Skocz do zawartości

W co lepiej zainwestować - wydajniejszy procesor czy lepsza płyta główna?


Recommended Posts

Zdecydowanie mocniejszy procesor. Skoro wybierasz zablokowane sztuki, to nie ma znaczenia jaką płytę weźmiesz, obie spełnią swoje zadania. 

B85-G43 to tańsza płyta, ale nie znaczy, że gorsza. Nie ma sensu dopłacać do płyty z Z97, skoro bierzesz procesor zablokowany, czyli bez "K". Co innego i5 4690K, wtedy bezwzględnie chipset Z87-Z97

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy autor planuje na jakiejś przestrzeni czasowej wymienić procesor na odblokowany? I czy zależy autorowi na lepszej integrze dźwiękowej? Między 4460 a 4690 nie ma jakoś ogromnej różnicy.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie mocniejszy procesor. Skoro wybierasz zablokowane sztuki, to nie ma znaczenia jaką płytę weźmiesz, obie spełnią swoje zadania.

B85-G43 to tańsza płyta, ale nie znaczy, że gorsza. Nie ma sensu dopłacać do płyty z Z97, skoro bierzesz procesor zablokowany, czyli bez "K". Co innego i5 4690K, wtedy bezwzględnie chipset Z87-Z97

Dlaczego bezwzględnie Z97? Nie widzę takiej potrzeby

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem, to nowe BIOSy zablokowały możliwość kręcenia na innym chipsecie niż "Z" - chyba, że już połapali się jak to głupio wygląda w oczach konsumenta i odkręcili to.

Jeżeli nie, to jaki jest sens wybierania odblokowanego procesora do "zablokowanego" MOBO?

Edytowane przez Bastazar
Link to post
Share on other sites

NIC NIE ZABLOKOWALI .... Na biosie 3.9 wszystko hula aż miło ...

Mam od wczoraj 4690K na B85-G43 @ 4300 MHz przy 1,200 [V] wszystkie pozostałe napięcia standardowe 

VCCIN~ 1,76  Offsety na 0,00 , ram jedynie mam na 1600 ( to jedyny mały ból , ale zmieniłem timingi na niższe )

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ZItxg04IMdlbQbuQjQHLTDOW9AqK5V

http://www.3dmark.com/3dm11/10323832

 

Te płyty Z87/97 polecają bo napewno lepsza marża jest na nich ...... 

 

Jak komuś nie jest potrzebne M.2 i nie będzie extremelnie kręcił spokojnie wystarczy ta płyta ....

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Na necie jest tylko 1 nowszy bios ( 3.10 / 3.A ) -o 1 oczko nowszy- którego nie mam zamiaru wgrywać , płyta ma tydzień , na starcie miała bios 3.5- 4690K jest w niej od wczoraj i 100% daje rady ... Mam bios 3.9 sprzed roku i mi to nie przeszkadza wcale .....

Jak bym miał brać BRW wolałbym wybrać s.1151

Jak autor tematu ma zamiar kupić Haswell//Haswell R to spokojnie styka ..... nawet do normalnego OC.

 

 

OSOBIŚCIE wolę i5 4690K @ 4300MHz z B85 niż 4460 i lepszą mobo , do której mało co lepszego wsadzę kiedykolwiek ....

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dlatego wgrałem bios 3.9 a nie najnowszy .... Na tej płycie najnowszego napewno nie będzie jak się ja kupi ....

 

Zresztą ta płyta raczej nie będzie miała wsparcia dla BRW , jak ktoś lubi Z97 to proszę --- i tak DDR4 i nic nowego tam nie właduje --- 

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

WIĘC OC DZIAŁA RÓWNIEŻ Z NAJNOWSZYM 3.10 JUŻ GO WRZUCIŁEM ....... 

 

Problemem dla nowego nabywcy może być > po zakupie trzeba będzie zaktualizować bios by ruszył Haswell Refresh ..... 

 

Po za tym nie widzę wad tej płyty....

 

Jaki jest sens kupowania Broadwell-a ?

 

i5 były na allegro po niewiele ponad 900z ł nówki 4690K ( już nie ma jak widzę )

 

Ale co następne , miałem na mojej płycie tydzień G3258 który wstał na niej mimo biosu w wersji 3.6 ........ a oficjalnie ma iść od 3.8 ....

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...