Skocz do zawartości

Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność


Recommended Posts

Witam

Już zakładałem kiedyś temat wywalającego sterownika ekranu, problem ponownie mnie wkurza. Karta to r5850 Twin Frozr nie podkręcam jej, tak się złożyło iż mam teraz inną płytę, wcześniej była to P45 Platinum, obecnie Asus P5q Deluxe.

Sterownik wywalał się na 2 mobo, zainstalowałem też sp1 rc do win 7, stery przetestowane od producenckich po wszystkie kolejne od amd, ccc nie instaluje tylko sam sterownik ekranu. Karta jest chłodna nawet pod długim maksymalnym obciążeniem,

zasilacz be quiet e7-700W napięcia sprawdzone są stabilne, procek q9550 ustawiony na 3.4 ghz, ram domyślnie na 800mhz stosunek 1:1.

Problem ten pojawia się zazwyczaj w grach, w benchmarkach nie występuje, system ustawiony na wysoką wydajność, na czystym przeinstalowanym systemie jest to samo.

Ram sprawdzony nie generuje błędów na chwilę obecną skończyły mi się pomysły na zdiagnozowanie przyczyny usterki pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

no to trafiłeś do grupy pechowców, którym popularne rozwiązania nie pomagają, szukaj po forach alternatywnych metod, bo tak naprawdę nikt nie wie gdzie leży przyczyna i jakie rozwiązania faktycznie mają wpływ na to zjawisko, niemniej na pewno ma to związek z nową generacją kart graficznych HD5xxx oraz gtx4xx oraz windowsem 7

Link to post
Share on other sites

Takie moje szczęście :roll:

Powiem więcej miałem tą przypadłość na 2 kartach gtx 260 i gtx 260 soc, z vistą na pokładzie :/

Fakt że wystarczy wpisać frazę (sterownik.... itd) mnóstwo wpisów w necie na ten temat, jest coś na rzeczy jeśli chodzi o vistę i win 7, oczywiście na xp jest ok.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Już zakładałem kiedyś temat wywalającego sterownika ekranu, problem ponownie mnie wkurza. Karta to r5850 Twin Frozr nie podkręcam jej, tak się złożyło iż mam teraz inną płytę, wcześniej była to P45 Platinum, obecnie Asus P5q Deluxe.

Sterownik wywalał się na 2 mobo, zainstalowałem też sp1 rc do win 7, stery przetestowane od producenckich po wszystkie kolejne od amd, ccc nie instaluje tylko sam sterownik ekranu. Karta jest chłodna nawet pod długim maksymalnym obciążeniem,

zasilacz be quiet e7-700W napięcia sprawdzone są stabilne, procek q9550 ustawiony na 3.4 ghz, ram domyślnie na 800mhz stosunek 1:1.

Problem ten pojawia się zazwyczaj w grach, w benchmarkach nie występuje, system ustawiony na wysoką wydajność, na czystym przeinstalowanym systemie jest to samo.

Ram sprawdzony nie generuje błędów na chwilę obecną skończyły mi się pomysły na zdiagnozowanie przyczyny usterki pozdrawiam.

 

Problem leży w OC twojego CPU.Spróbuj dovoltować memki i pobaw się z dzielnikami pamięci.Zapodaj 667Mhz np.Możesz też obniżyć obecne taktowanie proca o te 100Mhz :D Wątpię by karta graficzna była tu problemem ( choć ten sam błąd wyskakuje gdy grafa się przegrzewa :hahaha: > U Ciebie jednak karta graficzna jest chłodna więc ta ewentualność odpada ) .Swojego czasu miałem to samo.U kumpla zresztą też występował ten problem.Człowiek się na szukał i nakombinował,a przyczyna była tak oczywista :idea:

Link to post
Share on other sites

Pudel - a może czas znowu wrócić do nV ?

Widać, że chłopak ma pecha i na nVidii miał to samo. Zamiana siekierki na kijek. Podobna przypadłość miał ostatnio koleś z forum. Wszystko na stock, komp nowy. Karta poszła na gwarę i ciekawe czy coś z nią zrobili.
Link to post
Share on other sites

Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność to zainstaluj sterowniki od monitora jeśli korzystasz z niego,gdy z tv lcd to problem może być dalej taki sam.

Dodatkowo wył. Aero itp. duperele do ekranu monitora.

Link to post
Share on other sites

Nv były fabrycznie podkręcone, jedną z nich nawet odesłałem do serwisu gdy sterownik notorycznie sypał mi się w grach, oczywiście nic nie stwierdzili, podczas testu usterka nie wystapiła.

Był to Gainward, trafił do dystrybutora a ten pewnie zapuścił jakiś benchmark na xp i było ok, to tak na marginesie oczywiście. Rozmawiałem z kolesiem z serwisu Gigabyte dobrze znają problem i jego zależność między serią kart 50 vistą & 7.

Swojego czasu do visty była opublikowana nawet poprawka likwidująca ten błąd, tak do końca nie wiadomo gdzie leży problem, jednych to dotyka innych nie, zależy jak intensywnie korzysta się komputera jeśli ktoś gra 1 czy 2 w tygodniu może tego nie zauważyć.Co do oc procka spróbować można ale coś mi się wydaje że sukcesu nie będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem to samo z HD5870 Vapor-x. Sypał sie w R.U.S.E, StarCraft II.

Jedynie co pomagało to obniżenie min taktowania rdzenia i pamięci. (Rozwiązanie znalezione na jednym z forum)

 

Oddałem na gwarancji. Po miesiącu czekania dostałem nową (ma nowy BIOS z końca sierpnia poprzednia miała z lutego) i problem zniknął.

 

Problem ten jest bardzo dobrze znany serwisom. Wpisz w gogle "5870 freezing" to się sam przekonasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...