Skocz do zawartości

Po wymianie procesora nie ładuje się obraz z karty graficznej


Recommended Posts

Witam.

Posiadam:

Płyta główna: ASRock H62M-S

Grafika: Radeon HD 7770

Zasilacz: Corsair 450W

 

Wymieniłem dzisiaj procesor na i5 3570k. Niby wszystko ok bo wentylatory w karcie graficznej i w procesorze kręcą się jednak obraz z karty graficznej przez HDMI nie ładuje się. Z nowego procesora po RGB leci normalnie. 

 

Kiedyś jak chciałem przeczyścić wentylator procesora (tego starego), odłączyłem go to później też miałem problem, żeby mieć obraz z karty graficznej i wystarczyło popróbować, podociskać i poszło... teraz niestety to się nie sprawdza. w BIOSie mam ustawione "Primary Graphic Adapter" na "PCI Express". 

 

Pomoże ktoś?

 

Tutaj screeny z mojego biosa:

http://postimg.org/gallery/10m4n46rk/

 

Liczę na pomoc... :(

Link to post
Share on other sites

a poruszaj kartą by polepszyć zestyk złącza PCIexpres16 , oczywiście reset biosu był przed wymianą procka, :) i widzę że przy dyskach masz tryb IDE , jakie są inne opcje AHCI , Sata, raid :)

Nie było resetu biosu :( Wymieniłem procka i odpaliłem system ale nie zatrybił...

 

ok więc opiszę jak było.

1. Wymiana procka i odpalenie kompa - czarny ekran. Podłączyłem do płyty głównej i obraz jest czyli procesor przejął rolę karty graficznej.

2. Zaniosłem moją grafikę do kumpla - u niego działa, u siebie wrzuciłem jego - nie działa, obrazu nie ma.

3. Nie widać nic przepalonego na płycie głównej

4. Zrobiłem update bios (miałem wersję 1.80 ale wgrałem jeszcze raz to samo) - nic się nie zmieniło...

 

Padł PCI-Express? :/ I co ma do tego AHCI, SATA, Raid? ;) System odpala mi się normalnie jeśli podłączę VGA do płyty głównej i monitora. Jeśli podłączam HDMI do karty graficznej i monitora to nie ma obrazu.

 

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_s1ZndmCqiFrT27warF5Lmc9Fp95suMOV.jpg

 

Zmieniłem z IDE na AHCI to nie chciał system wystartować... :/

Edytowane przez Mateusz0620
Link to post
Share on other sites

screen nr 3, opcja: PCIE1 Link Speed

- zmień ustawienia, inne niż Auto

 

Przypadkiem nie miałeś procesora poprzedniej generacji - przed wymiana?

Tak, dokładnie. Przed wymianą miałem Celerona G550 a teraz i5 3570k.

Płyta główna obsługuje i5 bo sprawdzałem. AsRock H61M-S

 

Jeśli chodzi o PCIE1 Link Speed to mam do wyboru:

Auto

Gen1

Gen2

Gen3

 

Na każdej z tych opcji obraz jest tylko z płyty głównej przez VGA, a z karty graficznej przez HDMI nic nie leci...

 

Co należy zrobić?

 

http://pics.tinypic.pl/i/00705/1wwg2mbadifk.png

Edytowane przez Mateusz0620
Link to post
Share on other sites

Mógłbyś jeszcze dla pewności sprawdzić, którą wersję biosu masz?

Sorry, 1.80, może spróbuj poprzedni np.1.60

Nie wgrywałem starszej wersji... starsza to 1.50. Niestety teraz nie mam jak tego sprawdzić... :/ Dopiero po południu...ehh wczoraj cały spieprzony dzień na majstrowaniu przy płycie żeby karta graficzna odpaliła, dzisiaj pewnie to samo :P

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie 1.80 poprawia automatyczne wykrywanie karty w slocie pcie ale wiadomo, że u Ciebie może być wręcz odwrotnie.

Mogłem to sprawdzić wczoraj, nie pomyślałem... :/ inna sprawa, że dziwne jest to że po wymianie procesora nagle przestał działać slot... jak to możliwe? Do tej pory gdy miałem celerona było normalnie... Nawet na początku jak miałem tylko celerona bez grafiki i wsadziłem grafę to tylko w biosie przestawiłem na PCI Express i poszło normalnie. a tutaj jakieś cyrki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...