Skocz do zawartości

Który zestaw będzie lepszy pod gry? ~10.000zł


Recommended Posts

Witam!

 

Złożyłem takie oto dwa zestawy pod gry przedstawione poniżej:

Pierwszy zestaw stoi na MSI z socket 1151 i ma i7 6700K Skylake, drugi natomiast na ASUSie X99-Pro z i7 5820K. Byłem przekonany do pierwszego zestawu, lecz pewien tester sprzętu wręcz o*******ił mnie za pomysł brania Skylake. Ponoć to całe 14 nm w Skylake jest mocno niedopracowane, ma przeciętne osiągi, potrafi się grzać i ma ograniczone możliwości kręcenia, poza tym sama płyta główna jest przeciętna. Natomiast i7 5820K postawiony na tym potworze od ASUSa może być ponoć bardzo mocno podkręcony, nawet do 4,5 GHz z 3.3 GHz, przez co otrzymujemy 6-ścio rdzeniowego potwora z niemal 2x większą pamięcią cache (15 zamiast 8). Nie mniej jednak nie jestem pewien, czy to aby na pewno takie różowe wszystko jest. Prosiłbym o Wasze opinie na temat tych dwóch zestawów http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 

 

http://www.morele.net/inventory/info/f3wJRx/- (wtedy jeszcze planowałem wziąć 1TB HDD WD Raptora pod gry zamiast SSD 500GB)

 

http://www.morele.net/inventory/info/5FfVi/ - (tutaj dysk-magazyn zostałby dokupiony gdzieś w przyszłości)

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Trudno jednoznacznie określić, ale ja wybrałbym i7 5820K i platformę 2011-3. Fakt jest to trochę starsza seria, ale to jest Haswell-E a nie zwykły Haswell. Z podkręcaniem też łatwiejsza sprawa na 5820 bo z pewności niższe temp. bedzie osiągać i nie bedziesz musiał za 3-4 lata skalpować go.

Podwzględem wydajności to 5820 również wygrywa, po OC to będziesz musiał chyba przykręcić komputer by nie odleciał :)

Ogólnie niby 2011 to jest sprzęt "lepsiejszy" :)

Edytowane przez pablos79
Link to post
Share on other sites

CPU nie będzie ograniczało GTX 980, ale nic nie stoi na przeszkodzie by go podkręcić do tych 4GHz.

Oczywiście to po złożeniu wszystkiego, posprawdzałbym na domyślnych ustawieniach. Tak pobaw się 2-3 dni. Zrób benchmarki by sprawdzić i porównać wyniki (czy wszystko poprawnie działa) i wtedy ewentualnie zabierz się z OC.

Edytowane przez pablos79
Link to post
Share on other sites

Na dziś, i7 a zwłaszcza  serii 2011 jest bez sensu do gier. Trzeba naprawdę ciężko pracować, aby zobaczyć różnicę pomiędzy i5 a i7. Skoro seria LGA 1151 jest przegrzewająca się, to zamów LGA 1150. Przerobiona na lewo i prawo. Moja propozycja. Masz top kartę graficzną, 256 GB z SSD i zostało jeszcze około 2500 zł na modyfikacje. Idę o zakład, że miałbyś co najmniej 2-3 lata gry na full detalach w 95% gier, albo nawet wszystkie. Przy okazji obudowę wyciszającą wentylatory i resztę ustrojstwa. O rewelacyjnej pracy w sieci nawet szkoda wspominać.

Link to post
Share on other sites

Totalnym idiotyzmem jest kupować zestaw do gier za 10 000 zł. Tyle na start z mojej strony. Nawet jak masz kupę pieniędzy, jak cieżko na nie pracowałeś to i tak wiedz, że wywalisz kasę w błoto. Wywalać "tysiaki" na lepsze OC o kilka MHz to nie moja bajka, nie moja logika. W takiej cenie składasz wydajny zestaw razem z WC jeżeli chcesz mieć "bajerancki zestaw"

 

Z ciekawości tylko spytam. Pod jaki monitor będzie podłączony ten zestaw ? 

Link to post
Share on other sites

Jak masz dużo kasiory takie połączenie jak 6700K + GTX 980 Ti + 16gb RAM + 512gb na system + 2TB HDD na dane, Takie połączenie idealnie się nada pod QHD

 

I tak jeszcze zostanie ze kilka tysięcy.

 

 

A konkretny zestaw niech zapodadzą koledzy.

Link to post
Share on other sites

A po co aż 500 GB na system? Ja miałem win7 nieformatowany od może pół roku, przeszedłem na Win10 kilka miesięcy temu i wciąż mam zajęte tylko 70GB, przy czym instaluje na tym dysku również programy. A co do Cruciala to słyszałem mieszane opinie. I raczej nie stać mnie, żeby kupować aż 1 Tera SSD na gry :x Jeśli już miałbym brać 1 tera to raczej HDD VelociRaptor za 900, który to ma aż 10.000 obrotów.

Edytowane przez FalleNzRX
Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął

 

mx200 250gb na system jak masz w zestawie

 

Zamiast Raptora,wziąłbym mx200 500gb na gry,a reszta 200 zł na 1tb hdd - myzka i wideo i tp.

 

http://www.morele.net/dysk-toshiba-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-32mb-cache-dt01aca100-500542/


Będzie to lepszym rozwiązaniem. 900 zł za hdd to skrajne nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites

Wtrącę się, składam podobny zestaw, z tym że, z racji pracy w Rhino chyba zdecyduję się na 2011-V3.(na taką opcję naprowadził mnie Kajtek, tu na forum) Mimo to przedstawiam Ci efekt długich godzin spędzonych na czytaniu testów i recenzji: http://www.morele.net/inventory/info/3O7cJl/

 

Najmocniejsza na rynku GTX 980 Ti. Dobre temperatury w stresie, trochę głośna. 5 lat gwarancji (Jedyna alternatywa pod kątem wydajności to MSI Lightning, z lepszą kulturą pracy ale dopłaty 6 stów)

SSD Samsunga na system + 512 na gry. 10 lat gwarancji

PSU Corsair zbierający bardzo dobre recki, również na tym forum. Corsair Link do monitorowania poboru poszczególnych podzespołów. 7 lat gwarancji.

Całość zamknięta we Fractal R5. Wyciszona, z dodatkowym wiatrakiem.

 

Pozdro.

Edytowane przez aniapearl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...