Skocz do zawartości

3000zł na sprzęt do gier


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :)
Stoję przed trudnym wyborem i chcę prosić was o pomoc. Odłożyłem 3000zł (2780zł dokładnie) na nowy sprzęcik do grania. Do niedawna grałem zarówno na x360 jak i PC, niestety musiał nadejść dzień w, którym inwestycja w nowy sprzęt jest koniecznością. Tytuły takie jak Mafia III, Need for speed czy Wiedzmin 3 śnią mi się po nocach i swymi "głosami" mówią kup sprzęt do grania. Głosy wygrały, dlatego chciałbym się was poradzić co kupić? Laptopa, PS4 czy XONE?
o ile do niedawna byłem zdecydowany na Laptopa, to tak ten cały szpiegowski system jak i blokady gier DRM troche namieszały mi w głowie. Nastawiłem się na system Linux.
Co wybrać? Exy na konsole o tym nie zdecydują bo jest 3:3

Dzięki serdeczne z góry i liczę na odpowiedź, pozdrawiam :).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli w grę wchodzi tylko laptop to nie ma to sensu i na twoim miejscu wybrałbym konsolę, jaką to już twój wybór, ale ja jako posiadacz XOne jestem zadowolony, czekam teraz na update do W10 i kompatybilności z X360, może będzie można pograć w jakieś fajne gry ze starej generacji, a ty jak miałeś X360 to może też byś chętnie z tego skorzystał :)

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

ja powiem to samo co wyzej, przy zakupie laptopa do gier (dla mnie to parodia :D) za ~~ 3000, to nie zagrasz w najnowsze tytuly na detalach wiekszych jak srednie (gdzie niegdzie sie trafia jakies wysokie), dodatkowo licz, ze taki laptop ma Ci wytrzymac kilka lat, bo wiadomo, ze sprzetu sie nie wymienia codziennie... Licz sie z tym, ze za rok czy dwa najnowsze tytuly beda juz na niskie/srednie.

 

Na konsoli xOne/ps4 bedziesz w stanie pograc we wszystko - zawsze. Wydasz zdecydowanie mniej, bo jak trafisz na okazje - 1300-1400~~, badz kupisz jakiegos uzywanego klocka, to wydasz >1000~~, masz sporo kasy na gry, lepszy telewizor/monitor, drugiego pada czy cokolwiek.

 

Tak wiec jest wiecej plusow niz minusow przy wyborze konsoli. Jedyne minusy, sa to

 

-mniejsza lista gier online, ale tutaj nie kazdy w ogole w takie gry gra tak?. 

-Drozsze gry.. ale tutaj jestes dobre 1.5 tysiaca do przodu przy zakupie konsoli, wiec mozesz kupic na dobra         sprawe 7-8 premierowych gier 'za darmo'.

-Wczesniej brakiem stalch 60 fpsow i podobno gorsza grafika (nie wiem jak wyglada to teraz) ale tutaj trzeba         byc z tych "PC MASTER RACE" albo po prostu zdrowo je******m ^^ (bez urazy dla tych osob) aby sie o         takie cos czepiac...

-No i jeszcze jeden minus, ale to rowniez kwestia kto co woli.. Brak myszki.

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites

 

-No i jeszcze jeden minus, ale to rowniez kwestia kto co woli.. Brak myszki.

 

Sam narzekałem na pada kiedyś, że jak na tym można grać, a teraz większość gier na piecu na padzie przechodze. Kwestia przyzywczajenia, a skoro kolega gra na X360 problemu nie powinien mieć :D

Link to post
Share on other sites

Laptop koniecznością nie jest, ale PC musiałby być w formacie mini-itx. Gry na konsole są droższe, ale na wartości nie tracą więc jak coś do gustu mi nie przypadnie to sprzedaje dokładam troszke i mam nową gre :). Grafika nie jest ważna, mi pasuje nawet Low i 720p
Chce się dobrze bawić. Dylemat mam ogromny bo gdyby tego szpiegostwa w windowsie 10 nie bylo i aktualizacji co chwile to kupiłbym PC. Z konsol jaką polecacie? i dlaczego właśnie tą? :P

Link to post
Share on other sites

Sam narzekałem na pada kiedyś, że jak na tym można grać, a teraz większość gier na piecu na padzie przechodze. Kwestia przyzywczajenia, a skoro kolega gra na X360 problemu nie powinien mieć :D

Ja tam tez nie narzekam :D ale wiem jak niektorzy do tego podchodza "FPS NA PADZIE?? OMG!", nie powiem, bo niektore gry sa mega ciezkie do sterowania na padzie, ale wiekszosc z gier.. nigdy w zyciu bym nie zagral klawiatura + myszka :).

 

 

Laptop koniecznością nie jest, ale PC musiałby być w formacie mini-itx. Gry na konsole są droższe, ale na wartości nie tracą więc jak coś do gustu mi nie przypadnie to sprzedaje dokładam troszke i mam nową gre :). Grafika nie jest ważna, mi pasuje nawet Low i 720p

Chce się dobrze bawić. Dylemat mam ogromny bo gdyby tego szpiegostwa w windowsie 10 nie bylo i aktualizacji co chwile to kupiłbym PC. Z konsol jaką polecacie? i dlaczego właśnie tą? :P

Jezeli chodzi o konsole, to znajda sie fanatycy jednego i drugiego, ktorzy wynajda Ci pier dylion powodow dlaczego TA a nie TA, prawda jest taka, ze obie konsole sa MEGA do siebie podobne, z tego co slyszalem (nie sledze tematu) to XBOX ONE aktualnie z niektorymi rzeczami wyszedl na prowadzenie, wprowadzil kompatybilnosc wsteczna wiec jak masz jakies fajne gierki na 360, to rowniez sobie pograsz (nie wiem czy wszystkie, tutaj musialbys sie zainteresowac nad tym)

 

Dodatkowo co pewnie wiesz, ale... Moim zdaniem i nie tylko - Pad od xboxa jest najlepszym padem z mozliwych, pady od ps4 pomimo, ze sa lepsze od tych od ps3 i wstecz, to ciagle sa po prostu tragiczne no, male, niewygodne, a bajery ktore dodali sa moim zdaniem zbedne i nie wnosza niczego ciekawego (dotykowy ekran, czule na ruch). 

 

Musisz sie zastanowic nad ekskluzywnymi grami, ale tutaj pewnie wiesz o co chodzi, skoro jestes posiadaczem x360.

 

To moja skromna opinia :)

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem XOne bo Microsoft nie leci sobie w kulki teraz jak Sony. Xbox Live Gold - 200zł, co miesiąc świetne gry, PS+ - 250zł, sam syf w tym indyki. Do xboxa w listopadzie ma zostać dodana wsteczna kompatybilność, czyli granie w gry z X360 oraz nowy dashboard. Pad padem, jak polubiłeś ten z X360 to polubisz i ten. No i jeszcze cena. Xbox kosztuje 1300zł, a PS4 1600zł (mowa o gołym zestawie konsoli). A gry? Ja uwielbiam całą serię Forza, więc to był mój główny argument za tą konsolą. Oczywiście są jeszcze inne exy pokroju Gearsów czy Halo ;)

Link to post
Share on other sites
 

czyli do 3k lepiej xboxa one niz mini-itx czy laptopa tak? (lapek z grafika gtx 960m)

 

nie mozemy podjac za Ciebie decyzji, mozemy co najwyzej Ci pomoc wybrac :)

 

Gtx 960m to na pewno dobra karta, da Ci sporo mozliwosci, ale musisz sie zastanowic czy zapewni Ci wystarczajaca moc do  gry przez dlugi czas, na low i 720p jak to pisales wyzej, pewnie tak.

 

Konsola znow zapewnia wieksza wygode grania, ale jestes uziemiony. Bedziesz mial te 1.5k~~ na jakies inne wydatki zwiazane z samym graniem badz inne pierdoly :P (nie chce Ci rzadzic pieniedzmi :D).

 

Link to post
Share on other sites

Pewnie ze konsola

 

Jako posiadacz ps4 i xone bardziej polecę Ci jak reszta tutaj xone

Sony ostatnio w kule leci z grami jak i swoją usługa która jest jedną wielką kpina

 

Co z tego z ps4 jest trochę mocniejsze jak gry jakie wychodzą to parodia Przy tym co wydaje konkurencja

vita tez jest mocniejsza i to o wiele od 3ds a ledwo zipie przez politykę sony

Link to post
Share on other sites

Pad od xboxa one jest najlepszy to fakt, ładnie leży w dłoni i jest wygodny. Gier z x360 nie posiadam poszły z całym zestawem.

Co do wyższości konsol, zastanawia mnie co skierowało was do kupna danej konsoli, gry? może pad? a może coś innego?

 

Komputer pod gry już miałem, ale chęć grania w Forze 6 i Horizon 2 były silniejsze :D Teraz liczę na kompatybilność i ogranie Red Dead Redemption, jakiegoś Tekkena, Fight Night etc. :D

 

 

Konsola znow zapewnia wieksza wygode grania, ale jestes uziemiony. Bedziesz mial te 1.5k~~ na jakies inne wydatki zwiazane z samym graniem badz inne *******y (nie chce Ci rzadzic pieniedzmi ).

 

Jeżeli chodzi Ci o granie na kanapie i przed dużym TV to się nie zgodzę, że to jest wygodne, ja gram normalnie na monitorze od PC i na krześle przy biurku, mogę się skupić i normalnie usiąść, leżąc na kanapie 5 metrów od ekranu to nie to samo :)

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi Ci o granie na kanapie i przed dużym TV to się nie zgodzę, że to jest wygodne, ja gram normalnie na monitorze od PC i na krześle przy biurku, mogę się skupić i normalnie usiąść, leżąc na kanapie 5 metrów od ekranu to nie to samo :)

 

uziemiony chodzilo mi bardziej o to, ze posiadajac laptopa moze zebrac graty (lapka, ladowarke, jakas myszke, klawiature i  sluchawki ewentualnie) do jakiejs torby i wyjsc do kumpla czy gdziekolwiek i bez najmniejszego, jednak zebrac xboxa czy cos, to rowniez nie nalezy do najgorszych czynnoscim, ale juz nei jest takie hop siup, ale jednak zdecydowanie latwiejsze niz przenoszenie PCta, a mi sie zdarzalo przenosic calego pcta wraz z monitorem i calym okablowaniem, aby se pograc z kumplem vis a vis :P

 

No i faktycznie, uziemiony moze zostalo blednie uzyte, ale wiadomo o co chodzi :)

Edytowane przez Taaku
Link to post
Share on other sites

 

Z konsol jaką polecacie? i dlaczego właśnie tą? :P

Playstation 4 ze względu na wyższą rozdzielczość lub lepszą grafikę w grach multiplatformowych. A exclusive obie konsole mają swoje i ktore komu bardziej podpasują to już kwestia gustu.

 

 

Sony ostatnio w kule leci z grami

czy ja wiem... W tym roku z ciekawszych exow mamy tak:

 

ps4

-the order 1886

-bloodborne

-everybody gone to the rapture

-until dawn

-soma(+pc)

-remaster uncharted

-tomorrow children?

 

xbox one

-forza 6

-halo 5

-tomb raider(w przyszłym roku również na pc i ps4)

-remaster gearsow

-ori(+pc)

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...