Skocz do zawartości

Intel i5 bez gluta pod IHS?


Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego mobo z procem i pamięcią. I mam zagwozdkę przy cpu.

Z początku byłem pewny co do i5 6600k, lecz wyczytałem, iż intel już nie lutuje ihsa tylko daje jakąś gó****ą pastę...

Martwi mnie to, że procek ledwo gwarancje wytrzyma na tym glucie.

Jak widać w sygnaturze, do tej pory siędzę na wysłużonym phenomie którego mam ok 5 lat.

 

I tak rozważam teraz, bo podobno poprzednia generacja i5 miały lutowane ihsy, nie klejone i bez żadnej śmiesznej pasty która po 3 latach powiedzmy wyschnie bądź straci swoje właściwości.

 

Więc pytanko,

Orientuje się ktoś czy np 4690k ma luty czy gluty?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

i5-4690K ma gluta, ale dużo lepszej jakości niż i5-4670K czy i7-4770K. Jeśli chcesz dobrego proca bez gluta to tylko najtaniej (1750zł) max i7-5820K. Poza tym możesz kupić i5-6600K, oskalpować i zeszlifować laminat no i będziesz miał bardzo dobre przewodnictwo cieplne tylko że bez gwarancji... Ja na razie ma i7-6700K i nie narzekam na przewodnictwo mimo gluta, ale pewnie jak uciułam trochę kasy na wypadek awarii to oskalpuję.

Link to post
Share on other sites

i5-4690K ma gluta, ale dużo lepszej jakości niż i5-4670K czy i7-4770K. Jeśli chcesz dobrego proca bez gluta to tylko najtaniej (1750zł) max i7-5820K. Poza tym możesz kupić i5-6600K, oskalpować i zeszlifować laminat no i będziesz miał bardzo dobre przewodnictwo cieplne tylko że bez gwarancji... Ja na razie ma i7-6700K i nie narzekam na przewodnictwo mimo gluta, ale pewnie jak uciułam trochę kasy na wypadek awarii to oskalpuję.

 

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego mobo z procem i pamięcią. I mam zagwozdkę przy cpu.

Z początku byłem pewny co do i5 6600k, lecz wyczytałem, iż intel już nie lutuje ihsa tylko daje jakąś gó****ą pastę...

Martwi mnie to, że procek ledwo gwarancje wytrzyma na tym glucie.

Jak widać w sygnaturze, do tej pory siędzę na wysłużonym phenomie którego mam ok 5 lat.

 

I tak rozważam teraz, bo podobno poprzednia generacja i5 miały lutowane ihsy, nie klejone i bez żadnej śmiesznej pasty która po 3 latach powiedzmy wyschnie bądź straci swoje właściwości.

 

Więc pytanko,

Orientuje się ktoś czy np 4690k ma luty czy gluty?

 

Pozdrawiam :)

 

Ostatnie procki bez gluta w "normalnej" cenie to Sandy Bridge :/

Trochę latek już mają,ale wg mnie wciąż są to świetne procesory. Możesz poszukać i5-2500k lub i7-2600k w dobrej cenie (500-700 zł) . Do tego płyta na z77. Kręcisz procek i masz spokój :)

Link to post
Share on other sites

 

 

wszystko powyżej i5-2500k to kasa w błoto

 

Dawno nie czytałem w tym dziale większej bzdury. SB to genialna seria, ale ma już swoje lata i na tle obecnie dostępnych modeli wypada jednak blado, a biorąc pod uwagę fakt, że ceny takiego 2500K potrafią być kosmiczne - "doradzanie" komuś takiego cepa to kpina. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dawno nie czytałem w tym dziale większej bzdury. SB to genialna seria, ale ma już swoje lata i na tle obecnie dostępnych modeli wypada jednak blado, a biorąc pod uwagę fakt, że ceny takiego 2500K potrafią być kosmiczne - "doradzanie" komuś takiego cepa to kpina. 

 

Podaj lepszą propozycję w zakresie cena / wydajność. Bierz pod uwagę również ceny mobo... Haswell i Skylake dla kogoś kto nie kupuje całego sprzętu od zera to nieporozumienie... 

 

ps. 2500k można kupić na olx za 500zł - płyta do tego max 150zł. 

Edytowane przez wasptak
Link to post
Share on other sites

Może i ma swoje latka, ale w wydajność/cena jest nie do pobicia. @Nowaj, zauważ że kolega szuka procka bez gluta, więc zaproponowałem wg mnie najlepsze rozwiązanie (możesz się nie zgodzić - podaj inny procek bez gluta w rozsądnej cenie :D )

Trochę przesadziłeś z tą "kpiną". Może powinieneś jednak doczytać i porównać wydajność takiego i5-2500k @4.5GHz z i5-4670K.

W przypadku gdy kolega potrzebuje sprzęt do grania, to kupno 6600k + płyta to wyrzucanie kasy w błoto.

 

2500k pociągnie 970 GTX'a i nie będzie różnicy w grach.

A w innych zastosowaniach, tym bardziej wyrzucanie kasy ...

Link to post
Share on other sites

 

 

Haswell i Skylake dla kogoś kto nie kupuje całego sprzętu od zera to nieporozumienie... 
 

 

 

 

Przymierzam się do kupna nowego mobo z procem i pamięcią. 

 

Przesiadka z SB/IB na Haswell'a nie jest opłacalna, to fakt, ale tutaj WYRAŹNIE jest mowa o całej nowej platformie - polecanie komuś, kto dzisiaj składa nowego kompa, używany zestaw sprzed ładnych kilku lat jest kpiną.

 

 

 

2500k pociągnie 970 GTX'a i nie będzie różnicy w grach.

 

Owszem, będzie. Może nie jakaś kolosalna, ale z całą pewnością będzie, szczególnie w przypadku parowania z topowymi GPU.

 

 

 

2500k można kupić na olx za 500zł

 

Jeśli polecasz komuś kupowanie procka z OLX to ja odpadam. Uprzedzam jednak, że za takie "porady" szybko zaliczysz stąd wylot.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Przesiadka z SB/IB na Haswell'a nie jest opłacalna, to fakt, ale tutaj WYRAŹNIE jest mowa o całej nowej platformie - polecanie komuś, kto dzisiaj składa nowego kompa, używany zestaw sprzed ładnych kilku lat jest kpiną.

 

 

 

 

Owszem, będzie. Może nie jakaś kolosalna, ale z całą pewnością będzie, szczególnie w przypadku parowania z topowymi GPU.

 

 

 

 

Jeśli polecasz komuś kupowanie procka z OLX to ja odpadam. Uprzedzam jednak, że za takie "porady" szybko zaliczysz stąd wylot.

 

 Wg mnie porady nie w temacie zaliczają się na wylot :)

 

Pamiętaj, że chciał procek z lutem - chyba cały czas zapominasz o temacie.  Przy GTX 980 będzie kilku procentowa różnica, ale dla niższych GPU już nie :)

 

Polecanie kupna procesorów ( i innych części)  używanych to powszechne na tym forum i na innym.

 

PS.

Chyba za bardzo wziąłeś do siebie ten temat.

Link to post
Share on other sites

 

 

chciał procek z lutem

 

Jakby autor chciał się powiesić to doradzałbyś mu sznur ?

 

Upieranie się przy lutowanej czapce nie ma większego sensu.


 

 

Chyba za bardzo wziąłeś do siebie ten temat.

 

Słucham ? Jeśli chęć sensownego doradzenia komuś na co ma wydać ciężko zarobione pieniądze nazywasz "braniem do siebie" to polecam sprawdzić, czy nie ma cię po drugiej stronie drzwi.

 

Tutaj nie przyklepujemy głupich pomysłów. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że każdego kto kupił w ostatnim czasie SB, to zrobił coś głupiego :)  Mam nadzieję , że wielu osób to zainteresuje.

 

Fajna postawa Moderatora. Każdy pomysł jest dobry (nie głupi), i pozwól kupującemy wybrać najlepsze dla niego. My możemy tylko podać alternatywę - w watku do czasu mojego postu nie było mowy o SB, więc podałem takie rozwiązanie.

 

 

Dzięki za miłą dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Chyba powinienem na dzień dobry żądać okazania świadectwa maturalnego, żeby mieć pewność, iż osoba po drugiej stronie dysponuje choćby podstawową zdolnością logicznego myślenia :/

 

 

 

Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że każdego kto kupił w ostatnim czasie SB, to zrobił coś głupiego

 

Nie baw się we wnioskowanie, nie idzie ci.

 

Jeśli ktoś składa budżetowy zestaw - SB jest dobrą opcją. Jeśli jednak ktoś składa nową platformę i chce łączyć ją z high-end'ową kartą - wówczas SB to kula w płot.

 

 

 

Każdy pomysł jest dobry

 

To nie jest przedszkole, gdzie każdy zostaje pogłaskany po główce. Głupie pomysły to głupie pomysły.

 

Polecam zapoznać się z :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/170765-zestaw-komputerowy-monitor-27-do-14-000-z%C5%82/?do=findComment&comment=1795843

 

Tyczy się wszystkich miejsc, gdzie decyduje się o cudzej kasie.

Link to post
Share on other sites

Ok. Na żądanie możemy wymienić się wyksztalceniem jakie posiadamy.

Porada na przyszłość. Bycie moderatorem nie daje pozwolenie na obrażanie innych ( a to robisz od początku). Nikt nikogo nie nakłania do niczego. Czuję się jakbym rozmawiam z dzieckiem.

Dobre rady obróciłeś w pyskówkę.

Link to post
Share on other sites

Sorry Winnetou, ale jeśli nadejdzie moment, gdy zamiast kierować się interesem osób szukających na forum fachowej porady zacznę bardziej troszczyć się o dobre samopoczucie ludzi, którzy w piątkowe popołudnie nagle postanowili sobie "podoradzać", nie mając do tego żadnych predyspozycji, chyba skoczę z mostu.

Link to post
Share on other sites

Panowie, tylko sie nie pozabijajcie.. :)

Temat jest o ihs, lut czy glut.

 

Sytuacja wygląda następująco akutalnie:

Planuję kupić nową platformę (mobo + cpu), więc ostatnia kwestia - pakować w 6600K z DDR4 i Z170 czy 4690K na DDR3 i Z97 ?

Który wybór będzie lepszy w takim razie?

Nie patrząc już na IHS, bo taki trend u intela chyba. że oszczędzają 2$ na lutowanie...

Z mojej perspektywy to wygląda tak:

Plusy dla 6600k - ddr4, wydajność > 4690k, nowość = otwarte drzwi dla nowych funkcji (teoretycznie)

Plusy dla 4690k - mniejsze tdp, taniej jeśli chodzi o mobo, sprawdzony cpu i zarazem oc.

 

Czekam na opinie. Pozdro ! :)

Link to post
Share on other sites

4690K + np. MSI Z97-G43 ~ 1400 ( proc z allegro ok. 1000 ) ( ram przekładka z poprzedniego PC ) Lub + ~ 250 zł =1650

 

1151 = 6600K ( 1150 proline ) + mobo Z170 ~~ 500 + 2x4GB DDR4 ~~ 300 --- zaokrąglając ok 2.000

 

Różnica sumaryczna ok 350 zł ...... chyba warto 1151

Link to post
Share on other sites

4690K + np. MSI Z97-G43 ~ 1400 ( proc z allegro ok. 1000 ) ( ram przekładka z poprzedniego PC ) Lub + ~ 250 zł =1650

 

1151 = 6600K ( 1150 proline ) + mobo Z170 ~~ 500 + 2x4GB DDR4 ~~ 300 --- zaokrąglając ok 2.000

 

Różnica sumaryczna ok 350 zł ...... chyba warto 1151

 

Myślałem nad 4690k + MSI Z97 Gaming 5 + HyperX Beast 16GB (2x 8GB) 2400MHz DDR3 CL11 = 2100zł

 

Skylake czyli 6600k + Asrock Z170 Extreme 4 + Corsair Vengeance LPX DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz, CL15 = 2600zł

 

Ale patrząc na możliwości OC, stawiałbym na 4690K

wszystko fajnie ale cena dd4 zniechęca póki co ;)

 

Właśnie ceny mają dopiero pójść w górę, jak na razie jest jeszcze "tanio".

 

Bierz na 1151. Na 1150 przełomu już nie będzie w cpu

 

Też tak myślę. Z tym, że stara i5 jest już sprawdzona a 6600k póki co zbyt dużej przewagi nad 4690k nie ma..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...