Skocz do zawartości

Zasilacz do 600zł


Recommended Posts

Witam poszukuję zasilacza do tego zestawu:

 

Procesor i5 4690k 
Karta graficzna Gtx 970 g1 Gaming . 
Pamięci ram Hyperx Savage 16gb 2400mhz . 
Obudowa Cooler Master storm trooper w obudowie zamontowane mam 6 wentylatorów 120mm (wlot powietrza) 1x 140mm oraz 200mm (wylot powietrza na tyle obudowy i górze). 
Dysk SSD Samsung 850 pro 256gb. 
Dysk HDD aktualnie 500gb od Hitachi - wymienię nieco później. 
Płyta główna Asrock extreme 4. 
 
Nie jestem pewien jaki kupić w tej cenie i  najlepiej by było jakby starczył jeszcze na później gdy wymienię znowu grafikę tj 2-3lata oraz do podkręcenia intel i5 4690k do około 4,5ghz (w miarę możliwości) 
Link to post
Share on other sites

Wystarczyłoby żeby za 2/3 lata kartę wymienić na jakaś od amd bądź mocniejszą od nVidia ? bo chwilowo nie potrzebna była mi mocniejsza ( głównie niski budżet) a teraz jak zaczyna rozwijać się dx 12, nie jestem pewien ile czasu wytrzyma ta karta graficzna ( bo poprzednia służyła mi 2lata) oraz czy zasilacz starczy do kolejnej :)

Link to post
Share on other sites

Sprzedając deusa dostanę może ze 150zł  po tyle za ile są w zakończonych z ofertami kupna na allegro więc ten zasilacz za 500zł to będzie tylko 350...


Dużo zmieniają te 2 minusy przy tym poleconym przez ciebie zasilaczu? I w jaki sposób "Duży rozmiar"?

Na ciszy mi nie zależy głównie dlatego że niezależnie czy gram na słuchawkach czy nie i tak w obudowie chodzi 8+ wentylatorów i tak skupiam się bardziej na komputerze i nie słyszę w ogóle tego dźwięku 

 

 

- stosunkowo niska sprawność przy mały obciążeniu.
- bardzo duży rozmiar.

Link to post
Share on other sites

 

Witam poszukuję zasilacza do tego zestawu:

 

Procesor i5 4690k 
Karta graficzna Gtx 970 g1 Gaming . 
Pamięci ram Hyperx Savage 16gb 2400mhz . 
Obudowa Cooler Master storm trooper w obudowie zamontowane mam 6 wentylatorów 120mm (wlot powietrza) 1x 140mm oraz 200mm (wylot powietrza na tyle obudowy i górze). 
Dysk SSD Samsung 850 pro 256gb. 
Dysk HDD aktualnie 500gb od Hitachi - wymienię nieco później. 
Płyta główna Asrock extreme 4. 
 
Nie jestem pewien jaki kupić w tej cenie i  najlepiej by było jakby starczył jeszcze na później gdy wymienię znowu grafikę tj 2-3lata oraz do podkręcenia intel i5 4690k do około 4,5ghz (w miarę możliwości) 

 

 

Mam pytanie. Czy koniecznie chcesz wydać całą sumę, czy wolałbyś oszczędzić?

Według mnie taki za 300zł też da radę. Zwłaszcza z 970. Wszystko powyżej to już dla mnie ekstrawagancja. 

 

Wreszcie jakiś rozsądny moderator!  :)

Link to post
Share on other sites

- stosunkowo niska sprawność przy mały obciążeniu.

- bardzo duży rozmiar.

 

Pierwszy minus dotyczy zasilaczy o mocy 1000W w górę, ponieważ gdy wyszła ta seria zasilaczy właśnie te modele były dostarczone do testów. Każdy zasilacz o takowej mocy będzie miał małą sprawność przy małym obciążeniu. Ta mała sprawność oczywiście ukaże się w przypadku podobnego zestawu do twojego (mało wymagającego dla takiego zasilacza), w takim wypadku będzie ona poniżej 80%.

 

Im zasilacz ma mniejszą moc tym ce**** się on wyższą sprawnością w spoczynku.

 

Drugi minus dotyczy zasilaczy o mocy 650W w górę, ponieważ one są dużo większych gabarytów niż konkurenci. 200-220mm długości. Leadex Platinum 550W ma 165mm więc w  temacie polecanych zasilaczy powinna być wzmianka, że ten minus nie dotyczy wersji 550W

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Drugi minus dotyczy zasilaczy o mocy 650W w górę, ponieważ one są dużo większych gabarytów niż konkurenci. 200-220mm długości. Leadex Platinum 550W ma 165mm więc w  temacie polecanych zasilaczy powinna być wzmianka, że ten minus nie dotyczy wersji 550W

 

Dokładnie nie wiem o co się kłócić to nie powino należeć do minusów. Bo to w cale w niczym nie przeszkadza. Chyba że ktoś ma budę obudowa mini itx /atx

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś ma typową budę atx czyli większość z Was to jak najbardziej, lecz z drugiej strony patrząc na konkurencję, która potrafi zrobić mniejszy zasilacz o podobnych parametrach to można uznać za jakąś tam wadę


Dotyczy to głownie małych obudów tak jak wspomniałeś

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Antec edge sam mam wersje 550 i moge polecić.Praktycznie nie słyszalny.chyba że trzymamy głowe obok zasilacza to jakiś szum usłyszymy.                                Dobrze że odeszliście od Super flower niby zasilacze dobre mój padł po roku użytkowania poszedł na gwarancje do serwisu z którym nie było kontaktu i juz z tam tąd nie wrócił ale na szczęście otrzymałem kase.   a co do antec wersja 550 vs 750 to już zależy wyłącznie od ciebie ale 550 dałby spokojnie rade.

Edytowane przez error 404
Link to post
Share on other sites

Raczej bym tego anteca kupił bo na ciszy mi też nie zależy aż tak, chwilowo mam już 8 wentylatorów które robią hałas a do tego jeszcze 2 na chłodzeniu od procka oraz 3 na karcie graficznej więc to nie jest cicha maszyna :)


Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje może ? rozważę każdą propozycję :)

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz 750W to możesz zobaczyć jeszcze http://www.salurion.pl/product/228597/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_SuperNOVA_750.html
To jest "przebrany" Superflower Leadex Gold 750W. Jest tylko 20zł droższy od tego anteca 750, a posiada 10 lat gwarancji EVGA(jeżeli zarejestrujesz produkt 30 dni od daty zakupu). Jedynym minusem będzie to że o ile zasilacz padnie będziesz musiał wysłać go do Niemiec więc może to potrwać dłużej. Co prawda do twojego zestawu wystarczy 550W.

Edytowane przez Skurax
Link to post
Share on other sites

ciekawa propozycja ale w razie problemów z zasilaczem to wysyłanie do Niemiec będzie bardzo problematyczne,  a 5 lat starczy w spokoju więc, kupię raczej jednak tego anteca w razie jakichkolwiek problemów zawsze łatwiej wysłać do sklepu jak np morele.net niż do Niemiec i później czekać co i jak z tego wyniknie ;(

Edytowane przez martin9911
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...