Skocz do zawartości

Jaki smartfon szybciej sprzedam?


Recommended Posts

Siema, w październiku dziadkowi kończy się umowa i będzie brał nowy telefon w Plusie. Jako, że abonament jest niski, a dziadek nie chce wydawać dużo pieniędzy (a telefon przyda się dobry, a nie syf za 500zł, obecnie używa Sony Xperia J) postanowiłem zrobić pewien myk. Mianowicie kupić telefon tanio w abonamencie, sprzedać go i kupić dziadkowi za te pieniądze iPhone 4s/5. (uważam, że iPhone będzie tu super rozwiązaniem, system łatwy do opanowania a w razie późniejszej zmiany na nowszy model wszystko wygląda tak samo, a nie jak w tych wszystkich androidowych nakładkach, no i ta Apple'owa solidność i niezawodność)

 

Tutaj pojawia się pytanie do Was, jaki smartfon wybrać? Nie chodzi mi o to, który jest lepszy itd. bo telefon zostanie najpewniej sprzedany. Chcę wiedzieć który jest "chodliwy" i dostane za niego dobrą cene. Z telefonów w ofercie plusa konsultant polecił LG G4 Stylus, Albo Huawei P8 Lite LTE. 

Link to post
Share on other sites

Raczej P8 lite szybciej sprzedasz. Nakładka jest bardzo podobna do tej applowskiej

W cenie za którą go sprzedasz to chyba 4s kupisz jeśli koniecznie chcesz apple. 5 raczej jakąś zmasakrowaną bez gwarancji

Zamiast apple zobacz coś z windowsem. Lumia 640 byłaby dobra. 5 cali, dobra bateria

Chyba że 830 lepiej wykonana

Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuje to na Allegro 4s nowy jest po 500zł, a 5 1000zł/1100zł. Sam mam 5s i jestem mega zadowolony a mama 2 tyg za moją namową kupiła 6. Cięzko ją było przekonać ale obecnie nie zamieniłaby go na żaden inny.

 

Dawid0032 obawiam się, że z Lumia jest zbyt skomplikowana. Telefon dla dziadka musi być prosty i niezawodny, służyć do dzwonienia, udostępniania WI-FI na lapka i zdjęć. 

 

W takim razie chyba wezmę Huawei. Chyba, że ktoś orientujący się w cenach zajrzy na strone Plusa i poleci coś stricte pod sprzedaż. 

Link to post
Share on other sites

Tak są ale to refuby z chin bez gwarancji. Jak szukać to tylko polskie od ludzi co go dostali na przedłużenie umowy i tylko takie. Reszta nic niewarte

Lumia nie jest skomplikowana. Wszystkie najważniejsze rzeczy przypina sie na główny pulpit jako kafelke. Dużo osób już tutaj pisało że dziadkowie kupili albo rodzice i bez problemu ogarniali

Dodatkowo jest fajne połączenie i synchronizacja telefonu i komputera np zdjęć

Iphony nie mają wejścia na kartę sd więc zbyt wiele zdjęć nie zrobi. Nie jestem pewien też czy 4s i 5 mają funkcje hotspota

Link to post
Share on other sites

Ooo no to mnie zagiąłeś teraz... że na chiniole trzeba uważać to wiem, nawet będąc w grecji jeden gość chciał mi sprzedać iPhone'a 6 za 100EUR, gdy wziąłem do ręki od razu zauważyłem plastik i piksele na ekranie, totalna podróba. Od początku wiedziałem ale nie mogłem się powstrzymać od zobaczenia jak taka podróba wyglada i czy ciężko odróżnić. Ale o hotspocie nie miałem pojęcia. Muszę poczytać, mój 5s ma. Ale czy to nie wchodzi razem z nowym iOSem?

 

Ale na allegro spokojnie da się wyrwać nówke np tutaj: http://allegro.pl/oryginalny-apple-iphone-4s-8-gb-2-kolory-gwar-24m-i5604283641.html lub tutaj: http://allegro.pl/zafoliowany-iphone-5-apple-gwarancja-firma-pl-i5586554968.html 

 

PS: Deusjarek stare modele, ale wciąż lepsze i bardziej niezawodne od np. takiego nowego Huawei P8. Miałem kilka telefonów ze średniej lub średnio-wysokiej półki i podziękuje. Wole kupić starszego flagowca. 


Deusjarek może i stare ale wciąż lepsze niż nowe ze średniej półki np. taki Huawei P8. Miałem kilka telefonów ze średniej lub średnio-wysokiej półki i podziękuje. Wole kupić starszego flagowca niż nowego średniaka. 

Edytowane przez keanu96
Link to post
Share on other sites

Popatrz na czas dostawy. Do 45 dni czyli chinol więc niewiadomo do końca co w nim będzie. Faktura vat marża. Gwarancja serwisowa 24 miesiące czyli tak jakby jej nie było. A z tego co wiem to apple daje 12 miesięcy. Masz appla i tego nie zauważyłeś ?

A co do hotspotu to napisałem że nie jestem pewien

Link to post
Share on other sites

Tak wrzucilem pierwsze lepsze linki w ktorych byla gwarancja. Nie wczytywalem sie i nie zauwazylem tej dostawy. No to zdaje sie, ze bede musial przemyslec sprawe z iPhonem. Z uzywanymi roznie bywa, czesto ludzie ich nie wyrejestruja i sa potem problemy. Co do gwarancji nawet nie zwrocilem uwagi ze jest rok. Mam swojego juz prawie 2 lata i jak dotad nic sie z nim nie dzialo. Nawet 1 zwiechy nie bylo a uzywam baaardzo intensywnie i lubie grzebac i bawic sie funkcjami. Ogolnie co byscie polecili dla starszej osoby, ale z oferty plusa lub jak wyzej sprzedaz i kupno starszego flagowca. Wszyskie Lumie odpadaja, ten system jest zbyt skomplikowany.

Link to post
Share on other sites

Masz go że twierdzisz że jest skomplikowany? Albo na jakiej podstawie tak twierdzisz

Dla starszych osób jest to bardzo dobra opcja. Teraz będe babci kupował telefon i pokazałem jej windowsa i jej sie podoba i załapała o co w tym chodzi a ma 66 lat. Duże i czytelne kafle. Wszystkie najważniejsze kontakty na pulpicie bez szukania w książce adresowej

Link to post
Share on other sites

Sam nie miałem Windows Phone nigdy. Widziałęm u znajomych i u wujka, wszyscy mówią, że jest bardzo skomplikowany a i ja oglądając go nigdy nie dam go dziadkowi. Jedyne czego nie mozna Nokiom odmówić to naprawdę niezłych zdjęć. Zresztą, dziadek liznął już Androida więc nie będzie miał problemów z nowym.  Z iOS nie byłoby tego problemu bo mimo, że inny system to jest intuicyjny i banalnie prosty.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem. Mój wujek zmienił Galaxy S4 na Iphona 6 i aie wkurza bo mu brakuje funkcji z androida i czegoś tam jeszcze nie pamiętam co to było już. Denerwuje go jeszcze że zdjęcia musi zrzucać albo muzyke wrzucać przez program i powiedział że to ostatni telefon z jabłkiem więc nie jestem pewien czy Twojemu dziadkowi tak spasuje mimo iż Tobie pasuje. Jak zna androida to niech zostanie przy androidzie może. Ten P8 lite to całkiem dobry telefon i ma duży ekran a Iphone 4s malutki co dla starszej osoby może być mniej wygodne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...