Skocz do zawartości

nowa karta graficzna


Recommended Posts

Witam .

 

Pojawiło się kilka nowych tytułów w które chciałbym pograć ( assassin creed black flag , dragon age inkwizycja ) , a że mój sprzęt nie daje rady w/w grom to przydałby się mały upgrejd . 

Chodzi o wymianę karty i nie wiem jaką by tu dać do reszty sprzętu.Ze względy na niższe koszty rozglądam się  za jakimiś używkami z allegro. 

 

Z amd zastanawiam się nad radeonem hd7770 . Z nvidii nie wiem co jest dobre ze średniej/średnio - niskiej półki ,ani co jest odpowiednikiem tego radeona, stosują teraz niezbyt jasną numerację swoich kart i przestałem się w tym orientować. 

 

Druga opcja to kupić teraz mocniejszą  niż  7770 kartę " na wyrost " do tego kompa i za jakiś rok wymienić swojego proca na używanego i5 i jakąś tanią budżetową płytę .  Tym razem chciałbym coś kupić co starczy na dłużej. 

 

Nasuwa się też pytanie czy mój zasilacz pociągnie nową kartę i nie będzie zipał resztkami sił ?  Raczej nie ma mowy o wymianie na nowy .

 

Mój obecny sprzęt :

amd fx 4300

ram 2 gb ddr3 

radeon 4670

zasiłka corsair cx 400 

 

Budżet jaki mogę wydać to 250 - 300 zł .

Link to post
Share on other sites

Pamięć to nazwyklejsze goodram . Na płycie mam dwa sloty pamięci , z czego jeden zajęty właśnie przez te 2gb. Kolejne 2gb pamięci zamierzam dokupić już niedługo .Bo więcej i tak chyba nie wykorzystam. A co z moją drugą opcją ? Radeon 250 to pewnie dobra karta , ale raczej nie wystarczy na zbyt długo . 

Edytowane przez człeniu
Link to post
Share on other sites
Opcja 1.Tańsza. Kupić używanego radka 7770 i 2gb ramu . A resztę bebchów zostawć jak jest . tańsza .

 

Opcja 2.Droższa. Kupic mocniejszą kartę , powiedzmy używany radeon 5850 . I podłączyć do tego co mam.Ale zasilacz chyba byłby wtedy do wymiany ?  A za jakiś rok , gdy ceny troche spadną dokupić procesor intel i5 i tanią płytkę pod niego. 

 

Co do poleconych kart ....

 

Radeon R7 250 X OC  - nowe trochę ponad 300 zł + koszty wysyłki to będzie prawie 400 zł .Używanych na allegro coś nie widzę . A to już chyba za dużo jak na swoje możlwości ? Więc chyba jest to mało opłacalny zakup . 

 

Radeon 7770   -  używane na allegro 200 - 220 zł . Wybór całkiem niezły . 

 

Radeon 5850   -  używki , ceny podobne jak tej wyżej 200 - 220 . Ta karta  wystarczyłaby na mi lata. Ale nie jestem do końca pewny czy zasilacz dałby jej radę .

 

Co wybrać i dlaczego ? Co przemawia za , co przemawia przeciw ?  Konkretną odpowiedż poproszę.

Link to post
Share on other sites

HD7770 to aktualnie lepsza opcja niż HD5850. Może kiedyś (w starych grach) było inaczej, ale aktualnie HD7770 potrafi być szybszy w nowych grach no i w przeciwieństwie do HD5850, jest zgodny z wciąż "nadchodzącym" dx12.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...