Skocz do zawartości

Smartfon do 2000zł - abo Play/wolny rynek


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Xarix,

Recommended Posts

Zaczynam się rozglądać za następcą mojej Xperii Z1. Niestety tegoroczne flagowce nie zrywają czapek z głów przez co ciężko jest się na coś zdecydować. Z zakupem jakoś szczególnie mi się nie spieszy (umowę muszę przedłużyć w grudniu) także mogę poczekać na debiut nowych słuchawek. Może macie inne propozycje lub co wybrać z poniższej listy?

 

Wymagania czysto techniczne:
Ekran 5-5,5" (raczej FHD, WQHD w ostateczności)

3-4GB RAM (Android) / 2+ (iOS/WP)

32/64GB ROM lub 16GB ze slotem kart pamięci

System bez różnicy (Android/iOS/WP)

Skaner linii papilarnych

Ogólnie ma to być jakiś flagship

 

Ogromnym plusem byłby dualsim, który pozwoliłby mi wyzbyć się drugiego telefonu.

Przeznaczenie: głównie rozmowy/WWW/e-mail, od czasu do czasu posłuchać muzyki czy zrobić jakieś zdjęcie.

Miejsce zakupu: przedłużenie abonamentu Play lub wolny rynek

Kwota przeznaczona na zakup / plan taryfowy: do 2000zł / Smartfon Unlimited 100zł / Formuła iPhone 150zł

Telefony brane pod uwagę: OnePlus Two / iPhone 6s+ / Xperia Z5 / Motorola X Force

Link to post
Share on other sites

S6 jest warta uwagi też.To udany smartfon i bardzo wydajny z dobrymi multimediami.G4 również.Ta generacja z qhd radzi sobie bdb w przeciwieństwie do g3,który debiutował optymalizacja jest dobra.Note 4 też jest bardzo dobrym urządzeniem.Szkoda,że skaner jest wyznacznkiem ja bym traktował to jedynie jako bajer

.To smartfony na anroidzie.Warto poczekać na iphona 6s i 6s+ jeśli masz nieograniczony budżet.Na wolnym rynki za 2k nie kupisz.Iphony mało tracą na wartości więc pózniej bd mógł odsprzedać niewiele tracąc.

Edytowane przez grzechu9797
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak dual sim i czytnik linii papilarnych to Huawei Honor 7. Świetny telefon. Spełnia wszystkie Twoje wymagania. Ok 1700-1800 w sklepie albo allegro

Z innych to S6, G4, Note 4 tak jak już napisał Grzechu

Za nieługo będzie też Note 5

Wyjdą też nowe Lumie

 

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Microsoft Lumia 640 XL Dual Sim bez LTE (bo jest też druga jej wersja, z LTE ale bez DS) za 800 zł. Ekran 5,7 cala, foto 13 Mpix z optyką Zeiss, atrakcyjna cena, aktualizacja do W10M.

Lumie mają wbudowaną nawigację offline "HERE" całego świata. Play nie oferuje wersji XL DS, ale można wziąć tańszy abonament bez telefonu.

Link to post
Share on other sites
Microsoft Lumia 640 XL Dual Sim bez LTE (bo jest też druga jej wersja, z LTE ale bez DS) za 800 zł. Ekran 5,7 cala, foto 13 Mpix z optyką Zeiss, atrakcyjna cena, aktualizacja do W10M.

Lumie mają wbudowaną nawigację offline "HERE" całego świata. Play nie oferuje wersji XL DS, ale można wziąć tańszy abonament bez telefonu.

Autor chce z czytnikiem linii papilarnych, ekranem max do 5.5 cala i full hd a ta lumia ma 5.7 cala i dosyć marne hd przy tym rozmiarze ekranu

A ten plus z mapami here to jest śmieszny bo każdy może je sobie pobrać nawet na androidzie

I do tego tylko 8gb wbudowanej pamięci. Litości

Autor chce coś z najwyższej półki a nie średniaka

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

kubbak, celuj głównie w Note 4 (5tka to IMO niewypał), S6 lub 6s+.

Jeśli dualsim to podany tu Honor tez jest niezły, choć osobiście nie wyskoczyłbym z dwóch tysięcy na Huaweia.

 

Zależy Ci na czestych/pewnych aktualizacjach systemu?

 

Z doświadczenia wiem, że o ile ubiegłoroczne Androidy w końcu zaczęły działać sprawnie, tak nadal jest w iOS coś, co sprawia, że prędzej polecę go osobie o sprecyzowanych wymaganiach, która jednocześnie szuka niezawodności i sprawnego działania. Nie jest to kwestia uwielbienia czegokolwiek, gdyż nie jestem z tych co gloryfikują przedmioty. Zresztą na co dzień korzystam z SGS5 i sobie bardzo chwalę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Lumia 640 w żadnym stopniu nie jest w stanie być następca Xperii Z1... A nowe Lumie NIC nie wniosą puki będą operowały na WP 8.1, a jeśli chodzi o W10M to nie wiadomo kiedy wyjdzie wciąż.

Nowe flagowce to postęp wsteczny... tzn niby idą do przodu, ale jak kiedyś były to milowe skoki tak teraz są to tylko malutkie kroczki. Pomyśl o Xperii Z2 (Z3 nic nie wnosi, Z3+ się grzeje, Z5 za droga). Masz jeszcze LG G4 ponad limit cenowy (a jeśli nawet nie ponad limit to i tak dużo droższy od Z2), LG G3 o wydajności mniejszej od Xperia Z2 (przez rozdzielczość ekranu). No i Samsung S6 jak znajdziesz w tej cenie, ale też nie wiem czy jest sens kupować bo jego cena szybko poszybuje w dół. Kup coś z segmentu średniego - to chcę ci powiedzieć tutaj. (swoją drogą nie zauważysz przyrostu mocy/wydajności smartfona przy przejściu z Z1, za to ekran będzie lepszy... bo nie oszukujmy się, każdy inny flagowiec ma lepszy ekran niż Z1. Jednak jeśli ekran w Z1 ci nie przeszkadza to nie wiem czy jest sens jego wymiana na inny telefon... no chyba ze aktualizowałeś Z1 do 5.0... wtedy to lipa bo 5.0 spowalnia Z1 że aż strach, a wgranie na powrót 4.4.4 wiąże się pewnie ze zdjęciem bootloadera, a w przypadku Z1 i Z3 oznacza to utratę kluczy DRM co prowadzi m.in. do dużo gorszej jakości zdjęć z aparatu i wyłącza kilka funkcji w smartfonie. Oczywiście może już jakoś da to ominąć, nie wiem. Za to wiem, że co ciekawe w Z2 utrata DRM wyłącza tylko mało ważne funkcje nie dotykając algorytmów aparatu.)

Link to post
Share on other sites

Kubbak , po prostu leć do jakiegoś marketu , weź w łapę kilka modeli i zobacz co Ci bardziej pasuje. Z tego co piszesz nie potrzebujesz żadnych wodotrysków tylko niezawodnego telefonu więc moim zdaniem będzie to Iphone. Jak Ci się zachce zmienić to sobie go odsprzedasz potem za normalny pieniądz. Brak niestety tylko tego dual sima.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kilka słów wyjaśnienia. Nie chce żadnych midendów czy ubiegłorocznych flagowców ze względu na to, że ja kupuje telefon na 2 lata. W Androidzie w midendzie nie ma co liczyć na aktualizacje rok po zakupie a i przy WP też nie jest to tak oczywiste. Z tego też względu Lumia 640 czy Note 4/Z2/Z3 nie wchodzą w grę.

 

Samsungiem S6 dane mi się było pobawić przez kilka godzin - dalej coś mi nie odpowiada w Touch Wizie.

 

Honor 7 - SoC Huaweia też nie przystoi do telefonu za ponad 2 tysiące (podobne rozwiązanie jest Xiaomi Redmi Note 2 za niewiele ponad tysiąc złotych). No i czytnik linii papilarnych jest w złym miejscu. Jako użytkownik G3c przyciski mi tam nie przeszkadzają bo najnormalniej w świecie ich nie używam - KnockOn załatwie sprawę - tak czytnik w tym miejscu byłby udręką. Pewne rozwiązania w nakładce jak konieczność ustawiania akcji dla każdej aplikacji po wyłączeniu ekranu jest mocno denerwująca.

 

Co powiecie o OnePlus Two? 1700zł za wersję 4GB RAM/64GB ROM z oficjalnej polskiej dystrybucji (gorzej będzie z tym śmiesznym zaproszeniem %-) )? Jak czytałem recenzję to jak na razie główne mankamenty są typowo software'owe. Kolejny problemem będzie zobaczenie go przed zakupem.

Na pewno też poczekam aż moi pozostali kandydaci będą na polskim rynku żeby można zobaczyć te słuchawki na żywo.

 

PS. Dualsim to nie jest mus na 100%. Będzie on tylko dużym atutem danej słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Huawei nie kosztuje ponad 2 tysiące tylko 1700 w sklepie. Nie wiem skąd masz to info. Jest to bardzo dobra cena jak na tej klasy smartfon. By miał logo LG albo Samsung to by kosztował spokojnie ponad 2 tysiące

Na tyle ma tylko czytnik. Przycisk power ma na prawej krawędzi, głośności też. Ma też możliwość wybudzania podwójnym stuknięciem

Co do aktualizacji Sony. To Lollipopa dostała nawet najstarsza Zetka która ma już dosyć sporo. Ostatnio 5.1 dostała Z1. Więc znowi nie wiem skąd te info

Wp bardzo dobrze z aktualizacjami stoi tak nawiasem. Dużo starsze i słabsze modele od 640 dostaną 10

Link to post
Share on other sites

One Plus Two ma nieszczęsnego SnapDragona 810, mającego tendencję do przegrzewania się.
W tegorocznych flagowcach, zastosowano go m. in. w Xperii Z3+, HTC One M9 i LG G Flex 2.
Każde z tych urządzeń ma tą samą przypadłość - spadek wydajności przy dłuższym użytkowaniu procesora.
Nie wiem jak jest w 1+2, ale może być podobnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Huawei nie kosztuje ponad 2 tysiące tylko 1700 w sklepie.

1700zł kosztuje wersja 16GB. Posiadając dualsima na 100% bym z niego korzystał przez co straciłbym czytnik kart. Wersja 32GB to koszt 2200zł.

 

 

 

Na tyle ma tylko czytnik.

Czyli ważną dla mnie rzecz w nieużytecznym dla mnie miejscu.

 

 

 

Więc znowi nie wiem skąd te info Wp bardzo dobrze z aktualizacjami stoi tak nawiasem.

640 to tegoroczny model więc nie dziwota, że dostanie update natomiast nie wszystkie zeszłoroczne modele mają go dostać. W Androidzie jest to samo, 2 lata można liczyć na wsparcie posiadając flagowca a później męcz się sam - dlatego chce tegoroczne modele.

 

 

 

One Plus Two ma nieszczęsnego SnapDragona 810, mającego tendencję do przegrzewania się.

Ten problem mnie zbytnio nie dotyczy. Z gier nie korzystam (z wyjątkiem Mahjonga ale ten nie jest zbyt wymagający), surfowanie czy zdjęcia nie są aż tak wymagającymi zadaniami.

 

Chyba już nic więcej nie ma z nowości?

Link to post
Share on other sites
640 to tegoroczny model więc nie dziwota, że dostanie update natomiast nie wszystkie zeszłoroczne modele mają go dostać.

A według moich info to nawet starsze mdoele typu 920 mają go dostać

A snapdragon 81p sie przegrzewa nie tylko przy graniu. Wystarczy bardziej rozbudowany program albo korzystanie na przemian z kilku i to wystarcza żeby sie nagrzał

 

Edytowane przez dawid0032
Link to post
Share on other sites

Kupno flagowców dzisiaj (poza iPhone) to porażka i strata pieniędzy. Producenci wypuszczają aktualizacje na wcześniejsze flagowce już (takie Sony da 6.x wszystkim Z-tkom)... ale w zasadzie JAKIE to ma znaczenie? Mam Z2 i wciąż siedzę na 4.4.4, a mógłbym już na 5.0 lub 5.1 - nie aktualizuje bo to NIC nie wnosi, poza baterii drenażem...

 

Kup sobie S6 (dla zagiętych boków), G4 (dla skóry na tyle), czy cokolwiek innego, ale wiesz jedno: poza takimi 'bzdetnymi' bajerami to nic nie zyskasz bo wydajność takiego 801 nie różni się wcale tak wiele od 810 (szczególnie przy trendzie obniżania taktowania aby procesor się nie grzał, a 810 to piecyk jest.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Oprócz dual sima IPhone spełni Twoje oczekiwania a najwolniej traci na wartości ,ma szybki,responsywny system i wsparcie przez wiele lat.

 

To co obecnie dzieje się na rynku Androidów mnie przeraża. Więcej rdzeni, kosmiczne rozdzielczości a baterie prawie nie zmienione. Robi się wyścig na numerki a kolejne odsłony Androida nie wnoszą już znaczących popraw, niekiedy nawet partolą. 6stka wprowadza zmiany z których dużą część można mieć już teraz przy roocie. SNAP 800 i KitKat nawiązał walkę z Jabłkami,natomiast teraz mam wrażenie że rozwoj Androidow idzie w złą stronę.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

I właśnie zaczynam dochodzić do tego samego wniosku. Zobaczymy jakie będą ceny i kiedy wprowadzą nowe 6s+ do Play.

 

 

 

bo to NIC nie wnosi, poza baterii drenażem...

W Z1 mógłbym się zgodzić z tym przy 5.0.2, natomiast 5.1.1 wytrzymuje spokojnie 1.5 dnia przy czasie włączonego ekranu na poziomie ~5h.

Link to post
Share on other sites

Kubbak rozgladnij się za Moto X Style.Bebechy jak W G4ce,ale masz czystego Andrroida.

 

Masz wersje 16,32,64gb.Ta ostatnia kosztuje około 500$$.

 

Do tego masz micro SD slot.

 

Nic lepszego nie znajdziesz.

 

Jak masz znajomosci w USA,może z forumiwiczow pomoże.

W Stanach kupisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...