Skocz do zawartości

Lenovo Yoga 3 vs Asus ux305f vs Toshiba p55w - który wybrać ?


Recommended Posts

Najbardziej zależało mi na Toshibie, ale nie ma wersji z procesorem piątej generacji.... Asus bardzo mi się podoba, jest meeeeega cienki, oj robi wrażenie, mam jednak obawy co do procesora, ta M i taktowanie od 800 Mhz, Pytanie więc brzmi czy warto rezygnować z Toshiby o tych parametrach:

  • Procesor Intel Core  i7-4510U  2x2.00-3.10 GHz 4MB L2 Cache   
  • Technologia  Intel Hyper Threading  i  Turbo Boost 2.0    
  •  8 GB  pamięci operacyjnej  DDR3L    
  • Dysk twardy o pojemności  1000 GB      
  • Matryca  IPS dotykowa IPS 15,6" Full HD 1920x1080 LED    
  •  Łatwe przekształcenie z komputera przenośnego do podstawy i tabletu   
  • Karta graficzna  Intel HD Graphics 4600     
  • Złącze  HDMI z obsługą 4K UltraHD    
  •  Pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura   
  • Grubość zaledwie  1,9 cm  waga jedynie  2,3 kg    
  • Obudowa wykończona  szczotkowanym aluminium 
     w kolorze satynowego złota 
       
  • Technologia dźwięku  DTS Sound   z głośnikami  harman/kardon    
  • 3 porty  USB 3.0   (w tym 1x USB 3.0 Sleep and Charge)
  • Wbudowany moduł  Bluetooth 4.0    
  • WiFi w najnowszym standardzie  ac       
  •  Czytnik kart pamięci  
  •  Kamerka internetowa HD i dwa mikrofony cyfrowe 
  • Wydzielona  klawiatura numeryczna    
  • Bateria  litowo-jonowa  , 4-ro komorowa 60Wh
  • Oryginalny  Windows 8.1 PL 64 bit 

 

Na rzecz Asusa, który ma w sumie średnie parametry....

Link to post
Share on other sites

Jak zależy Ci na ciszy i używasz kompa do neta i pisania + filmów to tak warto. Jak coś więcej to nie pchaj się w core M. Chociaż jak dla mnie są to całkiem udane procesory. Ja jakoś daje radę na apu e350 a ten core m jest wg np. geekbench 5 razy wydajniejszy niż mój procesor. 

 

Zawsze można coś z i5. Rozmiary te same.

http://www.x-kom.pl/p/253779-ultrabook-13%2C3-asus-ux305la-fc018h-i5-5200u-8gb-256ssd-win8.html

 

Lub mocniejszy core M 

 

http://www.x-kom.pl/p/249826-ultrabook-13%2C3-asus-ux305fa-fc117h-m-5y71-8gb-256ssd-win8-bialy.html

Link to post
Share on other sites

1) Kwota przeznaczona na zakup: 3000 


2) Rozmiar matrycy: 14-16" / 1920x1080


3) Główne zastosowanie: filmy, muzyka, internet, pakiet biurowy


4) Miejsce użytkowania: studia, dom


5) Wymagania specjalne: smukła obudowa (max 20 mm), ekran full hd


6) Osobiste preferencje: -


7) System operacyjny: Windows


Link to post
Share on other sites

Jeśli filmy, muzyka, internet i pakiet biurowy to ten asus z podstawowym core m powinien wystarczyć. Nie potrzeba aż i7, bo na pakiet biurowy to nie wykorzystasz. Takie jest moje zdanie. Wtedy też mieścisz się w budżecie i masz całkiem dobrą matryce, co jest ważne przy pracy. 

OK, ale Toshiba jest w cenie Asusa - co byś wybrał na moim miejscu ?

 

Toshiba ma poniższe parametry:

  • Procesor Intel Core  i7-4510U  2x2.00-3.10 GHz 4MB L2 Cache   
  • Technologia  Intel Hyper Threading  i  Turbo Boost 2.0    
  •  8 GB  pamięci operacyjnej  DDR3L    
  • Dysk twardy o pojemności  1000 GB      
  • Matryca  IPS dotykowa IPS 15,6" Full HD 1920x1080 LED    
  •  Łatwe przekształcenie z komputera przenośnego do podstawy i tabletu   
  • Karta graficzna  Intel HD Graphics 4600     
  • Złącze  HDMI z obsługą 4K UltraHD    
  •  Pełnowymiarowa, podświetlana klawiatura   
  • Grubość zaledwie  1,9 cm  waga jedynie  2,3 kg    
  • Obudowa wykończona  szczotkowanym aluminium 

     w kolorze satynowego złota 

       
  • Technologia dźwięku  DTS Sound   z głośnikami  harman/kardon    
  • 3 porty  USB 3.0   (w tym 1x USB 3.0 Sleep and Charge)
  • Wbudowany moduł  Bluetooth 4.0    
  • WiFi w najnowszym standardzie  ac       
  •  Czytnik kart pamięci  
  •  Kamerka internetowa HD i dwa mikrofony cyfrowe 
  • Wydzielona  klawiatura numeryczna    
  • Bateria  litowo-jonowa  , 4-ro komorowa 60Wh
  • Oryginalny  Windows 8.1 PL 64 bit 
Link to post
Share on other sites

Ja bym brał asusa. Widziałem go na żywo. Do tego naczytałem się dobrych recenzji i uwielbiam ciszę. Nie lubię jak komputer działa jak odkurzacz. Szczególnie wieczorami. No i fabrycznie dysk ssd.  W toshibie musiałbym wymienić, bo nie wyobrażam sobie kompa bez ssd. 1000 gb i tak nie wykorzystam. Wiem też, że do tego co robię nie jest potrzebny i7. Do tego matowy ekran. Dużo czytam i ekran błyszczący to mordęga. Jedyne co boli to brak podświetlanej klawiatury w asusie. Ale to tylko moja opinia. Przemyśl czy wykorzystasz potencjał i7. Jak tak, jak lubisz szybkość i niekoniecznie ciszę to bierz toshibę i i7. Tylko sobie ssd dokup. Osobiście byłbym za asusem. Btw. gdzie znalazłeś tę toshibę w takiej cenie. Ja widzę w tej cenie tylko z i5. Z i7 bliżej 4k. 

 

Aha jeszcze jedno - asus ma bardzo ciche głośniki. Więc musisz to brać pod uwagę. Ja korzystam z słuchawek, ale może Ty nie. Co do ramu to asus w tańszej wersji ma 4 gb. W zupełności starczy. Ja teraz mam 6 i najwyżej 70 ~% było wykorzystywane przez w10. 

 

http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/toshiba-satellite-radius-p55w - może się przyda

 

P.S uważam też, że 15,6 cala to za dużo na mobilny sprzęt. Maksymalnie 14. Ale pamiętaj, że to Tobie ma służyć. Wypisz sobie zalety i wady każdego i porównaj co bardziej do ciebie przemawia w świetle tego co będziesz robił na kompie. :)

Link to post
Share on other sites
3) Główne zastosowanie: filmy, muzyka, internet, pakiet biurowy

Spokojnie wystarczy i5u, a nawet i3u.

 

Co do ramu to asus w tańszej wersji ma 4 gb. W zupełności starczy.

To zależy od użytkowania.

 

http://www.x-kom.pl/p/220525-ultrabook-13-3-asus-zenbook-ux303la-i5-5200u-8gb-128-750.html - bez systemu.

 

System operacyjny możesz mieć na 270 dni, za darmo - odwiedź mój profil.

 

Rozdzielczość HD dla 13 cali wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał asusa. Widziałem go na żywo. Do tego naczytałem się dobrych recenzji i uwielbiam ciszę. Nie lubię jak komputer działa jak odkurzacz. Szczególnie wieczorami. No i fabrycznie dysk ssd.  W toshibie musiałbym wymienić, bo nie wyobrażam sobie kompa bez ssd. 1000 gb i tak nie wykorzystam. Wiem też, że do tego co robię nie jest potrzebny i7. Do tego matowy ekran. Dużo czytam i ekran błyszczący to mordęga. Jedyne co boli to brak podświetlanej klawiatury w asusie. Ale to tylko moja opinia. Przemyśl czy wykorzystasz potencjał i7. Jak tak, jak lubisz szybkość i niekoniecznie ciszę to bierz toshibę i i7. Tylko sobie ssd dokup. Osobiście byłbym za asusem. Btw. gdzie znalazłeś tę toshibę w takiej cenie. Ja widzę w tej cenie tylko z i5. Z i7 bliżej 4k. 

 

Aha jeszcze jedno - asus ma bardzo ciche głośniki. Więc musisz to brać pod uwagę. Ja korzystam z słuchawek, ale może Ty nie. Co do ramu to asus w tańszej wersji ma 4 gb. W zupełności starczy. Ja teraz mam 6 i najwyżej 70 ~% było wykorzystywane przez w10. 

 

http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/toshiba-satellite-radius-p55w - może się przyda

 

P.S uważam też, że 15,6 cala to za dużo na mobilny sprzęt. Maksymalnie 14. Ale pamiętaj, że to Tobie ma służyć. Wypisz sobie zalety i wady każdego i porównaj co bardziej do ciebie przemawia w świetle tego co będziesz robił na kompie. :)

Dzięki za fachową poradę. Sam też przed zakupem zawsze staram przeglądnąć masę informacji. Sam skłaniam się ku Toshibie bo po pierwsze lubię tą markę, po drugie w zasadzie ma wszystko - i są wersje z SSD do 3000 zł - śledzę kilka sklepów z Toshibami (Toshiba w sklepach stacjonarnych jest jak Yeti -niby ponoć jest, ale prawie nikt jej nie widział....). Funtech.pl i hitech.com.pl - na tych stronach są w zasadzie najtańsze. 

 

A co do asusa to ostatnio w euro rtv agd na stronie online był za 2700 z Windowsem - cenę cofnęli do 2999....

Szkoda że ten asus nie ma podświetlanej klawiatury i większego dysku - bo 128 gb to trochę mało...

Ostateczną decyzję podejmę we wtorek, i chyba skłonie się do Asusa zgodnie z Twoją poradą.... 

Powiedz mi tylko czy przy podstawowych czynnościach takich jak np otwartych kilka stron www i np wordzie są przycięcia? No i jak bateria? Wiem że producent chwalił się chyba over 10h, ale zapewne przy taktowaniu 800 MHz, które zapewne jest tylko w stanie spoczynku :D

Dzięki za fachową poradę. Sam też przed zakupem zawsze staram przeglądnąć masę informacji. Sam skłaniam się ku Toshibie bo po pierwsze lubię tą markę, po drugie w zasadzie ma wszystko - i są wersje z SSD do 3000 zł - śledzę kilka sklepów z Toshibami (Toshiba w sklepach stacjonarnych jest jak Yeti -niby ponoć jest, ale prawie nikt jej nie widział....). Funtech.pl i hitech.com.pl - na tych stronach są w zasadzie najtańsze. 

 

A co do asusa to ostatnio w euro rtv agd na stronie online był za 2700 z Windowsem - cenę cofnęli do 2999....

Szkoda że ten asus nie ma podświetlanej klawiatury i większego dysku - bo 128 gb to trochę mało...

Ostateczną decyzję podejmę we wtorek, i chyba skłonie się do Asusa zgodnie z Twoją poradą.... 

chociaż ta cena kusi: http://www.hitech.com.pl/toshiba-toshiba-satellite-p55w-b5318-i7-4510u-8gb-128gb-ssd-15.6-fhd-touchscreen-bt-win8.1-kamera-podsw.-klawiatura+213zl-gratis-o_l_131560110.html

Powiedz mi tylko czy przy podstawowych czynnościach takich jak np otwartych kilka stron www i np wordzie są przycięcia? No i jak bateria? Wiem że producent chwalił się chyba over 10h, ale zapewne przy taktowaniu 800 MHz, które zapewne jest tylko w stanie spoczynku :D

Link to post
Share on other sites

Jedni piszą, że się cina przy przełączaniu

"As long as you’ll stick to basic activities like browsing with only several tabs opened, watching video content (both streamed or from the computer), editing documents, listening to music, chatting with your friends, etc, you’re going to be fine. However, you might still encounter hiccups when switching between the apps, so try to keep multitasking at bare minimum."  (za http://www.ultrabookreview.com/5868-asus-zenbook-ux305-review/).Za to ponoć nie doświadczysz, wedle tej recenzji throttlingu itp. 

 

Inni piszą, że ok i się nie cina. 

 

"Seeing a sub-1-GHz CPU -- 0.8 GHz, to be exact -- can be alarming at first. But after smoothly streaming a 1080p movie with several spreadsheets and 10 Chrome tabs open in the background, the UX305 showed it's more than capable of handling a typical workload without any problems. The UX305 features a low-power Intel Core M-5Y10 CPU, 8GB of RAM and a 256GB solid-state drive.

MORE: Best ASUS Laptops

The Core-M processor has the added benefit of allowing Asus to create a completely fanless system, so even under load, my movie wasn't interrupted by the sound of whirring blades trying to cool the system -- an annoyance I often encounter when using other Ultrabooks.

On Geekbench 3, which evaluates overall system performance, the UX305 scored 4,623. While that's 20 percent slower than the Core i5-powered XPS 13, it's important to remember that the Dell also costs $200 more than the UX305 ($699 for the Asus versus $899 for the Dell) with a 128GB SSD. The EliteBook Folio, which has an Intel Core M-5Y71 CPU, finished behind the UX305, with a score of 3,814, despite a price tag more than double that of the UX305.". (za http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/asus-zenbook-ux305)

Moim zdaniem nie powinien się cinać, no chyba, że na jakichś wymagających flashowych grach. Na moim apu e350 mam teraz otwarte w chrome 9 zakładek i jest ok (chociaż to dopiero jak wymieniłem dysk na ssd, wcześniej potrafił ostro przyciąć). Ale z ff już nie jest tak różowo, tak samo i z edge. Chrome chyba lepiej obsługuje akcelerację sprzętową, zwłaszcza jak dostosujesz parę opcji w chrome://flags tak żeby w chrome;//gpu wszystko było przynajmniej "enabled".

Co do szczegółów ..wiesz ja nie mam tego komputera, tylko go widziałem w sklepie, więc nie mogę na 100 % powiedzieć. Jak masz zamiar otwierać 20 kart na raz może trochę ramu braknąć, ale pamięć wirtualna na dysku ssd radzi sobie całkiem dobrze. 

Co do baterii pewnie 8 h. W jednej z recenzji wyszło im 9:38, ale mieli ekran podświetlony nie za mocno. Na ultrabookreview masz dokładniejsze wyniki baterii. Jak widać jest w miarę, ale nie super. 

"Asus advertises up to 10 hours of use on this laptop, and you’ll get them if it sits idle. In everyday use though, expect between 5 to 8 hours on a charge. Check out the numbers below (screen at 40% = ~120 nits). 

3.5 W (~13 h of use) – idle, Power Saving Mode, screen at 0%, Wi-Fi OFF;

  • 6.5 W (~7 h of use) – very light browsing and text editing in Google Drive, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON;
  • 7.5 W (~6 h of use) – 1080p fullscreen video on Youtube in Internet Explorer, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON;
  • 9 W (~5 h of use) – 1080p fullscreen .mkv video in VLC Player, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON;
  • 9 W (~5 h of use) – medium browsing in Internet Explorer, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON;
  • 10 W (~4 h 15 min of use) – 1080p fullscreen video on Youtube in Chrome, Balanced Mode, screen at 40%, Wi-Fi ON."

 - dobra recenzja szczególnie od 16 minuty pokazują coś życiowego.
Link to post
Share on other sites

Kupiłem go za 2750, a Asus o dużo słabszej konfiguracji i bez Windowsa polecałeś mi za 3249.... Nie jestem ekspertem, ale nawet gdyby ten Asus był nieco lepszy(a nie jest raczej) to różnica w wysokości 500(+ cena windowsa) zł ją niweluje....

 

Pozdro 


Kupiłem go za 2750, a Asus o dużo słabszej konfiguracji i bez Windowsa polecałeś mi za 3249.... Nie jestem ekspertem, ale nawet gdyby ten Asus był nieco lepszy(a nie jest raczej) to różnica w wysokości 500(+ cena windowsa) zł ją niweluje....

 

12 GB? - nie rozumie tego - mało ? Raczej za dużo, ale skoro tyle dają to po co narzekać ?

 

Pozdro 

Link to post
Share on other sites

Nie tylko wydajność się liczy. Jakość wykonania, kultura pracy i wiele, wiele innych aspektów nie powinno schodzić na dalszy plan.

 

Asus wcale nie jest dużo słabszy.

Jakość P55W na pewno nie ustępuje temu Asusowi - miałem w rękach ux305 - zgadza się - pieknie wyglada, wszystko jest przepięknie skomponowane - ale wszystkie wersje kolorystyczne pozostawiają ślady po palcach i są mega podatne na rysy - szczegolnie wersja white - bo gold haha w kto wogole dał nazwę gold wersji szarej ?  Asus przewyższa Toshibe tylko cichą pracą, bo nie ma układu chłodzenia i z tym się zgodzę, ale reszta na korzyść Toshiby - o ile nie padnie i nie bede musial korzystać z serwisu 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...