Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem posiadaczem LG G3 wersji z 2gb ram. Telefon niestety nie do końca spełnia moje oczekiwania. W zasadzie wszystko jest ok tzn. funkcjonalność, interfejs, zdjęcia. Natomiast szybkość jego działania biorąc pod uwagę takie podzespoły jest nie do zaakceptowania. Telefon regularnie czyszczę, wyłączyłem bądź odinstalowałem wiele systemowych aplikacji (te które dało radę bez roota), mam tylko dwa pulpity, na jednym 4 aplikacje i widget wyszukiwarki google, na drugim kalendarz, wyłączone jest smartnotice i widget pogody, w wewnętrznej pamięci wolny 1gb.

Na czym konkretnie polega problem? Wchodzę w smsy trwa to około 2 sekundy zanim wszystko się załaduje, wchodzę w konkretną konwersację to trwa to czasem i 2,5 sekundy, wchodzę w połączenia też trwa to około 1,5-2 s, wychodzę z gry, z galerii, z filmiku, youtube, przeglądarki itd. wszystko przeładowuje się od nowa i znowu trwa to i trwa. Wiem, że jest to głównie wina ekranu qHD, ale nie sądziłem, że będzie to aż tak duży problem. 

Nie chcę tracić gwarancji i kombinować z androidem, tak więc chciałbym wymienić go na model LG G4, czytałem wiele opinii, że jest o szybszy od poprzednika i wyeliminowano problem konfliktu Snapdragona z ekranem qHD. Teraz pytanie do użytkowników tego telefonu, bądź też tych z Was którzy mieli z nim styczność, rzeczywiście jest tak szybki jak mówią i nie zamula się jak jego poprzednik - G3?

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem tak. :)
Wytrzymaj do końca roku, wtedy G3 dostanie Marshmallow'a i może te lagi znikną, to raz.
Dwa, im dłużej poczekasz tym G4 stanieje i jeśli po aktualizacji nadal będziesz niezadowolony to wtedy kupisz G4.
Trzy, nie wierzę, że aż tak Ci to przeszkadza ponieważ sam mam G3 i ja tego w ogole aż tak nie odczuwam, co prawda zdarzają się jakieś zacieńcia itp, ale tylko wtedy gdy w pamięci podręcznej jest uruchomionych sporo aplikacji. Wystarczy, że powyłączam je wywołując liste ostatnich aplikacji, a dodatkowo oczyszczam sobie pamieć ram - używam do tego The Cleaner'a z widżetem na pulpicie. 
Ja bym się wstrzymał - dla mnie jest to świetny telefon.

Link to post
Share on other sites

To może rzeczywiście jeszcze się wstrzymam, ciekawe jak to  będzie z tym Marshmallow i czy rzeczywiście lagi znikną.

Szczerze to zaczyna mi to na prawdę przeszkadzać, telefon z górnej półki a muszę wyłączać niektóre rzeczy, żeby działał w miarę sprawnie. Ja także używam narzędzia do czyszczenia: All in One Toolbox dodatkowo Booster który co 30 minut oczyszcza mi pamięć z aplikacji działających w tle (przynajmniej tak twierdzą twórcy). Dziewczyna ma Galaxy S6 i jak zobaczyłem jak on błyskawicznie działa to się załamałem, wiadomo, że to trochę inna półka w tym momencie i nie ma co porównywać, ale jednak.

Z drugiej strony miałem do czynienia przez długi czas z Xperią Z2 i ona chodziła bez najmniejszych przycięć, nawet przy wielu otwartych aplikacjach, byłem bardzo zadowolony.

Nie twierdzę, że to zły telefon, bo jest na prawdę bardzo dobry, dobry aparat, ciekawy interfejs, ale no niestety te przycięcia dają się już mocno we znaki, praktycznie w każdej czynności.

Link to post
Share on other sites

Nie możliwe że by ci ta g trójka lagowała  u mnie śmiga bardzo szybko a mam już ją prawie rok   i żadnych aplikacji systemowych nie odinstalowałem  właśnie teraz  sprawdzam sobie czas wejście w smsy ok 1s  wejście w kontakty mniej niż sekunda wejście w galerie ok 600 zdjęć ok 3 sekund  więc bardzo szybko zważywszy na ilość zdjęć

Link to post
Share on other sites

zrób sobie root'a i pobaw się :) nie stracisz gwarancji bo łatwo można przywrócić stan fabryczny

Nie wiedziałem, że istnieje możliwość przywrócenia stanu fabrycznego, jest to gdzieś opisane? Bo to jak zrootować jest.

Co jeżeli telefon ulegnie uszkodzeniu nie z mojej winy i nie będzie chciał się włączyć? Wtedy chyba nie przywrócę roota i gwarancja przepadnie. Poza tym jeżeli zrobię root i wgram np czysty android 5.1 albo nakładkę TouchWiz 4.0 z G4 to nie będzie problemu z późniejszą aktualizacją systemu? Tj czy nie będę musiał z powrotem wgrywać ustawień fabrycznych, przywracać poprzednią oficjalną dla tego telefonu wersję Androida?

 

Nie możliwe że by ci ta g trójka lagowała  u mnie śmiga bardzo szybko a mam już ją prawie rok   i żadnych aplikacji systemowych nie odinstalowałem  właśnie teraz  sprawdzam sobie czas wejście w smsy ok 1s  wejście w kontakty mniej niż sekunda wejście w galerie ok 600 zdjęć ok 3 sekund  więc bardzo szybko zważywszy na ilość zdjęć

 

Sony Xperia Z2 którą użytkowałem 8 miesięcy nie miał żadnych zwiech, nigdy. Tego mam 4 miesiące i tak jak opisałem: wejście w dłuższą konwersację trwało około 3,5 sekundy, przed chwilą sprawdzałem. Wejście w kontakty ponad sekundę, za każdym razem gdy wychodzę przeglądarki, aplikacji, nawet mało wymagającej gry następuje przeładowanie, które stopuje go na ok 2 sekundy.

Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz roota to możesz wgrać taki mod,który zbija rozdzielczosc z qhd do fhd i telefon działa jak petarda.Możesz też ustawić wyższa temperature przy której telefon bd zrzucal zegary tzwthrottling.Musiałbyś troche pogrzebać i zasięgnąć porad ludzi,którzy mają o tym pojęcie a w razie oddania na gwarancje zapewne te zmiany można cofnąć i wgrać orginalny rom.

Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz roota to możesz wgrać taki mod,który zbija rozdzielczosc z qhd do fhd i telefon działa jak petarda.Możesz też ustawić wyższa temperature przy której telefon bd zrzucal zegary tzwthrottling.Musiałbyś troche pogrzebać i zasięgnąć porad ludzi,którzy mają o tym pojęcie a w razie oddania na gwarancje zapewne te zmiany można cofnąć i wgrać orginalny rom.

tu sie mylisz, bo to nie polega za zbiciu rozdzielczość do full hd, tylko do wielkości wyświetlanych treści ;)

Sam używam tego moda bo wszystko estetycznie pomniejsza i wygląda to lepiej na tak duzym ekranie

Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz roota to możesz wgrać taki mod,który zbija rozdzielczosc z qhd do fhd i telefon działa jak petarda.Możesz też ustawić wyższa temperature przy której telefon bd zrzucal zegary tzwthrottling.Musiałbyś troche pogrzebać i zasięgnąć porad ludzi,którzy mają o tym pojęcie a w razie oddania na gwarancje zapewne te zmiany można cofnąć i wgrać orginalny rom.

 

Czy mógłbyś podać stronę gdzie można znaleźć tego moda?

 

 

tu sie mylisz, bo to nie polega za zbiciu rozdzielczość do full hd, tylko do wielkości wyświetlanych treści ;)

Sam używam tego moda bo wszystko estetycznie pomniejsza i wygląda to lepiej na tak duzym ekranie

 

Poproszę o nazwę tego moda

 

 

W opcjach programistycznych zmień sobie skalę animacji z 1 na 0.5 albo wyłącz wedle uznania i sprawdź.

 

Zmieniałem skalowanie, nic to nie daje niestety.

Link to post
Share on other sites

Oprócz roota polecam wgrac custom recovery i najnowszy ROM Cloudy G3. Jest to port ROMu z G4. ROM jest na bazie stocka więc wszystko od LG działa tylko jest zdecydowanie plynniejszy. Sam miałem G3 i na stocku dla mnie ten telefon był nieużywalny. W porównaniu do M8 i Iphone'a telefon chodził jak coś z średniej półki. Po wgraniu Cloudy G3 zyskał nowe życie i znacznie zmniejszył tą różnicę.

 

Co do powrotu do stanu pudełkowego jest to banał. Wchodzisz w download mode, Flashujesz stockowy ROM przez LG Flash Tool po uprzednim zainstalowaniu sterownikow i LG mobile support i tyle. Dziecinne prostą metoda, wszystko jest na xda i forum.android

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, po kolei:

 

1. Najpierw root

2. Później custom recovery - do czego on właściwie służy? Do przywracania stockowej wersji ROM?

3. ROM Cloudy G3 

 

 

 

Co do powrotu do stanu pudełkowego jest to banał. Wchodzisz w download mode, Flas****esz stockowy ROM przez LG Flash Tool po uprzednim zainstalowaniu sterownikow i LG mobile support i tyle. Dziecinne prostą metoda, wszystko jest na xda i forum.android

Hmmm ??? Muszę chyba tam tego poszukać, tzn jakiejś rozszerzonej instrukcji :)

 

Ok powiedzmy, ze zrobię to wszystko co podałeś. Co jeżeli pojawi się kolejna aktualizacja systemu do G3? Wtedy znowu trzeba przywracać stockowy ROM, żeby wszystko zainstalowało się poprawnie?

Edytowane przez vicu88
Link to post
Share on other sites

2. To taki jakby komórkowy BIOS. Za jego pomocą możesz zrobić wiele czynności, których nie wykona się z poziomu systemu, przede wszystkim wgrywac ROMy czy tworzyć backupy.

 

Cloudy ROM dostaje własne aktualizacje, nie musisz się martwić aktualizacjami stocka siedząc na nim.

Link to post
Share on other sites

2. To taki jakby komórkowy BIOS. Za jego pomocą możesz zrobić wiele czynności, których nie wykona się z poziomu systemu, przede wszystkim wgrywac ROMy czy tworzyć backupy.

 

Cloudy ROM dostaje własne aktualizacje, nie musisz się martwić aktualizacjami stocka siedząc na nim.

Czy takie aktualizację wykonywane są z poziomu telefonu tak jak oficjalne? Czy trzeba za każdym razem wgrywać nową wersję Cloudy Rom?

 

Jeszcze jedno pytanie, czy cała ta operacja tj zrootowanie telefonu, zainstalowanie nowej nakładki wiąże się z czystą instalacją? Tj czy są usuwane wszelkie tresci znajdujące się w telefonie?

Edytowane przez vicu88
Link to post
Share on other sites

Czy to zmienia w jakikolwiek sposób wygląd wyświetlanych ikon tj ich rozmiar czy tylko PPI i co za tym idzie wpływa na płynność telefonu? Jeżeli tak mógłbyś podesłać screenshota? Jestem ciekaw jak to wygląda.


To musisz już doczytac bo nie pamiętam. Da się jednak wgrac nowy ROM bez usuwania danych.

 

Jeżeli mam brand orange (nie mam simlocka) to nie przeszkadza to we wgraniu ROMa Cloudy?

Edytowane przez vicu88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...