Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam pewien problem i sam sobie z nim poradzic nie moge ani nikt ze znajomych tez nie jest w stanie mi pomoc

wiec moze tutaj bedzie ktos w stanie mi pomoc mam pewien problem od paru dni...

nie da sie prawie nic pobrac z przegladarki (FF chrom edge iE ) gg skypa itd wyskakuje blad pobierania/niepowodzenie...

 

problem wystapuje tylko na stacjonarnym blaszaku na laptopie wszystko dziala normalnie

net podlaczony jest przez wifi (nie proscie mnie zebym sprawdzil przez kabel za duzo pracy z odlanczaniem wszystkiego przenoszenie kompa do salonu itd)

 

pierwsze co zrobilem to przetestowalem virem/malwerem/cclnerem itd nic nie pomoglo

potem przywrocilem system do stanu poczatkowego z zachowaniem plikow (nic to nie dalo)

pozniej przywrocilem system bez zachowania plikow poinstalowalem stery itd  (to samo nic nie dalo)

 

stawianie windy od nowa narazie (do konca miesiaca nie wchodzi w gre limit danych ogranioczony

znaczy nie teraz ale niewiele go zostalo i na pobranie botwindy sterow (z plyty od mobo nie chce przyjac jej w ogole na w10 i trzeba pobierac z strony gigaszrota pod w10 i przebujanie sie do konca miesiaca mi nie starczy) 

 

sieciowka to 'gigaszrot' GC-WB150 (innej nie posiadam zeby sprawdzic)

system WIN 10 pro (updatowany z 7 duzo wczesniej)

 

test z speedtestu

 

http://i.imgur.com/hGJ7UPg.png

 

takie cus ja reset ruter zmiana kanalow byla i nic nie pomoglo

(dzisiaj cos podskoczyla predkosc (jest na auto) przewaznie tak jest dow 15/20mb up 3/3.5 i ping 15/20) na kablu i przy ruterze jest do 50mb dow

 

jak byl by ktos w stanie pomoc albo mnie nakierowac w czym moze byc problem bylo by fajnie %-)

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

wylanczalem zapore i vira oodinstalowywalem (nie dopisalem tego) na poczatku to robilem

z menadzerami nie probowalem ogolnie to zeby cos tutaj zainstalowac to musze na lapotopie najpierw pobrac itd przerzucic itd...  ale nie sadze zeby to cos dalko skoro nic na gg skype nie moge pobrac to pewnie i tam tez by tak bylo

 

btw ledwo mi vira zaisntalowal chyba z 10 razy probowalem rozne pobierac i wyskakiwal blad ale pod wieczor jakos sie udalo (rozne avast avg eset)

przegladarki to z 1h pobieral tez byly problemy z pobraniem ich

 

jeszcze takie male plik pobiera takie do +/-5MB to w sek je lyka a jak juz cos wiekszego to wywala blad :/

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

otwórz wiersz poleceń i wpisz:

ping -n 100 google.com > c:\ping.txt

 

trochę to potrwa a konsola będzie wyglądać jakby się zawiesiła.

Jak się skończy robić, wrzuć tu wyniki.

 

następnie (też w konsoli) wpisz:

tracert google.com > c:\tracert.txt

 

Jak skończy, wrzuć tu wyniki

 

 

dodatkowo do przejrzenia ustawienia sieci (czy jesteś podłączony do jednej, czy jakimś cudem masz zmostkowane połączenie)

wejdź w zarządzanie sieciami i usuń wszystkie zapamiętane

wejdź w ustawienia adaptera i sprawdź ile ich (i jakie) masz

 

jesteś pewien, że wszystkie AV oraz FW masz powyłączane? Te windowsowe też?

Link to post
Share on other sites

a) zmień miejsce pobierania plików - może inny dysk?

b) usuń pliki tymczasowe - może "maxa osiągnąłeś"

c) przez "incognito" problem nadal się pojawia?

d) spróbuj zresetować firefoxa - https://support.mozilla.org/en-US/kb/refresh-firefox-reset-add-ons-and-settings

 

e) zawsze możesz odpalić przywracanie systemu jeszcze... 

Link to post
Share on other sites

Adi wszystko to bylo robione moze nie w tej kolejnosci co napisales (prosz tego resetu FF) problem wystepuje na wszystkich przegladarkach

@g4rcu lognal sie przez TV i tam lukal to i owo ale to nic nie dalo :/

na dniach pobiore botwinde i postawie na nowo z formatem jak to nie pomoze to nie wiem

(wymiania sieciowki ???)

nie chce mi sie targac kompa do salonu i sprawdzac czy na kablu dziala :(

nie chodzi o samo przenoszenie ale o odcinanie opasek od kabli itd 

Link to post
Share on other sites

dziwne to jest bo problem z dużymi plikami ostatnio miałem jakieś 3 miesiące temu (chrome/firefox/torch/coolnovo - każda miała problem), ale w ciągu 24h wydali jakieś łatki i nagle zaczęło chodzić, podobny problem miałem 2-3 lata temu, ale w tym przypadku łatka dopiero po paru dniach wyszła jakoś (jest o tym na forach zresztą) - jednak Ty masz problem w tej chwili a mi działa... więc nie wiem, może win10 ma inną wersję przeglądarek niż moje vista i 7 :)

Link to post
Share on other sites

tak Adi w pierwszym poscie jest napisane

 

 

potem przywrocilem system do stanu poczatkowego z zachowaniem plikow (nic to nie dalo)

pozniej przywrocilem system bez zachowania plikow poinstalowalem stery itd  (to samo nic nie dalo)


Temat do zamkniecia

problem "sam sie rozwiazal' :roll:  juz dziala wszystko normalnie

Link to post
Share on other sites

zapewne łatka jakaś się wgrała automatycznie do przeglądarek tak jak opisywałem to powyżej a często tak jest, że update nie wygrywa się u wszystkich jednocześnie tylko cyklicznie pokolei ludziom, więc niektórzy nawet problemu mogli nie zobaczyć :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...