Skocz do zawartości

Trudny wybór płyty MSI na Z170


Recommended Posts

Witam,

 

Zamierzam kupić nowy komputer. Jestem zdecydowany na nową generację procesorów intela. Jednocześnie wybieram grafikę i płytę główną od MSI żeby skorzystać z opcji cashback. Jeśli chodzi o grafikę to już wybrałem. Mam natomiast kłopot z płytą. Która będzie najlepszym wyborem w kwocie do 700 zł?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Polecam ci szczeże tą 

MSI Z170A Krait Gaming

 

Na morelach jest za 669 zł z przesyłką kurierem wyjdzie 699zł.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-krait-gaming-intel-z170-ddr4-sata3-usb-3-1-atx-7984-006r-764688/

Wygląd powalający i na pewno ma wszystko co potrzeba. A ma ona złącze M2, bo nie widzę w opisie.

Link to post
Share on other sites

Do 700 nie oznacza, że trzeba budżet żyłować. Jeżeli planujesz SLI to płyta jak najbardziej, ale mało kto faktycznie tego potrzebuje, szczególnie jeżeli stawiasz na układy AMD.

Dlatego według mnie nie ma co przepłacać i Gaming M3 spokojnie wystarczy do OC i normalnego użytkowania. Nawet PC Mate powinno w zupełności spełniać wymagania dla normalnego użytkownika.

 

Zaoszczędzone pieniądze zawsze można upchnąć w wydajniejsze chłodzenia, PSU, obudowy itp.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolego chyba nie wiesz jaki socket do którego procesora jest .   Z170 INTEL czyli nie wsadzisz Intela do AMD i AMD do Intela A ta płyta jest wydajna, dobre chłodzenie sekcjii zasilania, Standart ATX,   SLI też będzie A kolega napisał DO 700zł A nie wyzej.
 

a koledze nie chodziło o karty graficzne czerwinych? 

Link to post
Share on other sites

Kolego chyba nie wiesz jaki socket do którego procesora jest :D.

Kolego, chyba od 2010 nie ma już ATI Radeonów, są za to AMD Radeon. Inna sprawa, że nie rozumiem jak można nie zrozumieć, że mowa o GPU w momencie, kiedy mówię o SLI, co dotyczy właśnie grafiki, a nie procesora.

 

I mała uwaga standard nie standart.

Edytowane przez Bastazar
Link to post
Share on other sites

Przemyśl czego faktycznie potrzebujesz. Czy wykorzystasz SLI, czy wystarczy Ci jedno GPU. Masz dysk SSD pod M2, czy podłączysz normalny 2.5". 

Sekcja zasilania i chłodzenie jest zazwyczaj identyczne, różni się jedynie kształtem i kolorem radiatorów. Tak więc najważniejsze, to czy chcesz kupić wypasioną płytę główną i mieć wiele udogodnień po prostu dla świadomości ich posiadania, czy faktycznie z nich skorzystasz.

W przeciwnym razie osobiście brałbym tańsze Gaming M3 a dodatkowe fundusze wsadził chociażby w lepsze chłodzenie CPU, co dla Skylake może dać spore korzyści w aspekcie OC. Nie wiem jaki zestaw planujesz, ale to 100zł oszczędności może np. pozwolić na lepszy zasilacz czy zmianę coolera na wodny AiO.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...