Skocz do zawartości

Corsair CMPSU-1200AXEU - 1200W


Recommended Posts

Już niedługo szykuje mi się zmiana obudowy na NZXT PHANTOM.

http://nzxt.com/new/products/crafted_series/phantom

Pytanie jednak dotyczy zasilacza,otóż mój OCZ wydaje dziwne dzwięki i postanowiłem go wymienić tym razem na CORSAIR:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 1200W.html

Czy jest ktoś kto by odradził ten zasilacz lub polecił inny?

Głównie zależy mi na:JAKOŚĆ!modularny,dużo wtyczek zasilających.

Ps.Czy na dole obudowy można montować każdy zasilacz?

Link to post
Share on other sites

weź x-750 / korsarz ax750 - więcej nie trzeba, 650 tez by styknął. Jak chcesz za dużo wydać to ax850.

Trochę ubogo z wtykami zasilania i mocą.

Komputer będzie dość często modernizowany i mam zamiar trochę poeksperymentować z kartami graficznymi i prockiem.

GTX580+GTX480 w SLI lub GTX580+GTX480Physx to do dość łakome karty,w przyszłym roku możliwa też zmiana procka.

Jak jeszcze ktoś wypuści karty z zasilaniem na 2x8pin+6pin to będzie kiszka.

Link to post
Share on other sites

Chyba sobie żartujesz z tym 2x8pin+6pin :oops:

 

Jak nie będziesz robił Triple SLI to nie warto nic mocniejszego brać niż 850w.A jak będziesz miał 1200W to podczas typowej pracy w windows ten zasilacz będzie miał niskie obciążenie że sprawność spadnie na łeb na szyję

 

Przecież są przejściówki 2XMOLEX=PCIE 8 PIN

 

corsairy właśnie piszczą...

Co ci piszczy, piszczały kiedyś, teraz ten problem w zasadzie nie istnieje, AX to nowa konstrukcja i nie słyszałem jeszcze żeby piszczały w nim cewki.A jak co masz 5 lat gwarancji

 

 

EDIT

Sorry za podwójny post

Link to post
Share on other sites

seria HX piszczy/pada na przemian, ja już mam trzeci. Gwarancja nie obejmuje piszczenia/piszczenia w idlu/piszczenia na starcie/piszczenia pod obciązeniem/sporadycznego piszczenia/piszczenia przy każdym ruchu myszki (szczególnie upierdliwego przy korzystaniu z frontowego wyjścia audio na słuchawkach.

Jednym słowem zasilacze corsair? Nie dziękuję. Kupujemy seasonic, bequite, thermaltake, enermax byle nie corsair.

Link to post
Share on other sites

seria HX piszczy/pada na przemian, ja już mam trzeci. Gwarancja nie obejmuje piszczenia/piszczenia w idlu/piszczenia na starcie/piszczenia pod obciązeniem/sporadycznego piszczenia/piszczenia przy każdym ruchu myszki (szczególnie upierdliwego przy korzystaniu z frontowego wyjścia audio na słuchawkach.

Jednym słowem zasilacze corsair? Nie dziękuję. Kupujemy seasonic, bequite, thermaltake, enermax byle nie corsair.

 

Też mam Hx520, kupiłem od kolesia który używał go przez 2 lata żeby napędzić Celerona 1800MHz i 6600GT :hahaha: Przyszedł do mnie dostał trochę w du**ę i siedzi cicho :D , więc nie mogę mu nic zarzucić, a czy piszczenie cewek nie podlega gwarancji to żeś już mnie zmieszał bo wydawało mi się że właśnie ludzie reklamowali w związku z tą przypadłością.

Link to post
Share on other sites

ja mam piski w idlu, są słyszalne w absolutnej ciszy (4-ta nad ranem, wentyle na 600obr.) Najbardziej denerwujące jest słyszalne piskanie przy słuchawkach podłączonych we frontowym panelu (piski przy ruchach myszki), co ciekawe przy podpięciu kabla "od tyłu" jest ok. Po zbliżeniu ucha do zasilacza też słychać rekcję na ruchy mysza więc na 100% to wina zasilacza. Głośniejsze piski słychać przy starcie systemu ale to trwa chwilę i w sumie szczegół. Wcześniejszy HX zrobił mi boom. jak mam go wysyłać na gwarancję to i czekać to już wolę kupić drugi. Oczywiście nie Corsair.

Link to post
Share on other sites

dla dwuch kart potrzebujesz szesc wtykow?

W sumie to nie koniecznie bo trzecie PCI-E zjmie dysk REVO DRIVE.

Będzie to raczej GTX480 SLI i z czasem lepszy proc-czyli około 900W

Jedyną chyba kartą na 3 wtyki jest GTX480 Lighting,ale to kiszka co zagrzewa obudowę,a referenty GTX480 wywalają ciepło poza obudowę :D

Link to post
Share on other sites

a od wywalania ciepla za obudowe sluza wentyle na bocznej sciance przy niereferentach

(dodatkowo przednie moga smialo to robic - zreszta bardzo pozadane wywalaja dodatkowo cieplo zebrane z dyskow) zwroc uwage ze pomimo wladowania wiekszej liczby wentyli to nawet 10 niskoobrotowych nie narobi tyle rwetesu co dwa wysokoobrotowe o turbinach to az zal wspominac:p

 

masz kase to pchaj w to co bardzo wartosciowe... w cisze miec ful wypas w fpsach to "kazdy" moze ale malo kto rozsadnie planuje tak by komp mu nie byl uciazliwym

 

dopieio z czasem mowi sie sobie a moglem tak czy siak ....

 

przyjdzie kumpel odpalasz kompa a tu cisza - pyta co masz ? a Ty 2x gtx480 i szczena mu opada od fpsow tak nie opadnie :D

Link to post
Share on other sites

malo kto rozsadnie planuje tak by komp mu nie ciazyl

W moim mieszkaniu w bloku jest tylko ogrzewanie elektryczne,wiec po co ma mi drut oporowy zjadać prąd jak moge go spożytkować na co innego.

Narazie trochę remontuje,ale juz w przyszłym miesiącu się wprowadzam (GRZEJNIKI JUŻ ZDEMONTOWAŁEM) sie okaże czy G-force dadzą radę przez zimę :D

Ostrovin napisał :

"A jak będziesz miał 1200W to podczas typowej pracy w windows ten zasilacz będzie miał niskie obciążenie że sprawność spadnie na łeb na szyję"

Szczerze mówiąc to nie wiedziałem że nie wykorzystana moc może zaszkodzić...

Ostatecznie już przymykając oko na cenę ten byłby chyba idealny :hahaha:

http://www.proline.pl/?p=EMX+MODU87+900W

http://www.enermax.pl/produkty/zasilacze/modu87

Link to post
Share on other sites

enermax nie jest w niczym lepszym od innych , niejednokrotnie juz testy przegrywaly modele tej firmy i nawet nienajlepiej zaliczaly , nie mowie o tym modelu ale marka enermax jest przereklamowana jako wytworca idealnych zasilaczy smiem watpic czy w testach okaze sie cokolwiek lepszym od CM golda

oferujac wyzsza cene i ograniczenie na niemoznosc dolozenia chocby testowo 3ciej karty

 

niczego nie tracisz przy uzytkowaniu zestawu o niepelnym poborze pradu od tego sa normy 80+ zasilacz ktory je spelnia podaje ze sprawnoscia 80% zarowno w 20% obciazeniu jak i w pelnym

 

80+bronze /silver/gold odpowiednio wiecej sptrawnosci niz 80%

Link to post
Share on other sites

nie wydaje swoich osądow tylko osądy protali testujacych - a niby co mi do tego ktora fabryka produkuje, co kogo obchodzi w ktorej z fabryk Corsair zlecil produkcje danego modelu - uzytkownika to nic a nic nie obchodzi obchodzi go dobry wynik zasilacza i koniec a Ty wciaz z tymi fabrykami uparles sie na wynajdywanie wyzszosci fabryk

 

w jednej fabryce mozna zrobic go**o dla jednego i zasilacz dla drugiego i oba pochodza z tej samej fabryki

 

silent pro jest dobre i wystarczy

Link to post
Share on other sites

Pytałem się w sklepie o tego CORSAIR AX1200W to jest na niego 7 lat gwarancji-można śmiało brać :D

Enermax jednak odpada za niestandardowe moim zdaniem wtyki.

Jeżeli chodzi o stabilność przy niższym obciążeniu zasilacza to się okaże czy ten mój i7920 da w końcu radę na 20x200BCLK,teraz mam 21x190 bo nie dało rady inaczej.

Link to post
Share on other sites

pomyliłem się, nie rozróżniłem wczoraj ze leon691 i lopez2 to dwa różne nicki :>

chodziło o:

Jednym słowem zasilacze corsair? Nie dziękuję. Kupujemy seasonic, bequite, thermaltake, enermax byle nie corsair.

ale:

 

enermax nie jest w niczym lepszym od innych , niejednokrotnie juz testy przegrywaly modele tej firmy i nawet nienajlepiej zaliczaly

jeden, słownie JEDEN przykład poproszę. Oczywiście psudeo-recenzje z polskich portali, oraz 90% pozostałych, gdzie cała 'recenzja' polega na sprawdzeniu czy zasilacz działa - odpadają.

 

 

smiem watpic czy w testach okaze sie cokolwiek lepszym od CM golda oferujac wyzsza cene

ja zapytam odwrotnie: dlaczego CM goldy sa takie drogie? perfekcyjny nie jest, wady swoje ma, niektóre całkiem poważne:

http://www.hardwaresecrets.com/article/ ... ew/1028/10 a w jego cenie da rade znaleźć lepszy zasilacz

 

i ograniczenie na niemoznosc dolozenia chocby testowo 3ciej karty

tego nie rozumiem?
Link to post
Share on other sites

enermax nie jest w niczym lepszym od innych , niejednokrotnie juz testy przegrywaly modele tej firmy i nawet nienajlepiej zaliczaly

jeden, słownie JEDEN przykład poproszę. Oczywiście psudeo-recenzje z polskich portali, oraz 90% pozostałych, gdzie cała 'recenzja' polega na sprawdzeniu czy zasilacz działa - odpadają.

 

liberty500/620AWT galaxy dxx850

 

no ma drobne wady jak praktycznie kazdy ale oferuje ogromną moc w swietnej cenie i za te moc wlasnie trzeba zaplacic ja nie jestem zwolenmnikiem wyszukiwania za to jestem zwolennikiem przelicznika W/zl i dopasowania ilosci W do mozliwych potrzeb

 

jak to nie rozumiem mowisz - a jak zrobic triple na zasilaczu 900W? w kolosalnej cenie 1000zl - 1000 zl a nawet nie pociagnie po co wywalac 1000 na cos tak slabego

rownie dobrze mozna kupc za 600 i oszczedzic sobie na cos co sie bardziej przyda

Link to post
Share on other sites

ale enermax nie od dzis ma marke idealu a jakos do idealu mozna sie zrazic ja sie wlasnie zrazilem do liberty a mial byc niby idealem biorac pod uwage och ach kupuje enermaxa a to ;)

"glupi" Hiper znacznie lepiej sie sprawowal do tego bedac nieslyszalnym- prawdziwie nieslyszalnym

Link to post
Share on other sites

ale enermax nie od dzis ma marke idealu a jakos do idealu mozna sie zrazic

Wez tu się nie zraz jak wtyki nie pasują :/

 

jak to nie rozumiem mowisz - a jak zrobic triple na zasilaczu 900W?

Po wczorajszym teście wiadomo że 900W to całkowite minimum na szaleństwa :)

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 11975.html

 

Na koniec dodam że Corsair na tego AX1200W daje 7 lat gwarancji :)

Ciekawe co będzie za 7 lat ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...