Skocz do zawartości

Co poprawić w kompie?


Recommended Posts

Mój komp to Intel c2d 2,4ghz, Ram:A-Data 2GB, Dysk 360gb zasilacz 400W

1. Co mam zmienić by spokojnie korzystać z Windows 7?( Zainstalowałem, komputer się zamulił, ocenił że moja konfiguracja kompa jest za słaba, wróciłem do XP :ciekawy: i jest dobrze)

2. Mam ograniczona ilość kasy ok 200zł a chciałbym pobawić się jeszcze trochę grami na pc póki nie kupię sobie konsoli

Link to post
Share on other sites

2 GB RAM i Ci jeszcze kasy zostanie, ale nie ma za bardzo czego dokupywać. proca nie podkręcisz, bo zasilacz dość słaby (zakładam no name, ale może kryje się tam coś lepszego- sam wiesz najlepiej). Nic innego za te pieniadze nie kupisz

Napisał jaki to zasilacz? Bo jeśli przykładowo to taki VX400 to ja nie widzę problemów z podkręcaniem... jest spora różnica między 400-tką Tracera, 400-tką Delty, a 400-tką Seasonica...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Muli nie muli to pojęcie względne :co: Generalnie ileś czasu na wczytanie potrzebuje na każdej konfiguracji. W zależności od tego ile się wie można powyłączać zbędne usługi i przywracanie systemu plus pare innych rzeczy.

 

Twoja konfiguracja nie jest zła i win 7 powinien na niej chodzić bez problemu. Może dysk masz stary, wolny, w złej kondycji. Ja ostatnio kupiłem niby całkiem niezły używany hitachi 500gb ale mimo braku bad sektorów był w takim stanie, że 100 lat trzeba było czekać aż się xp urochomi. Sprawdz go hd tune, hd tach jakie ma predkości i jak się krzywa prezentuje, jak często i do jakich wartości ma spadki.

Link to post
Share on other sites

Dysk Seagate SV35 320GB 16MB SATA (sorki że tak długo mi schodzi z odpowiedziami ale jestem trochę zajęty pracą i szkołą) wg windows 7 dysk nie był za szybki ale najgorszy wynik miałem za procka choc c2d 2,4ghz mój kolega miał lepszy wynik choc ma c2d1,8ghz :oops: po prostu nie wiem co już wymyśleć miałem plan na te ramy poźniej na zasilacz teraz nie wiem? grafikę mam asus en 9600gt 512MB

Link to post
Share on other sites

za 200zl- sprzedac 9600 za 180

 

i kupic powercolor 5750 - 390

 

wydajnosc w grach 2x w gore

 

po kij komus win 7 i zakup ramu do grania skoro nie wiadomo jaka ma karte - na 9600 to mozna zapomniec o dx10 a o 11 to :( - ledwo wyrabia z dx9 wiec win xp jest jedynym optymalnym wyborem

 

zakup pamieci jest (byl) bezcelowym

sprzedac teraz ram kupic karte i zostac na XP

Link to post
Share on other sites

za cene x klocka i Twojego kompa to mozna miec o wiele lepszy sprzet do grania niz klocek i ps3 w jednym

 

kupowac zlom ? stare gruchoty? konsole sprzed stu lat :(

 

ta konsola ma wydajnosc mniejsza Twojego obecnego kompa

zmniejsz rozdzialke i detale a pykasz we wszystko - po co kupowac gruchota slabszego niz sie ma ?

 

"sila" konsoli polega na slabosci ustawien - bez problemu mozna tak kompa ustawic

Link to post
Share on other sites

Zmiana rozdzielczości nic nie dają w takich grach jak cod czy nfs (wiem porty z konsol) ale w takim ac2 gdzie jest dużo ustawień różnica pomiędzy high a low jest prawie niezauważalna. Może po prostu mam za duże wymagania i powinienem przyzwyczaić się do tego że komp już nie będzie sobie radził z wyolbrzymionymi wymaganiami gier

Link to post
Share on other sites

z codem czy nfs daje rade Twoj komp w zupelnosci tak samo dobrze jak konsola tyle ze pod dx9 czyli pod konsolowymi ustawieniami i to wcale nie na low i najnizszej rozdzielczosci czyli wiecej niz konsola

 

malo wiesz o konsolach jak widac - poza tym ze dzialają :D

 

komp sobie radzi zawsze lepiej niz konsola bo jest mocniejszy - a co do wymagan to owszem masz wyolbrzymione - konsola je zrewiduje do minimalnych i bedziesz sie cieszyl ze smiga tyle ze na kompie w takich ustawieniach tak samo smiga - maslo maslane

bzdury ze kompa trzeba ulepszac bo nie radzi sobie - wystarczy nie miec wymagan wyzszych niz daje konsola i wszystko wraca do normy czyli konsolowej "plynnosci" 28 kl

 

tylko glupi kupuje konsole dla "smigania" - konsole sie kupuje ewentualnie dla tytulow konsolowych a nie po to ze zawsze smiga - bo to zaden argument

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

misiek07.91... Masz Core 2 Duo 2,4 GHz, 2GB ramu i GeForce 9600GT 512MB i nie pomaga Ci zmiana rozdzielczości w dół... ????? Trochę mnie rozbawiło, bo mam podobnej klasy sprzęt i pykam we wszystko na max detalach ale w "niskiej" rozdzielczość. Jak koledzy mówią o zmianie detali w dół to już musi być extra płynność :D Mój konfig to Athlon 64 X2 4400+ 2,3GHz z 4GB ramu i GF 8800GT 512MB, która zapewne chodzi wolniej niż Twoja 9600GT ze względu na to, że mam słabszy procesor. Mam Vistę x86 więc podobny system do Twojego jeśli chodzi o wymagania. Ja gram na max w 1024x768. Jedynie Gothic 4 się przycinał. Tak więc dokup sobie 2 GB ramy, co by ten Win7 miał zapas pamięci i ewentualnie jakiś porządek w systemie. Bo na low detalach w niskiej rozdzielczości to ten komp będzie popitalał jak wyścigówka :) Spokojnie można pograć na wysokich w niższej rozdzielczości lub na niższych w wyższej rozdzielczości. jak kto tam lubi.

 

Dla porównania wspomniane gry (COD: BO i NFS: HP) chodzą tak w 1024x768 na pełnych detalach w granicach absolutne minimum około 25-30fps, maximum nie wiem ale 60fps lub więcej a tak średnio najczęściej przez większość czasu grania to 35-60 fps. Na oko tak...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...