Skocz do zawartości

Monitor 27" Gry/Filmy/Projektowanie (2500zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję monitora który sprawdzi się przy wieczornych seansach filmowych / Grach (BF,Lol, WoT czy Wiedźmin) oraz przy pracy w programach typu AutoCad. Jestem świadomy, że nie ma rozwiązania idealnego dlatego zwracam się do Was.

 

Preferowałbym monitor IPS 27" 2560x1440 w miarę niskie opóźnienie, złączem DP/Dvi-D oraz HDMI. Niestety by spełnić te warunki trzeba by były posiadać trochę więcej niż budżet jakim dysponuje (2500zł) więc proszę o poradę, czy w takim przedziale znajdę coś odpowiedniego czy zaopatrzyć się w Eizo Foris FS2434 i dozbierać na coś innego?

Posiadam I7-4790k oraz Gainward gtx 780 GLH.

 

Przedmioty zainteresowania:

 

Blisko 2500zł:

 

Asus MG279Q

Iiyama XB2779QS

NEC EA274WMi

 

Koło 2000zł:

 

Asus PB278Q

Asus MX27AQ

Dell U2715H

oraz coś z innej perspektywy LG34UM67.

 

Z góry dziękuję za odpowiedz i porady ;)

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ciekawość nie daje mi się nie spytać :) Czym przeważa "ten" NEC nad resztą w tej półce cenowej?

 

Mówiąc wprost przy zapaleniach bardziej kinowo-gamingowych czy NEC sprawdzi się lepiej niż model Asusa? Czy może istnieje jakiś inny model do tego celu przystosowany?

 

+ Przy wyborze Modelu NEC, jak często powinna być wykonywana kalibracja i z jakimi kosztami się ona wiąże? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czym przeważa "ten" NEC nad resztą w tej półce cenowej?

 

solidna elektronika, sterowanie podświetleniem, jakość wykonania

 

 

 

+ Przy wyborze Modelu NEC, jak często powinna być wykonywana kalibracja i z jakimi kosztami się ona wiąże?

 

tak długo, jak nie podpinasz go nigdzie indziej, nie zmieniasz grafy itp, wystarczy raz, a kosztuje ok 150zł

Link to post
Share on other sites

Jeśli monitor będzie podpinany pod inne urządzenia trzeba będzie go kalibrować ponownie po jakimś czasie? Ponieważs planowałem go używać także pod PS/laptopa ewentualnie blu-ray.

W związku z  tym odchodząc troszkę od pracy a skupiając się na rozrywce poleciłbyś mi ten sam monitor? Coś innego czy lepiej może poczekać na nowości które dopiero co wyjdą z g-sync?

Edytowane przez varanidae
Link to post
Share on other sites

Doceniam poradę i dziękuję za informację. Nie zakładając nowego tematu chciałbym zapytać o G-sync i zmianę celu zakupu na monitor o specyfikacji bardziej nastawionej na rozrywkę lecz mniejszej rozdzielczości 1080p. Znalazłem Acer XB270HA z g-sync, jedyne czego mi w nim brakuje to zlacze hdmi czy jest to porządny zakup w tej półce cenowej, czy może jest coś lepszego do kupna w tej kategorii cenowej?

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem, ale większy budżet: NEC EA274WMi czy Eizo EV2736W?

 

Zastosowanie: internet.filmy, gry.

Budżet: 350000 miedzianych bilonów.

Komp: w fazie planowania na kwotę w okolicach 6k - 7k.

 

P.S. Nieśmiało zerkam na monitory UHD, ale standard dopiero raczkuje. Myślicie, że jest sens się w to pakować?

Link to post
Share on other sites
NEC EA274WMi czy Eizo EV2736W?

 

NEC, eizo ma kijowe sterowanie podświetleniem

 

 

 

P.S. Nieśmiało zerkam na monitory UHD, ale standard dopiero raczkuje. Myślicie, że jest sens się w to pakować?

 

tak, ale tylko w te lepsze modele, co aktualnie oznacza ~6k +

miałem w rękach EV3237 i to jest rozsądne minimum w tym standardzie, nie miałem NEC, ale nie spodziewam się by wypadli gorzej, natomiast dell i spółka... niee, jeszcze nie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...