Skocz do zawartości

Problem z wykryciem klawiatury przez komputer


Recommended Posts

Siemka.

Na pocztąku proszę, żeby administartor lub moderator nie usuwał mojego tematu. :/

 

napoczątek sprzęt:

 

Q6600 3.1 GHz

GTS 250

MC Premium 500w

EG41MF-US2H

 

Więc tak:

pisałem już na froum, że zakupiłem pastę ZM-STG2, jeżeli źle nie napisałem :)

 

napisze w punktach może bedzię lepiej: ;)

1.Wyłączyłem w zasilaczu z "1 na 0" potem odłączyłem kable wyjąłem zasilacz, pamięci RAM, karte graficzną potem radiator i procesor.

2.Przeczyściłem procek potem nałożyłem paste tą (większą niż ziarnko grochu) u góry i załorzyłęm chłodzenie potem powłączałęm kable itp. i wszystko było gotower :)

3.Nacisnąłem przycisk POWER, komp się uruchomił pokazało się tak jak zawsze ( gwazdka ENERGY star, procesor, ilości pamięci RAM nazwa płyty głównej)

4.i nagle takie cuś ^^

 

 

"Keyboard error or no keyboard present"

 

komp tak się resetował i wkółko było to samo

 

 

 

 

 

Klawaitura i mysz logitech MK - 2--

te urządzenia są bezprzewodowe czyli tylko USB. Trzeba wsadzić w port USB w płycie i wszystko działa.

 

umnie po tym rozebraniu kompa tak nie jest, działa tylko myszka, klawiatura nie odpowiada tak jakby nie była podłączona, a przecież jest.

Wsprawdzałem we wszystkich portach i jest to samo co napisałem u góry.

 

Mam też 2 inne klawiatury, które też chciałem sprawdzić, ale to samo, też jakby nie były podłączone, podłączałem je we wszystkich portach USB w płycie i nic lipa

proszę o pomoc. :help: :P :P

 

w BiOSIE mam taką funkcje którą moge włączać lub wyłączać

nazywa się USB 2.0 Keyboard ma być enabled czy disabled może jest disabled i klawiatura nie działa, ale jak tak jest to jak to włączyć

 

PS. Baterie są nowe czyli nierozładowane, resetowałęm też CMOS i nic

 

może wy pomożecie :) dziekuje

teraz sie postarałem z pisaniem i proszę nie kasujcie temayu :)

Link to post
Share on other sites

To nie jest klawiatura do PS 2 tylko jest to na złączu PS/2 nie mylić jednego z drugim :)

 

http://allegro.pl/klawiatura-manta-shar ... 00186.html

 

23 zł to nie taki znowu wielki wydatek (chyba, że w jakimś lokalnym sklepie znajdziesz taką za grosze, w kafejce internetowej możesz zapytać czy nie mają jakiejś na zbyciu), a jak Ci przestanie działać ta na USB to ta jest niezawodna i zawsze uruchomisz kompa :) i taka jest moja propozycja, bo nie raz tylko w ten sposób wychodziłem z opałów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...