Skocz do zawartości

Przymiarka do kupna smartfona 600-800zł (Xiaomi?)


Recommended Posts

Witam. 

Przymierzam się do zakupu nowej zabawki. Jako, że moja nieszczęsna xperia e4 wylądowała dziś w sklepie Plusa i jedzie do producenta na gwarancje, pomyślałem że może by ją zmienić. Nie pasuje mi ona, za gruba jest. Spodobały mi się telefony Xiaomi, gdyż mają bardzo fajne parametry i ceny też przystępne. Wszystko fajnie i pięknie ale martwi mnie jedna rzecz. Zasięg. Jako, że mieszkam na wsi to mogę mieć z tym problemy. I teraz pytanie czy warto "ryzykować" i skusić się na Xiaomi, czy może jednak odpuścić? Kilka modeli przykuło moją uwagę: Redmi Note 2 Prime, Mi 4c, Redmi 2 LTE też wygląda ciekawie. Ciężko tak naprawdę mi się zdecydować. Jestem skłonny dać szanse Chińczykom, gdyż mają raczej dobre opinie. Telefonu lubię używać najczęściej jako odbiornika internetu, a więc FB, messenger, filmy na yt. Do Mi4C musiałbym trochę dołożyć niż planowy budżet, ale to najwyżej o miesiąc przesunie się zakup. 

Druga krótka sprawa: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=40078868&id=249462

czy https://www.xiaomiforsale.com/pl/3-telefony- w drugim przypadku jest okrojony wybór. 

Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

Troszę drogo w tym polskim sklepie. Ah, zapomniałem w pierwszym poście dodać, że jestem otwarty też na inne propozycje telefonów.

Tak w skrócie:

- zależałoby mi na dobrym wyświetlaczu i rozdzielności

- fajnie by było gdyby było FullHD (oglądanie YT)

- bateria - rzecz wiadomo im więcej tym lepiej ale to jest tak istotne

- raczej smukła budowa (porównując moja E4 która przez moim zdaniem zbędną tylną i grubą nakładke jest nieporęczna)

- moja zachcianka - chciałbym móc mieć możliwość kupić do niego flip case'a w formie "książkowej" (najlepiej z szybką) :D

 

Jako, że nie znam rynku smartfonów, prosiłbym was, forumowiczów o pomoc.

PS, jak wrócę do domu to ładnie zedytuję pierwszy post i wrzuce ten skrót też.

Link to post
Share on other sites

Osobiście Mam Xiaomi Redmi Note 2 i moge ci z czystym sercem polecić.

dobry wyświetlacz jest, bateria na 1 dzień, flip case chyba też sie znajdzie..

 

Za tą cene z nówek nic sensownego oprócz chińczyków nie ma, Xiaomi RN2 / Mi3 jest tu świetnym wyborem.

 

A , i sam kupowałem u tego sprzedawcy ( xon24) - solidnie polecam, miły, przyjazny, szybko wysyła, pomaga w razie problemów z urzędem celnym.

Link to post
Share on other sites

Ja mogę jeszcze polecić Meizu m2. Z chin można kupić za ok 500zł lub z Polski za ok.600zł. Posiadam go już od ponad tygodnia i spisuje się bardzo dobrze. W tej cenie naprawdę warto. Bateria wytrzymuje spokojnie dzień przy częstym użytkowaniu. Aparat robi dobre zdjęcia. System chodzi bardzo płynnie, nie ma żadnych ścinek.

 

Tutaj masz jego specyfikacje.

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/meizu/m2/Meizu-M2.html

Link to post
Share on other sites

Meizu M1 Note ma wydajniejszy procesor od Meizu M2 Note,ale za to M2 Note na slot na karty SD.M1 Note ma

bardzo dobry i jasny wyświetlacz 5.5" IGZO Full HD wyprodukowany przez firmę Sharp,wydajny procesor Mediateka i niezła grafika 2gb ramu,dość dobry aparat 13MPix,dobra jakość dźwięku na słuchawkach,niezły czas pracy na akumulatorze,dual sim z obsługą Aero2, LTE,dobra jakość wykonania.

Link to post
Share on other sites

Sam foniacz mi się podoba ale rozmiar 5.5" trochę mnie zniechęca. Z 5" E4 miałem czasami problemy (może przez rozmiary jej tylnego panelu). Możemy tu dyskutować długo, ale dopóki bym nie złapał tego we własną rękę, dopóty nie dowiem się, czy będzie mi dobrze leżeć w dłoni, a niestety nikt ze znajomego mi grona nie posiada go. Przy 5" wiem, że smukła budowa smartfona przypadnie mi do gustu bo po zdjęciu klapki z E4 znacznie lepiej leżała mi w dłoni (węższa i cieńsza pare mm i to już robiło różnice) ale wiadomo - głupio i czasami niewygodnie by było go nosić tak. Będę odwoływał się do tej nieszczęsnej E4 ale używałem jej przez ostanie trzy i pół miesiąca.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...