Skocz do zawartości

Laptop na studia do 5000


Recommended Posts

Witam, szukam laptopa na studia informatyczne. Na ten cel udało mi się przez wakacje zarobić i odłożyć  5000zł. Będzie to moje główne narzędzie do nauki jak i do marnowania czasu wolnego więc chciałbym aby ten zakup był jak najbardziej przemyślany. Oglądam sporo seriali oraz anime więc dobrze by było jakby matryca była jak najlepszej jakości z dobrym odwzorowaniem kolorów i dobrymi kątami widzenia. W gry gram raczej sporadycznie, ale dobrze by było gdyby przez cały okres studiów dało się na nim w coś pograć w wolnych chwilach. 

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 5000 zł, ewentualnie mogę dopłacić 100-200zł

2) Rozmiar matrycy : 17,3 cala

3) Główne zastosowanie : nauka, multimedia, sporadycznie gry, dobrze by było gdyby Wiedźmin 3 był grywalny

4) Miejsce użytkowania : akademik, uczelnia

5) Wymagania specjalne : matowa matryca full hd, dysk ssd minimum 250gb +hdd minimum 500gb

6) Osobiste preferencje :

7) System operacyjny: Bez systemu

8) Własna propozycja:http://www.x-kom.pl/p/258452-notebook-laptop-17-3-msi-ge72-2qc-i7-5700hq-16gb-256-1000-gtx960m-fhd.html

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Zaproponowany przez Ciebie model MSI ma dość skromny układ chłodzenia procesora.

 

Asus:

http://allegro.pl/asus-g771jw-i7-4720hq-8gb-750gb-gtx960-mat-470zl-i5658058781.html

+

http://allegro.pl/dysk-ssd-crucial-250gb-2-5-sata-seria-mx200-i5659967920.html

 

Albo:

http://allegro.pl/asus-rog-g751jl-i7-8gb-240ssd-gtx965-fhd-280zl-i5669123646.html

Nie posiada dysku HDD.

 

Ewentualnie coś od Clevo:

 

CLEVO P177SM-A PROMO
Price: 5 441,76 zł
Category: HOT OFFER - DISCOUNT - PROMO
Options: DISPLAY: 17.3 Full HD 1920x1080 Non-Glare
GRAPHICS CARD: NVIDIA GeForce GTX 970M 6GB GDDR5 1 250,00 zł
PROCESSOR 4 GEN. FCPGA946 PROMO: i7-4712MQ 6MB 2.30-3.30 GHz 4C/8T TDP 37W 556,50 zł
MEMORY RAM 4x SO-DIMM DDR3L 1.35V: 8GB 1600MHz CL9 Crucial BallistiX Sport 230,00 zł
3. DISK 2.5" HDD/SSHD/SSD: 1TB 7200U HGST Travelstar 9.5MM 249,00 zł
OPTICAL DRIVE INTERNAL: DVD Recorder
WIRELESS LAN PROMO: Wireless LAN 802.11B/G/N Incl. Bluetooth
KEYBOARD LANGUAGE: English US
THERMAL PASTE CPU MOBILE: Standard
THERMAL PASTE GPU: Standard
POWER SUPPLY: Power Supply 230W
POWER CORD: Power Cable EU (Type F)
MANUFACTURER WARRANTY: 24 months

 

 

Wiem, przekracza budżet, nie zawiera dysku SSD, ale zawiera GTX-a 970M. Niestety, matryca jest typu TN.

 

Można również zastanowić się nad konfiguracją z 880M:

 

CLEVO P177SM-A PROMO
Price: 5 084,75 zł
Category: HOT OFFER - DISCOUNT - PROMO
Options: DISPLAY: 17.3 Full HD 1920x1080 Non-Glare
GRAPHICS CARD: NVIDIA GeForce GTX 880M 8GB GDDR5
PROCESSOR 4 GEN. FCPGA946 PROMO: i7-4712MQ 6MB 2.30-3.30 GHz 4C/8T TDP 37W 556,50 zł
MEMORY RAM 4x SO-DIMM DDR3L 1.35V: 8GB 1600MHz CL9 Crucial BallistiX Sport 230,00 zł
1. DISK 1.8" SSD MSATA: 500GB Crucial MX200 893,00 zł
3. DISK 2.5" HDD/SSHD/SSD: 1TB 7200U HGST Travelstar 9.5MM 249,00 zł
OPTICAL DRIVE INTERNAL: DVD Recorder
WIRELESS LAN PROMO: Wireless LAN 802.11B/G/N Incl. Bluetooth
KEYBOARD LANGUAGE: English US
THERMAL PASTE CPU MOBILE: Standard
THERMAL PASTE GPU: Standard
POWER SUPPLY: Power Supply 230W
POWER CORD: Power Cable EU (Type F)
MANUFACTURER WARRANTY: 24 months

 

 

Kosztem karty graficznej, zyskujemy dysk SSD o pojemności 500 GB.

 

Do każdego laptopa Clevo w zestawie otrzymujesz darmowy lapping. Możesz również porozumieć się z sprzedawcą, w kwestii nałożenia wydajnej pasty termo-przewodzącej na CPU i GPU.

 

Sklep: http://www.ceg-hardcorecustom.com/

Obsługa klienta również w języku Polskim.

 

Wydajność mobilnych kart graficznych:

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

wiem ,ze bede gadal glupoty ale.

mam starego t61p i udalo mi sie na nim skonczyc cale studia informatyczne wlaczajac grafike komputerowa, hurtownie danych i inne pomniejsze i mniej wymagajace rzeczy.

taki sprzet kupisz za 700 pln.

 

wiem wiem ,ze kazdy ma potrzebe "posiadania" ale pomysl o tym ,ze za dwa trzy lata ten sprzet co kupisz to juz bedzie zlom.

zlom w ktorym bedzie wyl wentylator, ktorego nie polozysz na kolanach bo grzeje itd....

 

moze jestem stary i bez ambicji ale kupujesz tylko narzedzie.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
wiem wiem ,ze kazdy ma potrzebe "posiadania" ale pomysl o tym ,ze za dwa trzy lata ten sprzet co kupisz to juz bedzie zlom.

Jeżeli Autor zdecyduje się na Clevo, to bezproblemowo wymieni GPU i CPU. Wydajność CPU z generacji na generacje, zwiększa się o kilka %. Jeżeli nadal będzie tak mały postęp, to procesor również za 2/3 lata będzie wydajny, a wymiana na topowy model nie będzie konieczna.

 

zlom w ktorym bedzie wyl wentylator, ktorego nie polozysz na kolanach bo grzeje itd....

Wystarczy dbać o laptopa, a będzie zupełnie odwrotnie.

Nie wspomniałeś nic o komforcie pracy...

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

 

to bezproblemowo wymieni GPU i CPU

Pomijając fakt że wymiana karty mxm jest całkowicie nieopłacalna bo są za drogie, a topowe procesory w tych konfiguracjach nie  zestarzeją się przez najbliższe 5 lat. Jeśli chodzi o clevo to mam mieszane uczucia co do serwisu i kłopotliwych sterowników.

 

 

ale kupujesz tylko narzedzie

Będzie na nim grał, więc stary laptop businesowy nie wystarczy.

Edytowane przez dukegrieve
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomijając fakt że wymiana karty mxm jest całkowicie nieopłacalna bo są za drogie, a topowe procesory w tych konfiguracjach nie zestarzeją się przez najbliższe 5 lat. Jeśli chodzi o clevo to mam mieszane uczucia co do serwisu i kłopotliwych sterowników.

 

Można kupić używaną.

 

Sterowniki nie są kłopotliwe - nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz.

 

Jeżeli laptopa kupi się u niebieskich (hyperbook), to oni zapewniają serwis.


Co do procesorów, to aż tak daleko w przyszłość bym nie wybiegał.

Link to post
Share on other sites

Twierdzę że sterowniki są kłopotliwe, bo doprowadzenie "sound blaster cinema" do działania na w230ss to katorga, a program jest konieczny żeby używać głośniczków w laptopie. Trzeba zainstalować bardzo konkretne wersje wszystkich sterowników spośród kilku dostępnych i to w odpowiedniej kolejności bo inaczej wywala błędy. Oprogramowanie "hotkey" też jest bardzo kapryśne i jedyna wersja która rzeczywiście działa to taka od zupełnie innego modelu i wcale nie najaktualniejsza. Nie wiem czy dałbym radę to wszystko jeszcze raz zainstalować tak żeby działało.

Nie napiszę o tym że przez pół roku nie mogłem zainstalować bluetootha bo się okazało w serwisie że akurat bluetooth jest uszkodzony sprzętowo.

 

Karty mxm są na tyle niedostępne że wyboru raczej nie ma. Serwis hyperbooka jest wykonywany u producenta w niemczech i tam miałem niezłe jaja.

Edytowane przez dukegrieve
Link to post
Share on other sites

Mobilne karty graficzne są dostępne od ręki - hyperbook/CEG.

 

Najpierw niebiescy próbują usunąć usterkę. Jeżeli okaże się poważna (np. uszkodzenie płyty głównej), to dopiero wtedy wysyłają...

 

Co do sterowników, przecież masz dołączone... Nawet na stronie producenta masz odpowiednie sterowniki.

Edytowane przez dawid12345678
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...