Skocz do zawartości

Komputer za ok 3000zł


Recommended Posts

Cześć,

Nie będe tu zamieszczać zestawu komputera za ok 3000zł, tylko zadam pytanie.

Bardziej mi się opłaci wydać te pieniądze na "starszy" sprzęt  np. Intel Core i5-4460/4590 i DDR3 czy celować bardziej w nowszą technologie ze Skylake i DDR4?

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/intel-skylake-zapowiedz-sklepowej-premiery-zablokowanych-procesor.html

tutaj informacja odnośnie nowych modeli które mam nadzieję będą w cenach przystępnych.

Aktualnie na taką nową technologię musiał bym przeznaczyć ponad 1600zł za procesor, płytę główną i DDR4.

Posiadam 2 dyski SSD i jakiś napęd więc można odliczyć od tych 3000zł.

Z zakupem mi się nie śpieszy mogę poczekać 3-4 miesiące.

 

Link to post
Share on other sites

Interesuje Cię OC ?

 

Nie.

 

Komputer w 90% przeznaczony na granie.

 

Aktualnie zastanawiam się nad wyborem między zestawem z DDR3 a DDR4. Jak tą kwestię rozwiąże to będę składać coś pod tę rozwiązanie. Dobrze by było gdyby ktoś napisał plusy i minusy tego wyboru.

2-3 lata od zakupu będe ulepszac PC oczywiście procesor i płyta główna zostanie ta sama dlatego mam ciężki wybór.

Link to post
Share on other sites

 

 

2-3 lata od zakupu będe ulepszac PC oczywiście procesor i płyta główna zostanie ta sama dlatego mam ciężki wybór.

 

Tia. Za 3 lata będą procesory pod nowe sockety / chipsety .....

 

Będzie wszystko dostępne w sklepach to zobaczymy jak to będzie wyglądać cenowo. Budżet nie jest wielki i na moje oko inwestycja w 1151 nie będzie miała sensu. Odbije się to mocno na GPU. Schodzić do GTX 960 względem R9 390 / GTX 970 ? 

Link to post
Share on other sites

Tia. Za 3 lata będą procesory pod nowe sockety / chipsety .....

 

Będzie wszystko dostępne w sklepach to zobaczymy jak to będzie wyglądać cenowo. Budżet nie jest wielki i na moje oko inwestycja w 1151 nie będzie miała sensu. Odbije się to mocno na GPU. Schodzić do GTX 960 względem R9 390 / GTX 970 ? 

 

Też oto mi chodzi, że procesor za 3 lata zostanie ten sam tylko GPU wymienie.

Czyli dać sobie spokój z 1151 i kupić coś pod 1150 + DDR3 16Gb + GTX 960/R9 380 (albo dołożyć i kupić R9 380)?

Bo czuję, że jak wpadne w 1151 to zabraknie na kartę graficzną i będzie trzeba zwiększyć budżet do 3500zł. Chce równierz kupić monitor do 1000zł. Ciężko będzie przekonać żone do 4500zł :/

Wogólne warto patrzeć na FXy? (AMD FX-9590) czy dać sobie spokój i brać i5?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...