Skocz do zawartości

Najwydajniejszy cooler cpu


Recommended Posts

Witam, 

nie tak dawno zakładałem temat o chłodzeniu do 200 zł, jednak po przemyśleniu, stwierdziłem że kupując chłodzenie średnio wydajne i tak będę musiał za 2-3 lata je zmieniać, a chciałbym wymienić podzespoły komputera a zachować cooler (w ramach okresowej oszczędności przy wymianie najdroższych podzespołów komputerowych). W związku z czym prosiłbym o opinię, jaki cooler jest najwydajniejszy na chwilę obecną (ewentualnie też finansowo zasadny). Obecny procesor to i5 2500k, jednak niedługo będę wymieniał na coś pokroju i7 5820k albo i7 5930k i delikatnie je podkręcał.

 

Według zestawień chyba Noctua NH-U14 S byłby najlepszym wyborem?

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem informację o tym coolerze. D15S jest nowszą edycją D15 lepiej pasującą do slotu PCI-E ale też wyposażoną tylko w jeden wentylator i w dotychczasowych testach (których jeszcze jest mało), nie wypada tak dobrze jak pierwotna wersja i niektóre konkurencyjne modele przewyższają w związku z tym wydajnościowo D15S.

 

Czy może moje informacje są niepełne? Czy ktoś ma informacje o wydajności po dokupieniu drugiego wentylatora, czy wtedy również występuje utrata wydajności w odniesieniu do pierwowzoru?

Link to post
Share on other sites

To jest coś za coś, tracisz trochę na wydajności, ale zyskujesz no kompatybilności chociażby z ramem jak chcesz mieć wysokie radiatory itd, jak masz niskie to zwykła wersja D15 Ci w niczym nie przeszkodzi. 

Tutaj masz Ciekawe zestawienie i różnice nie są jakieś wielkie...
http://www.overclockers.com/noctua-nh-d15s-heatsink-review/

Edytowane przez Mlody
Link to post
Share on other sites

Wysłałem maila do producenta i otrzymałem odpowiedź, że D15S jest tak samo wydajny jak D15 po zakupieniu dodatkowego wentylatora.

 

Według tego zestawienia co mi podesłałeś, wychodzi na to, że D15S jest nawet wydajniejszy, ale też głośniejszy.

 

Nie mam wysokich ramów, ale z racji tego, że chciałbym aby cooler mi posłużył i w nowym komputerze, to zależałoby mi na kompatybilności z ramem i slotem PCI w związku z czym kupię D15S i dokupię od razu dodatkowy wentylator 120 mm i nawet jeśli będę miał jakąś stratę w wydajności to będzie to maksymalnie 0,5 stopnia na największym obciążeniu.

 

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...