Skocz do zawartości

Intel Core M - Opinie


Recommended Posts

Witam! W najbliższym czasie planuję zakup laptopa z procesorem Intel Core M 1.1GHz (turbo 2.6GHz). Czy jest to dobry procesor pod internet, filmy i mało wymagające gry? Inna kwestia to jego temperatury. Teoretycznie nie powinien się mocno grzać, ale nigdy nie wiadomo. :P W końcu chłodzenie pasywne.

Link to post
Share on other sites

do ilu ma być laptop ?

Do 6000 zł, ale został już kupiony. :P I czekam na realizację zamówienia. :) Ma służyć głównie do pracy, szkoły, muzyki, programowania jak i zarówno mało wymagających gier.

Odpuść spbie ten procek bo w grach po minucie bedziesz miał zrzut zegarów a iGP to tragedia. Już lepiej poszukaj lapa na A6-6310/6510 jak ma być naprawdę tanio.

zrzut zegarów? tzn?

Link to post
Share on other sites

up@ 

raczek prosto w głowę 

za tą cenę miałbyś porządne i7 i 960/70m 

Brzydko mówiąc wolałem wybrać nieopłacalnego macbooka niż tandetny plastikowy szajs, który na baterii wytrzyma max. 3 godziny. Tu nie chodzi o apple-fobie, ale o złe wspomnienia.

 

Lenovo = Zdechł

Asus = Zdechł

Samsung = Zdechł

Toshiba = Zdechła

 

MacBook jeden trzyma się od 6 lat i działa do dziś jak nowy, a drugi z 2012 tak samo.

Link to post
Share on other sites

Pod net i filmy starczy na 100 %. Czytałem test jakiegoś tabletu z core m (tym słabszym) - a może to był zenbook ux305. .. Nie pamiętam, tak czy inaczej, z tego co pamiętam, odtworzyli 4 filmy 4k na raz i dawał radę. Także na google chrome otworzyli z 10 zakładek i też nie było przycinek. Co do gier. Coś jak EU IV powinno pójść. Nawet na moim słabym i grzejącym się APU amd e350 chodzi - chociaż cina się jak nie wiem. 

 

Chłodzenie? Cóż..czytałem tylko o asusie i tam rozwiązali to całkiem ok. Nie wiem jak rozwiązali to w macbooku. Jak coś zawsze możesz obniżyć napięcie (jeśli bios lub jakiś program na maca to wspiera) i powoli testować do jakiego punktu możesz zejść żeby było stabilnie. Obniża temperatury o jakieś 5 stopni przynajmniej. 

 

Jedyne co w tym macbooku mi się nie podoba to ta płaska klawiatura. Strasznie nie czuć czy się kliknęło. Może da się do tego przyzwyczaić. Jak coś napisz jak tam gry chodzą na tym procku (i jak ogólnie chodzi), bo myślę czy nie iść w jego następce któregoś:) 

Link to post
Share on other sites

Pod net i filmy starczy na 100 %. Czytałem test jakiegoś tabletu z core m (tym słabszym) - a może to był zenbook ux305. .. Nie pamiętam, tak czy inaczej, z tego co pamiętam, odtworzyli 4 filmy 4k na raz i dawał radę. Także na google chrome otworzyli z 10 zakładek i też nie było przycinek. Co do gier. Coś jak EU IV powinno pójść. Nawet na moim słabym i grzejącym się APU amd e350 chodzi - chociaż cina się jak nie wiem. 

 

Chłodzenie? Cóż..czytałem tylko o asusie i tam rozwiązali to całkiem ok. Nie wiem jak rozwiązali to w macbooku. Jak coś zawsze możesz obniżyć napięcie (jeśli bios lub jakiś program na maca to wspiera) i powoli testować do jakiego punktu możesz zejść żeby było stabilnie. Obniża temperatury o jakieś 5 stopni przynajmniej. 

 

Jedyne co w tym macbooku mi się nie podoba to ta płaska klawiatura. Strasznie nie czuć czy się kliknęło. Może da się do tego przyzwyczaić. Jak coś napisz jak tam gry chodzą na tym procku (i jak ogólnie chodzi), bo myślę czy nie iść w jego następce któregoś :)

Jedyną grą którą gram to DayZ, a tak to laptop wykorzystywany jest do pracy i szkoły. Jak przyjdzie to na pewno dam znać!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...