Skocz do zawartości

Dziwny problem z radeon r7 370 nitro


Recommended Posts

Witam

 

Mój sprzęt:

-FX 6300

-SilentiumPC Vero M1 600W

-8 GB DDR3

-ASROCK 970M PRO3

-HDD 1x 500GB, 1x 80GB(system)

-radeon r7 370 nitro 

 

Dzisiaj przyszła moja nowa karta graficzna od sapphire, radeon r7 370 nitro w wersji 4GB GDDR5. Kupiłem ją od gościa, który wygrał ją w konkursie, karta jest nowa, nie używana. Problem pojawił się kiedy chciałem przetestować na niej GTA V, odpalam wszystko działa jak powinno, ale do momentu. Wiadomo, nowa karta więc ustawienia wszystkie trzeba od nowa. Wszystko prawie na full detalach, tak jak powinno być, zapisuję, wychodzę do menu i bang. Crash, którego nigdy w życiu nie widziałem, różowawe pionowe paski na ekranie. Nic kompletnie się nie dało zrobić więc zresetowałem komputer. Kolejna próba. Odpalam, ponownie zmieniam ustawienia, wracam do menu i gra się wczytuje. Jestem w domu Michael'a i podczas próby WYJŚCIA NA DWÓR, bang, kolejny taki sam crash. Próba numer 3. Odpalam, ponownie zmieniam ustawienia, wracam do menu i gra się wczytuje. Jestem w domu Michael'a i stopniowo zmieniam ustawienia. Na początku zmieniam z okna na pełny ekran, działa. Następnie zmieniam ROZDZIELCZOŚĆ na optymalną mojego monitora czyli 1920x1080 i bang, 3 sekundy grania i kolejny crash. Myśle, może wina GTA V, więc odpalam CS:GO. To samo, wszystko na full, rozdzielczość taka jak powinna być, 5 sekund grania i crash, ALE UWAGA, tym razem szare, a nie różowawe paski(wut). Sterowniki takie jak powinny być. 

Proszę o pomoc, naprawdę nie mam pojęcia o co chodzi. Może ktoś z was miał podobną sytuację. 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z kartą wtopiłeś niesamowicie, przecież to jest stary hd7850 i 4gb ramy na nic mu się zda, dodatkowo kupiłeś ją do procka and, trzecia sprawa ta karta da radę w fHD maxymalnie na średnich detalach, co jednak nie zmienia faktu że powinna być sprawna. Oddaj ją sprzedającemu i kup gtx'a 750ti albo jak starczy kasy to gtx'a 950.

 

I jeśli nie masz zamiaru podkręcać tego fx'a to będziesz miał wydajność dużo gorszą niż i3 4170, jego trzeba podkręcić do 4.5-4.7 żeby coś z niego było.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

Żeby się upewnić czy to karta graficzna, możesz używając programu MSI Afterburner obniżyć taktowanie rdzenia oraz pamięci i sprawdzić czy problem nadal występuje. Jeśli nie, to znalazłeś przyczynę i możesz oddać kartę.

 

 

 

I jeśli nie masz zamiaru podkręcać tego fx'a to będziesz miał wydajność dużo gorszą niż i3 4170, jego trzeba podkręcić do 4.5-4.7 żeby coś z niego było.

Co tu ma do rzeczy i3-4170 ?

Do takiego HD7850=r7-265=r7-370 to raczej nie trzeba podkręcać tego procesora. Aż tak słaby nie jest.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Najlepiej było by zaktualizować bios na płycie głównej.

Odinstalować w trybie awaryjnym sterowniki i zainstalować ostatnie wydane.

 

Takie paski i crashe to nie koniecznie uwalona karta.

 

P.s hmmm jak do 7850 dadzą 4gb vramu to już lipa bo karta nie wykorzysta, ale jak do r9 390 dają 8gb vramu to już super przyszłościowa :D:rotfl:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze chciałem podziękować chłopakom za wypociny. 

Karta jest prawdopodobnie uszkodzona i odsyłam ją gościowi w poniedziałek. Sterowniki były setki razy reinstalowane, obniżałem rdzeń oraz pamięć za pomocą programu MSI Afterburner i nic nie pomogło ani o 1%. Mam nadzieję, że nie jest to wina tego, iż mam procesor AMD, bo słyszałem, że procek AMD+karta radeona=gó**o, ale bez przesady, żeby wyskakiwały mi artefakty po 5 sekundach grania, a sam karta zachowywała się jakby miała 0,5GB. 

Pozdrawiam, Jak macie coś do dodania to piszcie, czytam na bieżąco i sory, że się nie odzywałem, ale byłem cały w nerwach, zresztą nadal jestem. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...