Skocz do zawartości

3500zł, Zestaw dla gracza CS:GO


Recommended Posts

Część, kumpel poprosił mnie żebym złożył mu nowy zestaw do 3,5k. Głównie gra półprofesjonalnie w CS:GO więc potrzebuje 300fps i lubi się bawić filmikami i zdjęciami ze swojego go pro. Mogłem iść w trochę starszą technologię żeby dokopać do karty, ale ma monitor jedynie full HD 144hz Benq (nie pamiętam modelu) wiec stwierdzilem że to mija się z celem lepiej dać mu możliwość późniejszego ulepszania że skylake, a gtx960 spokojnie pociągnie. Jest jeszcze opcja podmianki na R9 380, ale kumpel twierdzi że trochę nie ma zaufania do Radków chociaż mówiłem mu że to idiotyczne :) Nie chce się też bawić w podkręcanie, dlatego tak to wygląda. Dajcie znać o swoich przemyśleniach :)

 

* Zastosowanie komputera: CSGO, obróbka fotek z gopro

* Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500

* Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

* Specjalne wymagania: Brak

* Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 144hz 1080p

* Których części potrzebujesz?: Buda

* Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Nie

* Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/87qL1

 

Z góry dzięki :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest jeszcze opcja podmianki na R9 380, ale kumpel twierdzi że trochę nie ma zaufania do Radków chociaż mówiłem mu że to idiotyczne :)
 

 

GTX 960 ma zdecydowanie lepszy soft. Kwestia tego, w jakim sofcie obrabia swoje filmiki z Go-Pro

 

 

 

Własna propozycja zestawu: http://www.morele.ne...tory/info/87qL1

 

Bolą mnie te pamięci. Jak już brać te DDR4 to coś z wyższym taktowaniem. Oczywiście tutaj konieczna jest dopłata do płyty głównej co przy CPU non-K nie ma najmniejszego sensu. Takie zamknięte koło. 

Link to post
Share on other sites
GTX 960 ma zdecydowanie lepszy soft. Kwestia tego, w jakim sofcie obrabia swoje filmiki z Go-ProBolą mnie te pamięci. Jak już brać te DDR4 to coś z wyższym taktowaniem. Oczywiście tutaj konieczna jest dopłata do płyty głównej co przy CPU non-K nie ma najmniejszego sensu. Takie zamknięte koło.
Szczerze nie mam pojęcia w jakim sofcie to robi, ale robi to raczej hobbystycznie więc te kilka sekund w tą a w tamtą w porównaniu do jego obecnego, biednego laptopa nie zrobi aż tak dużej różnicy. I tak będzie dużo przyjemniej :)Co do ramu to doszedłem do podobnego wniosku dlatego szukałem po prostu w miarę taniego odpowiednika DDR3. Może w przyszłości wymieni płytę i coś mu pokombinuję.

 

Jedyne do czego bym się przyczepił to zasilacz, jednak na tym polu znam się dosyć słabo. Zależało mi tylko na tym żeby był modularny. W podobnej cenie można dostać zasilacz o podobnej mocy z SilentiumPc z certyfikatem 80+ gold, jednak nie miałem z nim nigdy do czynienia. Jakieś pomysły ?

Edytowane przez vannem
Link to post
Share on other sites

Można tutaj pokombinować. Tańsza GPU w postaci GTX 960 2GD5T OC i dopłata do AsRock Z170 Pro4S

 

Później PSU na TT SE 530W (ten G550M jest w koszmarnej cenie) i Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX

 

Dysk SSD spokojnie można brać tańszy w postaci BX 100 250 GB. W ten sposób budżet nawet nie podskoczy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...