Skocz do zawartości

Kierunek programowania - decyzja


Recommended Posts

C# też już jest(bądź w niedługim czasie będzie) multiplatformowy(CORE ftw).

 

Akurat ostatnia polityka MS pokazuje że otwierają się na inne systemy i już możemy w c# pisać na androida czy ios(Xamarin) czy w nie długim czasie (jeśli nie już) na linuxa.

 

Sam z tego nie korzystam jeszcze(brak czasu na przejrzenie) ale z tego co czytałem na blogach idzie to w dobrą stronę. A pracy dla .Netowców jest sporo :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie chcem znowu odgrzewac starego tematu, ale odskoczono troche od tematu samego programowania wiec moze ja tez wrzuce swoje 3 grosze i wypowiem sie ze strony elektronicznej (inzynier elektroniki). Mi osobiscie samo programowanie nie daje az takiej satysfakcji jak anprzyklad wrzucenie mojego surowego assembly lub C na jakis mikroprocesor ktory zrobi 'wszystko'. Do tego mamy jezyki wizualne (nie jestem pewny polskiej nazwy) chodzi o LabView ktory naprawde jest bardzo wszechmocny. To pozwala na osobie ktora zawsze chciala 'cos' stwozyc na nie rezygnowanie z ambicji/marzen tylko dlatego ze nie potrafi sie polapac w algorytmach.

 

Wybierasz projekt moze byc to wszystko, kontroler do swiatel drogowych, system anty wlamaniowy, lub robot przynoszacy gazete

 

Projektujesz, symulujesz, programujesz, budujesz hardware... Zanim 'wypalisz' sie programowaniem masz 10 innych zadan. A drzwi masz otwarte w kazdym kierunku, automatyki, robotyki, software, hardware co tylko Cie najbardziej rozkreci.

 

Zaczynasz od C, za pare zloty masz Arduino i koniec z nuda :)

 

Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

LabView to bardzo fajne środowisko, jest niestety wolne ale do jakiś badań jak znalazł, korzystałem z tego :D jest też mnóstwo dostępnych SubVI'ów które można wykorzystać, wystarczy podstawowa wiedza z programowania, przydaje się też znajomość C i można stworzyć bardzo dużo rzeczy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...