Skocz do zawartości

Laptop do gier za 2000-2500 zł


Recommended Posts

Wkrótce wybieram się na studia i potrzebuje dobrego laptopa w rozsądnej cenie. Nie znam się na laptopach, ponieważ zawsze byłem zwolennikiem pecetów, dlatego proszę o poradę. Planuje zakup na allegro, stan nowy lub lekko używany.


 


1) Kwota przeznaczona na zakup: 2000-2500 zł


2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):15-17 cali


3) Główne zastosowanie : programowanie, gry


4) Miejsce użytkowania : mieszkanie, uczelnia


5) Wymagania specjalne : wydajna karta graficzna, procesor i5 lub i7


6) Osobiste preferencje : brak


7) System operacyjny: najlepiej Windows 7 lub brak


 


Miłym dodatkiem byłby dysk SSD, lecz nie jest to konieczne. 


 


Aktualnie posiadam komputer ze specyfikacją: Intel Core i5-2400, nvidia geforce gtx 560SE, 8GB ram. Jeśli jest to możliwe za tą cenę, to chciałbym laptopa, który będzie przynajmniej tak samo wydajny w grach co mój komputer. Miło by było gdyby poszły na nim najnowsze gry, lecz najważniejsze, aby płynnie działały gry typu LoL czy CS GO.


 


Z góry dziękuję za pomoc.


Link to post
Share on other sites

Czyli uważasz że ten Asus w tej cenie jest najlepszym rozwiązaniem? Mnie też się nawet podoba.

 

Przejrzałem Twój poradnik i ogólnie mi się podoba, ładnie wszystko wytłumaczyłeś, no może wszystko, dlatego mam pare pytań. Napisałeś tam, że karty 840M oraz 940M nie są najlepsze do topowych gier, ale mam nadzieję że średnio-wymagające gry będą chodzić beż przeszkód, bo nie mam za bardzo pieniędzy, żeby dopłacać 700 zł na lepszą kartę. 

 

Czy wyświetlacz HD jest odpowiednim wyborem. Oczywiście w grach na pewno będzie lepiej sprawował się wyświetlacz HD czy tych parametrach laptopa, jakoś w filmach również powinna być wystarczająca, bo i tak wiele filmów jest w jakości HD, ale czy nie będzie to przeszkadzać w różnych programach, np. C++.

 

Oraz ostatnie i najważniejsze pytanie, którego nie opisałeś w poradniku (a przynajmniej ja nie znalazłem) jest bateria. Czym się różni bateria 4-komorowa (2800mAh) od 2-komorowej (4829mAh), gdzie również widziałem 3 czy 6-komorowe (o różnych pojemnościach).

 

Przepraszam za takie zawracanie głowy, ale zawsze jak kupuje jakiś sprzęt, to muszę o nim wiedzieć jak najwięcej i wybrać ten najlepszy w danej cenie :D

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Co do HD... To sprawa z mojego punktu widzenia wygląda w ten sposób, że im mniejsza rozdzielczość (HD vs FullHD) tym masz mniej miejsca ale nie zauważam jakiś dziwnych braków w jakości albo problemów z odczytywaniem. Czy będzie Ci to przeszkadzać tego Ci nie powiem musisz sprawdzić na własnej skórze jedni wolą tak a inny inaczej. Jak pracowałem przez jakiś czas na laptopie z FHD (15 cal) to przyznam, że i tak było mi za mało miejsca i czułem potrzebę aby mimo wszystko posiadać ten drugi monitor. Jak dla mnie to ogólny wniosek - jaka rozdzielczość będzie do takiej się przyzwyczaisz ale żadna nie spełni w 100% zapotrzebowania na miejsce na ekranie (nie sprawdzałem jeszcze 4k bo trudno to tak na prawdę dostać w laptopach)

Edytowane przez Nezo01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...