Skocz do zawartości

Bios od GB 470SOC


Gość DANNY_79

Recommended Posts

Gość DANNY_79

Witam,

Mam prośbę do posiadacza w/w karty. Potrzebny mi plik bios od niej.

Jak zgrać:

- gpuz - koło wersji bios ikona >> zapisz do pliku >> umieść na jakimś upload (np RS) i podeślij link

- nvflash --save 470soc.rom

 

Dzięki i pochwała ode mnie za wykonanie prośby gwarantowana.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

a co sie zmienilo :roll::rotfl:

Jest teraz stabilne wysokie OC. Np na OC przy 800MHz (bez +V) już było marnie, a teraz luzik. Poza tym chciałem się trochę pogłowić i przypomnieć sobie jeszcze, czy umiem rachować w HEX :/

 

innego to raczej sensu nie ma:)

Ma, poluję na zalmana vf3000f

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wiem ze prawdziwy - znam te bude tez kiedys mi sie podobala z newsow o stacjach silicon ale i tak przedzej czy pozniej przyjdzie czas odstawic wiec daje Ci mysl bys zachowal logo zegnaj melancholio :/

 

Ty masz tam oryginalne czesci? aa to przeporaszam myslalem ze juz dawno sie pozbyles srodka i jakos wpasowales inne a to muzeum prawdziwe :oops:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

No to straciłeś gwarancje, jak wgrałeś ten zmodyfikowany bios :/

 

A czy na nim jest stabilnie? Jak temperatury na referencyjnym chłodzeniu po Super OC?

 

Te SGI z tego filmiku to suszara... Twój też taki głośny jest?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

No to straciłeś gwarancje, jak wgrałeś ten zmodyfikowany bios :roll:

Zawsze mogę wgrać stary. Ale jakby nawet - co mi tam :/ Zabawa z firmware - bezcenne.

 

A czy na nim jest stabilnie? Jak temperatury na referencyjnym chłodzeniu po Super OC?

Oczywiście wszystko jeszcze mam w fazie beta, ale już mogę stwierdzić, że chyba się nigdzie nie trzepnąłem, bo jest wszystko stabilnie. Wczoraj katowałem kartę w tessmark na insane + 1280x1024 FS, 32AA przez 1h i jest stabilnie jak skała na 260.99 vista x64 sp2. Temperatury są bardzo dobre jak na referenta - właściwie, co ciekawe kultura pracy jakby stała się lepsza teraz, ale ... puki co jeszcze nie wiele testowałem. Wydaje się być OK.

 

Te SGI z tego filmiku to suszara... Twój też taki głośny jest?

On jest taki tylko przy starcie, po załadowaniu OS wentylatory się uspokajają, a praca staje się już w miarę komfortowa - jednak jest dość głośny. U mnie są jeszcze dwa dyski po 15000 obrotów na minutę - tylko one wyją jak samolot i są właściwie głośniejsze niż wszystko inne w indigo2.

 

DANNY, a nie polowałeś na tego Gigabyte'a w wersji 2.0?

Jak ja kupowałem 470, to rev2.0 nie było jeszcze na świecie.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Czyli Ci, którzy mówią, że GTX470 jest cichy, to opowiadają bzdury?

Nie do końca, w codziennym użytkowaniu, gdy wiatrak nie rozkręca się więcej niż 60%, karta jest bardzo fajna, dopiero w ciężkich zadaniach (czytaj np grach: z AA i tess w wysokiej rozdzielczości) zaczyna być słyszalna. Natomiast po przekroczeniu 75% rpm na wentylatorze staje się po prostu dokuczliwa - tak zachowuje się np w furmarku (na szczęście w niego się nie gra).

Sporo zależy od cyrkulacji powietrza w obudowie (u mnie po dołożeniu małego wentyla w miejsce, gdzie mamy karty pci - fotkę znajdziesz - "pochwal się, co masz w środku: - strona 80, kultura pracy wzrosła bardzo i wentyl nawet przy sporym obciążeniu GPU nie rozkręca się więcej niż 65% - przy 22*C w pomieszczeniu).

Pozdrawiam

 

E:

Podsumowując - z referenta 470 da się zrobić kartę codziennego użytku. Nie jest źle.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Helol :/

Dostalem od znajomego prośbę o zadanie pytania w tym temacie (heh... on sie nie umie zarejestrować, jakies problemy...). Zatem zacytuję:

 

ciekawe co on tam pozmieniał. trochę strach katować kartę mocnym OC z biosu od GTX-a 470 z innym PCB. nie chce mi się tam specjalnie rejestrować ale może ty mógłbyś zapytać co jest innego w tym biosie i jak to realnie wpływa na poprawę OC? interesuje mnie po zmianie chłodzenia i na napięciu 1.088V. moja na takim napięciu robi 820Mhz/3500Mhz. z testu accelero wynika, że zmiana chłodzenia podnosi OC + radiatory na pamięciach których w tym teście nie założono też pozwalają je mocniej wykręcić (pisał inny koleś na ten temat który też testował to chłodzenie) dochodzi jeszcze wspomniany przez Ciebie bios i karta może stać się niezłym potworem utrzymując przy tym niskie temperatury i akcepotowalną kulturę pracy. będę kontrolował, jak temat się dalej rozwinie. btw thx za info.

@DANNY_79 możesz pomóc?

 

---

 

Sporo zależy od cyrkulacji powietrza w obudowie (u mnie po dołożeniu małego wentyla w miejsce, gdzie mamy karty pci - fotkę znajdziesz - "pochwal się, co masz w środku: - strona 80, kultura pracy wzrosła bardzo i wentyl nawet przy sporym obciążeniu GPU nie rozkręca się więcej niż 65% - przy 22*C w pomieszczeniu).

 

Lepiej abyś za każdym razem podawał link ;)

Link to post
Share on other sites

Aha, no tak. W sumie szkoda, dobra du*a z tej wersji 2.0 ;)

 

PS Czyli Ci, którzy mówią, że GTX470 jest cichy, to opowiadają bzdury?

 

Jak się odpowiednio zadba o odpowiednia budę to poważnie mówiąc jest o niebo lepiej z głośnością ja mam nzxt tempest plus 4 wentyle i naprawdę zdziwiłem się jak karta może być cicha ale nie przesadzajmy jak się włączy grę to słychać ja ,ale mnie nie irytuje jest luzik ,spodziewałem się gorzej patrząc po filmikach ,jak ja kupiłem na początku miałem kiepska budę to i temp karty sięgała 96 stopni teraz przy nowej budzie mam max w grach ok 84 stopnie.Spójrz torture na mój profil a będziesz wiedział ze mam kompa na wysokości uszu,powiem tak jestem zadowolony z kultury pracy przy 4 wentylach teraz mam taki szum,powiew słyszę to ale nie wkur......

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

... trochę strach katować kartę mocnym OC z biosu od GTX-a 470 z innym PCB.

Spokojna głowa, bios jest teraz przystosowany do pcb z wersji oc.

 

Lepiej abyś za każdym razem podawał link ;)

Widocznie za rzadko na forum bywasz :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...