Skocz do zawartości

Problem z dochodzeniem gwarancji w sklepie Komputronik


Recommended Posts

Witam.

Napotkałem na problem w realizacji gwarancji w sklepie Komputronik i z góry dziękuję za pomoc lub poradę.

Zakupiłem kartę grafiki R9 270X MSI Gaming ( format ITX) na allegro, posiadającą gwarancję w Komputroniku.

Karta służyła dobrze, niestety na początku września karta padła.

Komputronik uznał roszczenie ale w związku z faktem, że karta w formacie ITX jest niedostępna polecili żebym wybrał inny produkt do kwoty reklamowanego produktu.

I tu pojawiają się problemy:

- karta w chwili zakupu kosztowała 699 zł, teraz najtańszy R9 270x kosztuje ponad 700 zł,

- ze względu na to, że kartę kupiła u nich inna osoba niż ta co składa reklamację, odmówili zwrotu pieniędzy,

- stwierdzili, że u nich serwis nie przyjmuje dopłat, więc nie mogę nic dołożyć tylko wybrać do kwoty 699 zł.

 

Wychodzi na to, że muszę się zadowolić słabszą grafiką lub na siłę wybrać coś innego z ich oferty.

Proszę o poradę czy takie działania sklepu są dozwolone.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Popros o podstawe prawna na ktorej polegaja podejmujac takie decyzje.

 

 

To nie pierwszy raz gdy proponuja cos takiego. Bratu padl zasilacz i tak samo mu powiedzieli, ze kasy nie oddadza, moze wybrac cos do ceny zakupu, ale ewentualnej roznicy tez ani nie moze doplacic ani nie bedzie zwrotu.

 

Wydaje mi sie, ze leca w kulki. Oni zagwarantowali, ze towar bedzie sprawny, teraz to ich problem, zeby zorganizowac towar na wymiane o parametrach nie gorszych niz towar reklamowany.

 

I tu nie ma znaczenia cena... jak znajada 280x o odpowiednim profilu to na niego tez moga wymienic. TOWAR O PARAMETRACH NIE GORSZYCH.

 

Kiedys tak mi sie trafila wymiana 7900GT na 8800GTS :) bo 7900 juz nie bylo a to byl jeden z topowych xfx'ow superOC z jakas dluzsza gwarancja.

 

 

EDIT: Ewentualnie sproboj u MSI Polska?

Edytowane przez mnap86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A skąd wiedzieli, że reklamację składa inna osoba? Była faktura na firmę lub imienna?

 

Korzystałeś z gwarancji, czy też z reklamowałeś na podstawie przepisów o ochronie konsumenta - niezgodność towaru z umową?

 

Jak to było na podstawie gwarancji to masz niestety tylko takie prawa jak wynikają z warunków gwarancji i nic nie poradzisz  - stąd propozycja wymiany na coś max do ceny zakupu, czyli tych 699.

Edytowane przez Franz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do zwrotu pieniędzy myślę, że mają racje, ponieważ zwrot pieniędzy wiążę się z rozwiązaniem umowy sprzedaży - każdy zwraca to co otrzymał. Nie jesteś stroną umowy sprzedaży (z komputronikiem), tylko ten inny koleś. Szczególnego znaczenia nabiera to gdy ktoś płacił kartą - bo wiadomo kto płacił i pieniądze zwracają tą samą drogą. Bo w sumie z samym paragonem, jeśli go masz dałoby się radę umówić jakoś z nimi - tak się wydaje.  W innym przypadku trzeba by było do kolesia pisać i razem z nim to załatwiać  - jakieś pełnomocnictwo, albo, że razem z nim pójdziesz etc. 

Co do nie dopłacania.. Cóż tutaj za wiele Ci nie pomogę. Z tego co wiem prawo nie zabrania dopłacania (raczej się nie mylę). Jednak co innego mogą mieć w regulaminie sklepu, regulaminie gwarancji etc. Tam zobacz. Jeśli tam tego nie będzie to poproś o podstawę prawną, wtedy zobaczymy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dowodem zakupu była faktura wystawiona na konkretną osobę.

 

Reklamowałem korzystając z ich procedury reklamacyjnej ( zgłoszenie reklamacji w celu uzyskania nr RMA koniecznego do rozpoczęcia procesu reklamacyjnego).

 

Zazwyczaj kupuję na Morele i muszę przyznać szczerze, że z ich strony( jak dot ej pory) nie miałem jakichkolwiek problemów z serwisem i tym bardziej nie spodziewałem się ich tutaj.

 

Pozdrawiam.


Napiszę do nich o to uzasadnienie co do odmowy dopłaty. Zobaczę co odpiszą.

 

EDIT

Niestety o podstawę nie mogę się doprosić.

Cały czas tylko słyszę, że muszę wybrać coś do 699 zł.

Kiedy zapytałem czy mogę w takim razie wybrać kilka rzeczy do tej kwoty usłyszałem oczywiście, że nie.

Napisałem żeby przysłali mi MSi GTX 950 bo jest w tej cenie, który jak przyjdzie wystawię pewnie na allegro, bo niem ma czasu i zdrowia się z nimi dochodzić.

Cóż na pewno mojej sympatii sobie nie zaskarbili.

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez rafaell
Link to post
Share on other sites

Wez cos chodliwego w tej cenie co sprzedasz na allegro.... i kup uzywanego 7970 albo 280x z gwarancja.... na pewno znajdziesz. I problem z glowy i wydajnosc wieksza...

 

 

Ja bym jednak nie odpuscil, wlasnie o to im chodzi.

Edytowane przez mnap86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...