Skocz do zawartości

Sony Xperia M4 Aqua vs. HTC Desire 820 vs. LG G3, który wybrać?


Recommended Posts

Witam.

 

Podpisuję nową umowę w play'u w abonamencie i interesują mnie wyżej wymienione telefony.

Kwota jaką przeznaczę na telefon to sprawa drugorzędna, bardziej liczą się parametry. Jeśli już musicie wiedzieć to w abonamencie 59 zł nie chcę żeby cena za telefon przekroczyła 600 zł.

Telefon będzie kupowany w salonie.

Przeznaczenie to głównie, internet, rozmowy, muzyka, filmy youtube, czytanie ebooków, czasami zdjęcia, gram sporadycznie i w mało wymagające gry dla zabicia czasu w metrze i na nudnych wykładach (żadne gta tylko gry typu pasjans). 

 

Moje wymagania to:

  • pojemna bateria, która wytrzyma minimum cały dzień (optymalnie dobę) na jednym ładowaniu przy dość intensywnym użytkowaniu (przeglądanie internetu, poczta, muzyka ok. 3h, dzwonienie ok. 1h, jakiś filmik, książka ewentualnie niewymagająca gra),
  • płynność działania, brak zacięć szczególnie przy przeglądaniu internetu
  • stabilność w komunikacji szczególnie internet
  • dobra jakość głośników pod względem rozmów
  • dobra jakość muzyki na słuchawkach, czasami zdarza mi się słuchać muzyki po kilka godzin dziennie
  • czasami robię zdjęcia, nie mam lustrzanki więc wymagam dobrej jakości aparatów, również przedniego,
  • jakość wykonania również się liczy choć nie musi być tytanowy, prawdopodobnie dokupię obudowę/pokrowiec i folię na ekran

Te trzy modele najbardziej mi się podobają. Nie chcę żadnych samsungów i chińczyków.

Brałem pod uwagę jeszcze Huawei P8 Lite ale ma dużo opinii o słabej baterii więc odpada.

Chciałbym żeby telefon wytrzymał do końca umowy czyli 2 lata. Pod tym względem mam przykre doświadczenia z Sony.

 

Moim faworytem jest HTC Desire 820 ze względu na baterię, płynność działania, jakości głośników. Trochę duży, więc interesuje mnie czy ta wielkość jest bardzo uciążliwa. A i czy warto go brać pomimo problemów firmy HTC?

Sony i LG mają opinie o słabej baterii, co dla mnie jest ważne. Po za tym czytałem opinie że się bardzo przegrzewają szczególnie M4 Aqua, czy jest to bardzo uciążliwe?

 

Liczę że pomożecie mi w ostatecznym wyborze. Z góry dziękuję.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Posiadam go aktualnie. Czasem sie ikonki przeładują na głównym pulpicie. Nie jest to jakieś upierdliwe

Aparat ma bardzo dobry. Wykonanie moim zdaniem na niezłym poziomie. Tylna klapka wygląda jak szczotkowane aluminium a ryski jak sie pojawią to widać je tylko pod światło

Przeglądanie internetu to czysta przyjemność.

Na słuchawkach też gra całkiem ok choć bardzo mało na nim słucham w ten sposób a głównie na głośniku bluetooth bo np do biegania jest za duży jak dla mnie

No a co do baterii to jak go przykatujesz np yt i włączone lte to bateria dosyć mocno spada

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o G3 były flagowiec. Wiem że to inna półka, ale specyfikacja techniczna nie zawsze odnosi się do rzeczywistości, dlatego zależy mi na opiniach osób posiadających te telefony. 

 

dawid0032 dzięki za opinię właśnie o to mi chodziło. Czyli nie jest tak źle z tymi przycięciami, a przede wszystkim z internetem?

 

Powerbank mam, w weekendy na uczelni to obowiązek, chyba żaden smartfon nie wytrzyma 10 h  intensywnego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

G3 petarda, też bym się nie zastanawiał nad wyborem bo również przed takim stałem ;) i nie narzekam, aparat kosmos, czasami się przytnie tj. znikną na chwile ikonki z pulpitu ale po chwili wraca do normy, ja jestem zadowolony jak i pewnie większość użytkowników :)

Link to post
Share on other sites

Dziś ponownie miałem w ręku LG i HTC i przychylam się do waszych opinii LG naprawdę robi troche lepsze wrażenie. Prawdopodobnie to będzie mój wybór, chociaż jeszcze mam kilka dni na zastanowienie, więc może jeszcze ktoś się wypowie o tych dwóch telefonach? 

Dzięki za wasze opinie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam lg g2 i też gdybym miał zmieniać ro na g4 ale niedawno kupiłem i posłuży mi pewnie ze 2 lata bo ma wszystko czego potrzebuje a skok o jedną generacje nie był wcale taki wielki i ten telefon ma wszystko co powinien miec dobry smartfon.

Android 6.0 ma przynieść sporo zmian i możliwe,że g3 zoptymalizują lepiej i nie będzie tych przeładowań interfejsu co i tak zdarza się rzadziej niż kiedyś.Ogólnie lg g3 to nadal szybki smartfon,pociągnie każdą grę i każdą aplikacje i dobrze smiga bo one obsługują full hd a nie qhd z którym byłby problem.Telefon powinien Ci długo posłużyć a oglądanie filmów,przeglądanie neta to czysta przyjemność na takim wyswietlaczu.Dzwiek z głośnika podczas rozmów jest wyrazny a z dobrymi słuchawkami zagra na prawdę dobrze.Kolega z klasy ma g3 i trochę się nim bawiłem i to dobry smartfon.Lg wzbudza we mnie teraz dużą sympatie bo teraz konkuruje z droższymi firmami i w niczym im nie ustępuje a przy tym jest przystępnienie cenowo.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie.

 

Z tego co czytałem to potrafi się czasami nagrzewać przy intensywnym użytkowaniu, czy jest to uciążliwe czy raczej znośne?

Moja stara Xperia jak sie nagrzeje to czasami muszę przerwać użytkowanie bo się nie da utrzymać telefonu w dłoni, po za tym jak sie przegrzeje to się resetuje. Oczywiście to stary telefon i wyeksploatowany, ale właśnie przez to stałem sie troche przewrażliwiony na tym punkcie np. kiedy trzymałem w rękach telefony znajomych. 

Wiem że teraz większość nowych tel. ma ten problem, ale czy w LG jest to lekkie nagrzanie obudowy nie przeszkadzające w użytkowaniu czy mimo wszystko można w zimie dłonie sobie w rękawiczkach ogrzać?

Link to post
Share on other sites

Dokładnie przy intensywnym użytkowaniu obecnie każdy ma problemy z przegrzewaniem. 

Generalnie M4 już odrzuciłem ze względu na 8 GB pamięci, instaluję dużo aplikacji i wiem z własnego doświadczenia że to zdecydowanie za mała pojemność. Dlatego rozważam wybór między LG a HTC, z tym że skłaniam się coraz bardziej ku LG, między innymi dzięki waszym opiniom. Głownie na nim się skupiliśmy. Właśnie może ktoś mógłby podzielić się własnym doświadczeniem z użytkowania HTC Desire 820. To czysta ciekawość, ponieważ w internecie jest mało opinii na jego temat, w porównaniu do LG o którym pisze sie dużo w końcu to były flagowiec.

W piątek idę do salonu także chciałbym rozwiać wszystkie wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...