Skocz do zawartości

jaki zasilacz do zestawu z PII955...


Recommended Posts

Witam.

Jaki polecacie zasilacz do takiego zestawu (?):

 

Procesor: Phenom II X4 955 Black Edit

Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Performa

Płyta główna: AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Lite

Grafika: Gigabyte GeForce GTX 460 SuperOC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI

RAM: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Gold Low-Voltage

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

jakieś DVD: (np.) LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

 

Najlepiej, żeby był dostępny w klepie esc.pl (tam składam zestaw).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, moje niedopatrzenie. Na zasilacz chciałbym wydać nie więcej jak 300-350zł.

 

@b29superfortress

Co do przeglądania innych tematów, to uważałem, że każdy zestaw się różni, inny pobór mocy podzespołów więc do sprawy trzeba bardziej indywidualnie podejść.

 

Na tyle na ile mogę cokolwiek w tej materii ocenić, to ten Seasonic który podajecie wydaje się całkiem fajny.

Co myślicie o tym OCZ i jak on wypada na tle tego Seasonic'a ? Może jeszcze inne typy ?

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=29417

Link to post
Share on other sites

Na tle Seasonica wypada mizernie. Seasonic to na prawdę dobra firma i polecony przez wujashka model będzie świetnym wyborem do Twojego zestawu. Są one stabilne, ciche, a moc podana= rzeczywistej, a nie jak w wypadku innych firm- często jest zawyżana.

Link to post
Share on other sites

Ktoś z Was ma może ten model ? Bo zastanawiam się jak długie są w nim kable. Czy tak na styk wszystko czy wystarczająco długie, że można sobie ładnie w obudowie je poukładać ?

 

I jeśli chciałbym kiedyś się zdecydować na ewentualnie SLI z kart które podałem w 1 poście to ten zasilacz (Seasonic) da radę, czy raczej wtedy kupić coś mocniejszego (np. ten Corsair który został zaproponowany kilka postów wyżej) ?

Link to post
Share on other sites

Ja mam, tzn u brata w komputerze i jak już pisałem jest świetny. U siebie mam z kolei X-Series(wyższa półka niż ten S12II), której to właśnie bebechy zapożyczyła firma Corsair do swojej serii AX(czyli poleconej przez b29superfortress) :) Kable są dość długie, ew. jeśli Ci nie starczą zawsze możesz, do zasilającego procesor kabla- dokupić przedłużkę. Do SLI 460GTX starczy 650W. :)

Link to post
Share on other sites

Mhm...

Czyli gdybym się zdecydował na:

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze

to przy planowaniu SLI GTX460 SOC musiałbym zmienić zasilacz ...

No cóż, jak będzie kasa na drugą kartę kiedyś, to się będzie musiała znaleźć też na zasilacz... i wtedy pewnie kupie:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=32328

Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat, bo niestety pojawił się problem. Przy realizowaniu zamówienia okazało się, że nie ma na stanie zasilacza Seasonic, na którego się zdecydowałem.

Czy Corsair, a dokładniej ten model:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... ts_id=1669

będzie równie dobry jak wspomniany wcześniej Seasonic:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=32324

? ? ?

Link to post
Share on other sites

Nie będzie równie dobry, ale nie powinien być zły. Na pewno pociągnie Twój zestaw, ale Seasonic po prostu jest pewniejszy i cichszy troszkę. Użytkownik Himer takiego nabył ostatnio, wiec możesz jego pytać o opinie na PW :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...