Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :) zdecydowałem, że laptop lub tablet bedzie dla mnie bardziej odpowiedni niz PC i chciałbym was prosić o znalezienie laptopa do gier i internetu w którym w przyszłości mogę wymienić grafikę lub procesor.

Jeśli takich nie ma to czy dobrym wyjsciem byloby kupienie tableta z androidem 10 cali do gier? za około 800-1000zł i dozbieranie do lepszego laptopa? (detale w grach mogą być nawet i niskie rozdzielczosc 1366x768 też wystarczy) pozdrawiam serdecznie i licze na szybka odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites

Aby móc wymienić CPU i GPU w laptopie, musiałbyś wydać minimum 4300 zł. Za taką kwotę miałbyś Clevo P177SM-A (wersja 15-calowa ma za słaby zasilacz):

 

CLEVO P177SM-A
Price: 4 311,09 zł
Category: CLEVO GAMING
Options: DISPLAY LED TECHNOLOGY: 17.3 FHD 1920x1080 Non-Glare
GRAPHICS CARD MXM 3.0B: NVIDIA GeForce GTX 880M 8GB GDDR5
PROCESSOR 4 GEN. FCPGA946 PROMO: i7-4712MQ 6MB 2.30-3.30 GHz 4C/8T TDP 37W
MEMORY RAM 4x SO-DIMM DDR3L 1.35V: 8GB 1600MHz CL9 Crucial BallistiX Sport 232,54 zł
3. DISK 2.5" HDD/SSHD/SSD: 1TB 7200U HGST Travelstar 9.5MM 251,75 zł
OPTICAL DRIVE INTERNAL: DVD Recorder
WIRELESS LAN: Wireless LAN 802.11B/G/N Incl. Bluetooth
KEYBOARD LANGUAGE HASWELL: English US
THERMAL PASTE CPU MOBILE: Standard
THERMAL PASTE GPU: Standard
POWER CORD: Power Cable EU (Type F)
POWER SUPPLY 4-PIN: Power Supply 230W
MANUFACTURER WARRANTY: 24 months

Z rabatem cena będzie wynosić: 4224,85 zł.

Sklep: http://www.ceg-hardcorecustom.com/

 

 

Za 2600 zł można kupić Asusa:

http://allegro.pl/laptop-asus-r556lb-xo153-i5-5200u-8gb-gf940m-win8-i5688605191.html

 

Jest jeszcze Lenovo Z50-70 z matrycą o rozdzielczości FHD:

http://allegro.pl/bialy-lenovo-z50-70-i5-8gb-1tb-gt840-win8-zestaw-i5704563547.html

 

Z powodu słabego serwisu Lenovo, osobiście wybrałbym Asusa.

Link to post
Share on other sites

wpisz w google "mobilne karty graficzne" i znajdziesz bardzo dobrą stronkę z rozpiską wszystkich istniejących mobilnych kart graficznych, wtedy zrozumiesz że czasem lepiej kupić kartę starszej generacji ale znaczniej wydajniejsza niż najnowszy chłam. A jak chcesz do gier to o tablecie i androidzie zapomnij. Chyba że w angry birds chcesz tylko grać... Co do wymiennej karty graficznej w laptopie... zapomnij o tym, sam przerabiałem to 7 lat temu, kupiłem ASUS X71VN z GF9500 na z lączu mxm2 i co? okazuje się ze najmocniejsza kartę jaką mogę teraz do niego kupić to GF 240M... i to nie pewne w 100% że ten model będzi ekompatybilny z moim laptopem. Wymienna karta graficzna w laptopach to tylko chwyt marketingowy. Więc moja rada zapomnij o wymiennej karcie, bezproblemowo da się wymienić tylko procka w lapku. Na lapku za 1000pln nie pograsz za wiele, jedynie w staaaaarsze gry. Za te pieniądze miał byś już dobre PS3 jeśli tylko na grach Ci zależy. A tablet do przeglądania internetu za 200zł mmożna kupić. Może jednak zimeń strategię?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś złącze MXM 3.0b zostanie zastąpione, ale póki co, nie zanosi się na to. Następna generacja mobilnych kart graficznych od zielonych, prawdopodobnie będzie zgodna z obecnym złączem.

 

To zaproponuj nowego laptopa do 2500 zł, który będzie wydajniejszy od mojej propozycji.

 

Masz na myśli tę stronę?

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Podawałem ją tysiące razy.

 

A tablet do przeglądania internetu za 200zł mmożna kupić.

Tak, można, o takiej wydajności i poziomie wykonania że szkoda słów... Matryca również będzie z najniższej półki.

Link to post
Share on other sites
dawid12345678,  no racja zmyliła mnie treść pierwszego postu, zrozumiałem że Diabolo1996 chce kupić laptopa do gier za 1000pln, nie zwróciłem uwagi na temat a jedynie na treść. Wtedy się zgadza nie znajdzie nic lepszego za ~2500pln jak to co zasugerowałeś.

Dokładnie o tą stronę mi chodzi, nie wiedziałem jak reagują moderatorzy na wklejanie linków do bądź co bądź konkurencyjnych stron dlatego wolałem podać to opisowo.

 

Co do MXM3 to nawet jeśli jeszcze przez jakiś czas karty na tym złączu będa dostępne to i tak najmocniejsza jaką udało mi się na dzień dzisiejszy znaleźć do kupienia to GeForce GTX 765m 2Gb która i tak jest słabsza niż kart w sugerowanych przez Ciebie laptopach. Kiedy przyjdzie czas że GF 940M przestanie dawac radę na rynku będa dostępne karty 4 krotnie większej wydajności z tym ze nie na MXM3 a zapewne MXM4 czy czymś innym niekompatybilnym wstecz.

 

A co do tableta to sam mam overmax basecore 10II który prawie dwa lata temu nowy kosztował mine 330zł i do przeglądania stron, sprawdzania poczty czy też przeglądania zdjęć z karty sd (bo w sumie do niczego innego go nie używam) nadaje się znakomicie.

Link to post
Share on other sites
Co do MXM3 to nawet jeśli jeszcze przez jakiś czas karty na tym złączu będa dostępne to i tak najmocniejsza jaką udało mi się na dzień dzisiejszy znaleźć do kupienia to GeForce GTX 765m 2Gb która i tak jest słabsza niż kart w sugerowanych przez Ciebie laptopach.

Pod MXM 3.0b:

- obecne laptopy - GTX 980M,

- nowe modele - GTX 980 desktop edition.

 

Można je kupić m.in w tych dwóch sklepach (póki co tyko 980M, na desktop edition trzeba poczekać):

- http://www.hyperbook.pl/

- http://www.ceg-hardcorecustom.com/

 

To są najwydajniejsze mobilne karty graficzne.

Link to post
Share on other sites

No to faktycznie zakres kart graficznych na mxm3b jest znacznie szerszy niż mxm2, trochę doczytałem i zaczyna to mieć sens.

 

Może więc taki laptop będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/dell-m6600-i7-2-7-3-4ghz-3000m-2gb-full-hd-podsw-i5702306616.html

 

Cena 2400pln, karta na omawianym złączu więc możliwość późniejszej wymiany, procesor też nie najgoszy, może i sam laptop w tej konfiguracji jest mmniej wydajny od sugerowanych powyżej ale za to daje pokaźne możliwości rozbudowy.

Link to post
Share on other sites

Panowie, a gtx 970M zapewni mi dobry komfort w grach przez najbliższe powiedzmy 5 lat? (detale nawet low ale rodzialka FHD)
Jeśli tak to zaproponujcie mi laptopa do 500-600zl który poradzi sobie z cs:go a reszte dozbieram i kupie mocnego laptopa.


ew Athlon 5350 poradziłby sobie z cs:go przy 1280x1024 na low ?


czy jakiś HD Graphic?

Link to post
Share on other sites

akurat laptop, który obecnie kupie bedzie musial dawac rade przez 3-4 miesiace po czym dostanie go moja dziewczyna, do bestow i kwejka x.x a ja kupie lapka do gier. Obecnie mam 11 cali jakiegos packard bell z 2 rdzeniowym atomem. Jeśli pracowales na takim sprzecie chyba mnie rozumiesz, ze wole kupic cos juz teraz. Stracic nie strace bo tak czy siak musialbym kupic drugiego.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

akurat laptop, który obecnie kupie bedzie musial dawac rade przez 3-4 miesiace po czym dostanie go moja dziewczyna, do bestow i kwejka x.x a ja kupie lapka do gier. Obecnie mam 11 cali jakiegos packard bell z 2 rdzeniowym atomem. Jeśli pracowales na takim sprzecie chyba mnie rozumiesz, ze wole kupic cos juz teraz. Stracic nie strace bo tak czy siak musialbym kupic drugiego.

Większość dnia robię na fujitsu m2010 z n240 ;7 wgrany debian/ubuntu i śmiga :D (pomimo 1 rdzenia 1wątku, chociaż niby hyperthreading jest ale w starym wydaniu co jak się nie mylę tylko przyspieszało zegary). A tak to poszukaj czegoś na i3/i5 używanego w miarę dobrym stanie na allegro i po problemie ;7 Chociaż jak widzę to często zmieniasz zdanie (konsola potem lapek i znowu pc)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...