Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Na dniach będę kupował pierwszego smartfona, jestem raczej zielony w tym temacie więc prosze o pomoc

  • budżet; 500-1200zł, wiem że to duży rozrzut cen ale o tym pozniej
  • gdzie i jak zamierzasz dokonać zakupu; nei ma znaczenia
  • wolisz nówkę czy może być używany; nowy
  • preferowany rozmiar wyświetlacza; nei ma znaczenia
  • preferowany system mobilny; windowas albo android
  • do czego będziesz używać urządzenia: komunikacja, internet, fotki/filmy, 
  • najważniejsze wymagania: jakość w porównaniu do ceny i płynność, nie może być lagów(szybko sie denerwuje) to są najważniejsze kryteria, dobre zdjecia/filmy, w gry nie gram

Myślałem nad lumia 535-735, moto g 3rd(są dostepne w polsce z 2gb ram?), xperia z1 compact, lg g2, samsung s5 ale to juz znacznie przekracza budżet. Rozpatrze każdą propozycje i przypominam że to będzie mój pierwszy smartfon.

Link to post
Share on other sites

Kuknij sobie jeszcze na Lumie 830 i 930 (musiałbyś dorzucić 1-2 stówy)-według mnie jedne z najlepszych telefonów. Sam akurat kupuję sobie 930 za kilka dni, a 830 ma brat. Telefony szybkie, płynne, aparaty rewelacyjne. Z tańszych Lumii to jakaś 640-tka, bo taniego Android-fona (~500 zł) Ci odradzam. 

Pozdro  :P

Link to post
Share on other sites

Myśle że Lumia 830 sie sprawdzi jeśli chodzi o windows i nie orzekroczysz budżetu. 735 też jest jak najbardziej ok

Jeśli chodzi o androida to właśnie ta Motorola. Nie jest w polsce dostępna z 2gb ramu niestety

Jeśli G2 jeszcze dostaniesz do 1200 to będzie to najlepsza opcja. Xperie też są dobre. I mają taką przewage nad G2 że mają slot na kartę sd

Z innych to jeszcze ciekawy jest Huawei P8 lite, Sony M4 aqua z 2gb ramu lub jeszcze Asus Zenfone 2 laser bo te Sony i LG mogą już być trudno dostępne

Link to post
Share on other sites

Sam długo opierałem się przed kupnem smartfona, ale w końcu musiał nadejść ten moment. Pierwszy wybór (dwa lata temu) padł u mnie na Nokię Lumię 520. Zależało mi wtedy na prostocie, którą zapewniał Windows Phone i niewielkiej cenie. Po roku użytkowania zaczął mi doskwierać pewien ''brak'', a mianowicie mała możliwość customizacji tego systemu, oraz mała baza dostępnych aplikacji. Zacząłem wtedy poszukiwania czegoś ze średniej półki cenowej Androida. Zależało mi na dobrej wydajności systemu i ogólnej sprawności. Niestety 99% producentów nie wypuszcza telefonów z tzw. ''czystym'' androidem; stosując na niego swoje autorskie nakładki. W większości przypadków pogarszają one wydajność i na potrzeby różnych programów testujących zakłamują wyniki do góry. Przyjrzałem się wtedy linii smarfonów Nexus produkowanych przez różne firmy dla marki Google, która jest właścicielem Androida. Zdecydowałem się na kupno modelu Nexus 5, który wtedy kosztował za 16GB wersję około 1300zł. Po roku użytkowania mogę powiedzieć, że telefon jest GENIALNY. Dostałem czysty, stabilny system bez zbędnych nakładek, które w razie chęci mogę sobie sam zainstalować. Parametry również nie odstawały wtedy od flagowych modeli innych marek. Oto kilka aspektów, które według mnie czynią dla Ciebie ten telefon wielce użytecznym:

 

- czysty android, bez zbędnych nakładek

- wsparcie bezpośrednio od Google (aktualizacje systemu otrzymujesz w pierwszej kolejności przed innymi smartfonami firm takich jak Samsung, LG, HTC, itp.)

- wysoka wydajność i szybkość (2GB RAM w zupełności wystarczy. Ekran FullHD jest w sam raz dla 5-cio calowego wyświetlacza. Dzisiaj firmy prześcigają się w ilości pikseli. Różnicy Między FullHD a QHD na 5-ciu calach nie dostrzeżesz na ekranie, lecz na długości pracy na baterii.)

- jakość użytych materiałów (na wielu testach już mówiono, że LG G2 wygląda tandetnie w porównaniu do Nexusa 5)

 

Żeby nie było że tylko słodzę jako minus można potraktować czas pracy na baterii. Ogólnie tego braku ja nie dostrzegam. Telefon spokojnie działa 3-4 dni na jednym ładowaniu przy ciągłym podłączeniu do internetu i korzystaniu z wielu aplikacji.

 

To chyba na tyle. Teraz w cenie 1200 zł można upolować Nexusa 5 z pamięcią 32GB (pamiętaj że nie ma dodatkowego slotu na kartę!). Mi jednak 16GB w zupełności wystarcza, ba nawet nie zdarzyło mi się nigdy żeby było zajęte 10GB.

 

Pamiętaj również, że ten telefon otrzyma teraz aktualizację do najnowszego Androida 6.0, co nie jest takie pewne przy innych smartfonach pozostałych marek (chyba że mówimy o aktualnych flagowcach za ponad 2k).

Link to post
Share on other sites

Na allegro grasuje banda złodziei, za których nie ma się kto wziąć, bo skutecznie omijają przepisy.

 

Tanie i nowe telefony, które obecnie można znaleźć na Allegro są zawsze wysyłanie z Azji. Najczęściej są to tzw. refurby czyli sztuki po naprawach lub zwyczajnie telefony z Chin. Gwarancji nie będzie żadnej. Proszę czytać regulamin każdego sklepu oferującego telefon po zbyt niskich cenach. Tam wszystkie informacje powinny zostać umieszczone. Najczęściej sprzedaż takich telefonów to zwykłe pośrednictwo tj. gdy zakupimy u nich telefon, to oni po prostu za naszą kasę zamawiają telefon z Chin/Singapuru oczywiście za niższą kwotę, bo muszą na tym zarobić :)

Problemem w takich transakcjach jest fakt, że za wszelkie odprawy celne i związane z tym opłaty cło + VAT płaci kupujący. 

 

Radzę uważać na takie okazje lub samemu sprowadzić telefon z Chin, bo to wyjście zwyczajnie tańsze. Sam nabyłem Meizu M2 Note za 530zł od sprzedawcy z Chin. W Polsce z gwarancją i FV taki telefon kosztuje 750-800zł, a przy pośredniczeniu 600-650zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...