Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, czytałem podobne tematy na forum, jednak nie były tam poruszane problemy identyczne do moich.

Więc tak, obecnie korzystam z dość leciwego laptopa(ten z sygnaturki), od jakiegoś czasu zbieram kasę na nowego PC (planowałem przeznaczyć jakieś 5-6 tys zł  na zestaw z monitorem), jednak dotarło do mnie, że ze względu na pracę na dobrą sprawę nie będę miał kiedy na tym mocnym kompie pograć, więc trochę to bezcelowe. Dlatego zacząłem myśleć o zakupie PS4+Tv, budżet wyjdzie mniejszy, a i do takiego "niedzielnego" grania chyba nadaje się bardziej.
Zdaje sobie sprawę, że nowe tytuły na konsolach wyglądają gorzej niż na mocnym PC, ale od paru lat gram tylko w starsze tytuły i to na niższych detalach, więc tutaj bym mocno nie marudził, a jednak w kilka nowszych tytułów chciałbym pograć.
Dodam, że jeśli PC to planowałbym zakup jakoś w lutym 2016, jeśli konsola to zapewne wcześniej.
Nie jestem żadnym hardcore`owym graczem, na pc gram przeważnie w różne wyścigi (serie NFS, Burnout), oraz czasem Battlefieldy lub jakieś przygodówki, więc przy samochodówkach i przygodówkach konsola sprawdziłaby się super, jedynie FPS`y odpadają, ale to dla mnie nie jest priorytetem.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat, bo wiem że sporo się narzeka na te "next-geny", że słabe, że spadki fps i że przestarzałe w dniu premiery, jednak aż takim graczem nie jestem by wydać 5tys na kompa i po 3-4 latach znów coś w min wymieniać :)

Zdaje sobie sprawę, że pewnie niewiele mocy już wycisną z obecnych konsol, ale jednak dla producentów gier to jest chyba wciąż rynek nr1. Aha no i tak, ceny gier na konsole są wyższe, ale mając mało czasu na granie, wcale nie będę tych gier dużo kupował, tak jak miało to miejsce i do tej pory.

Czekam na Wasze opinie, sugestie i propozycje ;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał konsola+TV, przemyśl opcje z Xbox One, Forza 5,6 i Forza Horizon 2 wymiatają :) Do tego Golda masz za 120zł na rok i co miesiąc potem 2gry wpadną za free, dają całkiem fajne (niedawno był AC4) w przeciwienstwie do badziewiastych od Sony, a w listopadzie wejdzie wsteczna kompatybilność to te gry co dadzą na x360 też pograsz, czyli razem 4 :)

Sam mam obie konsole i grafika w porównaniu do PC nie ma wielkiej różnicy, co do premier to i tak jest OK w przeciwieństwie do gier na PC np.Batman :)

Edytowane przez Elvis799
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też coraz bardziej skłaniam się ku tej opcji, konsola jest idealna gdy chcesz "pyknąć" godzinkę czy dwie w jakąś gre, lub gdy wpadnie znajomy na mecz w MK X :D Tyle, że muszę zobaczyć w jakimś sklepie jak "trzyma się" pady, bo z poprzednich generacji dużo wygodniej grało mi się na padzie od PS3 niż X360 jednak, a to ma duże znaczenie, hmm Forza to dobry argument dla kogoś kto lubi samochodówki, ale PS ma Gran Turismo :D haha

Fakt, że byłaby to moja pierwsza konsola, więc też czekam na opinie ludzi, którzy mają PS4 lub XONE i podzielą się swoją opinią, na temat funkcjonalności i ogólnego odczucia z korzystania. Nie chce wywołać żadnej burzy czy coś, po prostu zbieram opinie, każdy sprzet ma swoje plusy i minusy ;)

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Też mam xboxa ona i polecam

Konsola w PL ma mało użytkowników

Gry używane wyscigowe polecam jak kolega wyżej forza 5 ograj ciekawa można dostać za 70zł Forza Horizont 2 bardziej aracade za 100zł.A forza 6 pozniej widziałęm juz używki na olx za 150zł wiec spoko

Plus golda polecam jeszcze Ea Access za 79zł  na rok  Fifa 15 Dragon Age  BF 4 ,NFS ,NHL 2015 NBA,Titanfall a w pazdzierniku będzie BF Hardline polecam np mi sie podobał singel multi nie gram

Edytowane przez dejv03
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Konsola będzie tu lepszym wyborem, z takiego względu, że wkładasz płytę instalujesz i grasz. Na PC musiałbyś mieć steamy originy, sterowniki, coś non stop by się aktualizowało i tracił byś tą godzinę na aktualizacje i grzebanie w ustawieniach graficznych. 

 

 

Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat, bo wiem że sporo się narzeka na te "next-geny", że słabe, że spadki fps i że przestarzałe w dniu premiery, jednak aż takim graczem nie jestem by wydać 5tys na kompa i po 3-4 latach znów coś w min wymieniać  :)

Myślę, że najwięcej na ten temat mają do powiedzenia zagorzali pecetowcy :)

 

 

Zdaje sobie sprawę, że nowe tytuły na konsolach wyglądają gorzej niż na mocnym PC,

Myślę, że nie widać różnicy, odpalając grę na obecnej generacji, masz pewność, że ona właśnie tak ma wyglądać. To nie cień mordoru na ps3 :)

Co ci jeszcze mogę doradzić - wiesz już jak gra się na PC, popytaj znajomych czy ktoś ma konsolę, przejdź się do niego i pograj ze 2 godziny na padzie, sam zdecydujesz co jest lepsze. Garbienie się przed biurkiem, czy 40 cali na kanapie.

Ze swojego doświadczenia wiem, że nie ma takiej sytuacji, że wkłada się w komputer powiedzmy 4 tysiące i przez 2 lata nic się nie zmienia. Po prostu jest nie nierealne, ciągle coś nie będzie ci pasować i będziesz wymieniał.  Koniecznie zajrzyj też do mojego starego tematu http://forum.benchmark.pl/topic/185379-karta-graficzna-czy-xbox-one/

Jeżeli lubisz starsze gry, warto przemyśleć zakup xboxa, ze względu na kompatybilność z x360, będzie to lepszy wybór niż PC. Zadam ci pytanie, kto dziś gra w test drive 2 na PC? Albo dragon age 1,2 ? Raczej nikt, na PC gra się w nowości, ze starymi grami są już problemy, trzeba je ponownie kupować choćby na GOG.

Edytowane przez misiek998
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Macie racje, coraz bardziej skłaniam się ku konsoli, ba, na 99% wybiorę konsolę,tylko właśnie na chwile obecną to kwestia porównania sobie jakie exy dana konsola oferuje, no i jakieś osobiste preferencje i odczucia, typu wygoda korzystania z pada itp, z tego co widzę większość przychyla się za XONE, ze względu na lepsze gry przy wykupieniu golda, oraz EA ACCESS.
Niestety żaden znajomy nie ma ani jednej ani drugiej konsoli, więc tutaj będzie problem z porównaniem na żywo ;/ 

Aha jeszcze jedno, która konsola sprawdziłaby się lepiej gdybym od czasu do czasu chciał obejrzeć jakiś film na Blue Ray ?
No i czy wiadomo coś na temat jakichś wersji odświeżonych ? Gdyby takie były planowane na przestrzeni kilku mies. to byłbym w stanie poczekać. Dzięki za tak liczne odpowiedzi ;)

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Co do filmu to myślę, że różnicy nie będzie, obie konsole mają napęd BR :)

Porównać na żywo konsole możesz w jakimś Saturnie , Media Markt itp

Kultura pracy, głośność itp Xone lepiej wypada i ważna rzecz - akumulatory w padzie stykną na przejście 2-3 gier do następnego ładowania, w PS4 to 2-3 wieczory grania :)

Wersji odświeżonych tzn masz na myśli gry czy nowe rewizje konsol ?

Edytowane przez Elvis799
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, co do padów to właśnie czytałem, że PS4 przez to niby bajeranckie światełko ma słaby czas działania na baterii, chociaż dla mnie nie byłby to problem, bo zwyczajnie idąc do pracy mogę sobie podłączyć pada niech się ładuje, poza tym jak mówiłem, wątpię żebym miał czas na granie codziennie po 3-4h bez przerwy, więc nie odczuje aż tak tej słabej baterii, chociaż no tutaj Xone wypada lepiej ;)

Miałem na myśli właśnie może jakieś poprawione wersje konsol, ale w sumie jakiś czas temu wyszły konsole z większymi dyskami wiec pewnie na razie niczego nowego nie należy się spodziewać.

Co do obadania konsol/padów na żywo wpadłem na ten sam pomysł :D

 

Link to post
Share on other sites

mam ps4 i xone

obydwie sa bdb

kazda ma swoje exy

Xbox jest bardziej pod wyscigi i bijatyki

ps4 lepszy do gier fps i ma wiele remasterów dobrych gier z poprzedniej generacji

 

trudny wybór

 

fps ? :) uzasadnij to :) jak mi wiadomo takie same gry fps są na X1 i PS4 :) co do bijatyk to chyba raczej nie ma co porównywać na X1 Killer Instinct i tyle :)

Edytowane przez Elvis799
Link to post
Share on other sites

Co do tv to właśnie czytam różne testy i recenzje, gdzie właśnie jest mierzony input lag, bo zdaje sobie sprawę, że można kupić "wypasiony" tv a do gier będzie nadawał się słabo ;) Poza tym tv chyba będę kupował dopiero za jakiś czas ( nigdy nie byłem przekonany do zakupów na raty), na razie podepnę konsolke do monitora :D

Aha i wczoraj "przymierzałem" się do padów, no i w moim odczuciu, dużo lepiej i wygodniej korzystało mi się z tego od PS4 więc chyba właśnie na konsolę od Sony się zdecyduje ;) Czytałem, ze pierwsze wersje konsol miały problemy ze złączem HDMI, jaką wersję konsoli więc kupić ? I jak to sprawdzić ?
I jak ma się sprawa z tymi wycierającymi się gumkami na analogach ? Kupowac nakładki ? Czytałem, że wyeliminowali to i że zdarzało się to w pierwszych egzemplarzach tylko.

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Broń Boże, sam jestem na etapie kupowania tv i mało nie popełniłem tego błędu bo zobaczyłem samsung 4k, fajne odświeżanie, upscalling do 4k, input lag na akceptowanym poziomie. Niestety ludzie zgłaszają problemy na forach i YT, w grach, mowa o nienaturalnych kolorach i płynności ruchu. Matryca jest 60 h i płynność ruchu w scenach jest mierna. W saturnie się przekonałem że to prawda. Postawiłem na TOSHIBe 55L7453DG, miażdży tego samsunga. Tyle że ciężko z dostępnością.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do Tv to nie chciałbym przekroczyć 4 tys, 4k nie jest dla mnie najważniejsze, skłaniałem się raczej ku jakiemuś 50-55" FullHD, tak co by na ścianie ładnie wisiał :D Bede siedział jakieś 3,5-4 metry od ekranu więc powinien być okej.
Na razie zadowolę się monitorem, a na tv sobie na spokojnie nazbieram, czytając w międzyczasie opinie ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, ale jak pisałem Tv jednak nie będę brał już teraz (czyli na raty) a poczekam 2, max 3 mies. i kupie za gotówkę. Na razie konsolę podepnę pod monitor (który też chce kupić, używkę za max 350zł, jest już temat na forum) i później zostanie jako drugi, lub główny ekran do laptopa ;)

Przekalkulowałem, i zakładając, że chce jak najszybciej grać na nowej konsoli to bardziej taki wybór mi się opłaca, zwłaszcza że za 350zł można znaleźć używki monitory w dobrym stanie 22" FHD, na początek styknie, do tej pory siedzę na lapku z 17" więc podpinając go później pod monitor, zyskam więcej przestrzeni roboczej ;)

Ahaa i co do konsoli to wyczytałem, że chyba watro szukać modelu CUH-1200, tego z matowym wykończeniem, bo jest to na chwile obecną chyba najnowsza wersja konsoli, czy to prawda ?

Edytowane przez soundvibez
Link to post
Share on other sites

Co do czasu pracy padów ps4 , wziąłem od brata ps4 na dwa tygodnie. Pady to takie padaki ze masakra. Ładowania starcza na 3 dni. Jakieś światełka i wodotryski, na co to w padzie?

Dodam ze w moim leciwym XBox 360 daje taki Duracell i i działają mi z miesiąc

Link to post
Share on other sites

@mabrothax dzięki, więc za taką będę się rozglądał, może CUH-1200 nie wygląda tak efektownie bez tej błyszczącej wstawki, ale to też raczej kwestia gustu, poza tym to tylko wizualny szczegół :D

Jeśli pad wytrzyma mi nieprzerwane 4-5 godz gry, to dla mnie zupełnie wystarczy :D Nie mam czasu by grać bez przerwy dłużej,a pomiędzy jedną "sesją" a druga pada spokojnie podładuje,więc to mnie aż tak w oczy nie kłuje, może bym się jeszcze zastanawiał gdyby nie fakt, że pad od XONE zwyczajnie źle mi się trzyma i obsługuje, a to już kwestia indywidualna ;)
 

Link to post
Share on other sites

Też o tym pomyślałem, poza tym na konsoli się gra a nie się ją ogląda :D Z resztą w moim odczuciu matowa całość wygląda nawet lepiej, jakoś te połyskliwe powierzchnie do mnie nie przemawiają.

No to aby do wypłaty :D W międzyczasie poluje na jakiś monitor 22-24" :D

Link to post
Share on other sites

Konsola będzie tu lepszym wyborem, z takiego względu, że wkładasz płytę instalujesz i grasz. Na PC musiałbyś mieć steamy originy, sterowniki, coś non stop by się aktualizowało i tracił byś tą godzinę na aktualizacje i grzebanie w ustawieniach graficznych. 

 

Chciałbym z całym szacunkiem oczywiście obalić ten argument przynajmniej po części. Jestem posiadaczem PS4, przy czym nie jestem fanboyem żadnej platformy, wszyscy chcą na nas zarobić ;p Konkretnie chodzi mi o to iż wydawać by się mogło, że na konsoli wkładasz płytke i po sprawie ... nie do końca. Oczywiście cały proces jest trochę szybszy i uproszczony, odpadają problemy ze sterownikami na przykład .. natomaist kwestie długotrwałych wielogigabajtowych aktualizacji konsoli niestety nie ominęły. Zdarzało mi się nie raz wrócić np po pracy do domu z nowiutką grą zadowolony, że jeszcze może z godzinkę półtorej uda mi się zagrać, po czym po włożeniu płyty konsola chciała ściągać aktualizację - i teraz w zależności jak akurat działa PSN, czasami faktycznie gra była gotowa po 40 minutach do grania ale zdarzało się, że grę którą kupiłem uruchomić mogłem dopiero na następny dzień albo wręcz dwa dni póżniej - prędkość pobierania była 100 kb/s ... Dodatkową sprawą jest, że o ile zdarza się to duuuużo rzadziej niż na PC to jednak potrafią być np patche które wręcz psują grę zamiast ją naprawiać obniżając np wydajność - miało to miejsce w przypadku wiedźmina 3. Także niestety ani pc ani konsola nie są złotymi środkami bez wad ale coś trzeba wybrać. Ja również jestem dość zapracowany i na granie mam może 2 - 3 h tygodniowo więc konsola się stosunkowo dobrze sprawdza do tego (tym bardziej, że laptopa używam służbowego więc kwestia komputera mi odpada). O ile nie masz 15 tysi do wydania , że możesz mieć absolutnie wszystko a jeszcze masz czas na granie .. to jest to kwestia wybrania mniejszego zła :)

 

PS: Jeśli akurat na PS4 byś sie decydwoał to zdecydowanie polecam model CUH-1200. Jest wyraźnie cichszy od 1116A chociaż też potrafi się czasem rozkręcić. Druga sprawa to taka, ze połyskliwa część obudowy w 1116A potrafiła się porysować dosłownie od ręcznika papierowego przy czyszczeniu z kurzu ... jeśli masz konsole gdzieś pod biurkiem to nie ma problemu ale jeśli na widoku to przy każdym odbiciu światła pierwsze co widzisz to rysy :)

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...