Skocz do zawartości

Chlodzenie do i5 4690K OC 4,4 / 4,5


Recommended Posts

To czy da radę czy nie w dużej mierze zależy od tego co Ci intel władował między rdzeń a IHS procesora, oraz jaki potencjał będzie prezentować twoja sztuka, tzn na jakim napięciu będzie w stanie osiągnąć zadane taktowanie. Niestety to jak wróżenie z fusów trochę bo jeśli masz dobrą sztukę powinna dać radę jeśli gównianą to możliwe że np. 4.2 będzie to twój maks. 

Poczytaj sobie jeszcze tutaj o tym coolerze.
https://www.techpowerup.com/reviews/SilentiumPC/Fera_2_HE1224

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-fera-2-he1224-v2-mroczna-odslona/9

Ewentualnie wstrzymaj się z miesiąc z zakupem odłóż trochę więcej kasy i zainwestuj np w SPC Grandis albo Macho HR-02, megaherce Ci nie uciekną ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To czy da radę czy nie w dużej mierze zależy od tego co Ci intel władował między rdzeń a IHS procesora, oraz jaki potencjał będzie prezentować twoja sztuka, tzn na jakim napięciu będzie w stanie osiągnąć zadane taktowanie. Niestety to jak wróżenie z fusów trochę bo jeśli masz dobrą sztukę powinna dać radę jeśli gównianą to możliwe że np. 4.2 będzie to twój maks. 

Poczytaj sobie jeszcze tutaj o tym coolerze.

https://www.techpowerup.com/reviews/SilentiumPC/Fera_2_HE1224

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-fera-2-he1224-v2-mroczna-odslona/9

Ewentualnie wstrzymaj się z miesiąc z zakupem odłóż trochę więcej kasy i zainwestuj np w SPC Grandis albo Macho HR-02, megaherce Ci nie uciekną ;)

Ale ogolnie do 100zl Fera2  to dobre chlodzenie nie ? 

Link to post
Share on other sites

Naprawdę aż tak chcesz na tym osczędzić? Można to i nazwać "dobre", ale zauważ jakie będziesz miał temperatury w stresie... Na wykresie widać 82 stopnie a nie wiadomo jak wygląda Twoja sztuka.

 

Moim zdaniem poczekaj, odłóż troszkę pieniążka i kup coś lepszego żeby nie gotować procka :) I podaj jaką masz budę :) 

Link to post
Share on other sites

Ten cały fortis 3 to bardzo wydajne chłodzenie przy całej mojej niechęci do SPC.

Poza tym Extreme nie ma dostepnego w proline, nie mówiąc o konieczności dokupienia wentylatora...

A cena 120zł dla mnie szczerze mówiąc nierealna, chyba, że używka.

Link to post
Share on other sites

polecam thermalright Ultra 120 extreme sam posiadam i mam procka takiego jak ty   wykręciłem   na 4,5ghz   bardzo dobre temperatury   w proline    120zł  i   lepsze chłodzenie   niż  ten cały  fortis 

to że ty wykręciłeś na tym coolerze 4.5 nie oznacza że autorowi też się to uda bo jak powinno ci być wiadomo z pastą pod IHS to jest loteria

Link to post
Share on other sites

W ultrze trzeba splanować podstawę, bo nie jest równa to raz, dwa musisz mieć bolt thru kit do 1150. Ja mam ultrę na i5 4440 tylko dlatego, że po prostu ją miałem na Q6600(zdechła mi platforma i nie opłacało się w to już inwestować) i u mnie się ograniczało się to do kupna kita na 1150, który jest o niebo lepszy od fabrycznego montażu, ponieważ masz regulację siły docisku. Pomijam już fakt, że obecnie są lepsze konstrukcje niż stara ultra. Ultra 120 to był solidny kawałek radiatora i dawał spokojnie radę z mocno wykręconym Q6600, ale żeby to osiągnąć musiałem jeździć wiele godzin podstawę na tafli szkła, później dobra pasta polerska i bardzo namiętna polerka.

 

Druga sprawa to w cepach począwszy od Ivy bridge Intel nakłada pod IHS gluta zamiast cyny i dopiero procesory na 2011 mają lutowany IHS. Dlaczego intel to robi? Ano Sandy Bridge, jego potencjał, lutowany IHS i ludzie kręcący te procesory + zbyt wysokie napięcie i z tego powodu zwroty RMA. 

Edytowane przez Gadget
Link to post
Share on other sites

Na leciwym chłodzeniu Fera Pro przy 4300MHz ( ~1,22 V 1,200+Override-bios ) przy i5 4690K mam maksymalnie niecale 70'C

 

I7 4790K @4600 MHz ( 1,22 V ) maks . 75 'C ( OCCT )

 

 

Kolega kupił Silenium Grandis i jest zwalony .... jak się okazuje ....... dlatego testuje jego cacko i7 ;p które robi nawet 5-kę ;p ( ale tylko 3Dmark11 przejechałem raz na 5 GHz @ 1,33 [V] )

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

crossek składam i podkręćam sprzęt komputerowy wiele lat  wiec  nie  pisz co wiem  a chłodzenie jest  jest  lepsze  dużo osób go z moich   znajomych   używa i zachwala  jest lepszą firmą  niż  ten cały fortis 3 


gadged  podstawa  jest moja równa do chłodzenia jest  dodawany montaż na  podstawkę 1150   bo taki zakupiłem miesiąc temu jedynie trzeba  wentyl   do kupić  120cm  polecam enermax magma  porząny 1800 obr maks 

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam , że ten Thermalright jest "stary ale jary ".... Miałem na nim i7 920( TDP=130 Wat )@3,8 non stop i niewysokie temperatury....

 

 

Te nowe Grandisy itp .... trochę do mnie słabo przemawiają - bo u kolegi na i7 4790K wywala w standardzie ( 4,2 stress all core ) na tym dziadostwie ....

( niestety niewyprofilowaną odpowiednio podstawę trafił )---- chociaż inna sprawa on ma pecha , chyba do wszystkiego .... mój komp- jak siadł koło niego się zawiesił ; w nowym aucie wymieniał po 20kkm listwe wtryskową CR itd...)  :D ( a jest stabilny jak beton na 4,3 ;p)

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Czyli jakie chlodzenie do max 160zł kupic ? grandis,fortis 3 czy moze jakies inne ? narazie mysle nad tymi dwoma aha i moja obduowa to Gladius M40 tak jak u gory napisalem mam nadzieje, ze te chlodzenia wejda

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Im większy radiator tym lepiej. Grandis wypada bardzo opłacalnie, lecz macho to też jak najbardziej dobry wybór.

 

 

 

Odważny jesteś :), zmieniałeś napięcie ? Bo jeśli tak to to spoko sztuka Ci się trafiła, jak dała rade na boxie...

 
Gadasz.... osobiście raz z ciekawości zamontowałem boxa 4690k @ 4,5 Ghz @ 1,16V. Grając w far cry 4 ponad pół godziny maks temp rdzeni były jakoś ~71-72. Wentylator rozkręcił się do maks 1900 rpm, bo imałem ustawiony profil. Cicho to nie było ale temperatury zadziwiająco dobre :P
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...