowymi modelami GTX 960 jest minimalna, wszystkie są na tym samym poziomie. Temperatury tego modelu są też najwyższe, ale nie są na tyle wysokie, żeby rzutowało to na trwałość sprzętu.Osobiście wybrałbym Palita.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...