Skocz do zawartości

Problem z OC Pentium G3258 na MSI B85I Gaming


Recommended Posts

Witam

 

Może moje pytanie jest głupie ale jak zwiększyć mnożnik na płycie MSI B85I Gaming? Przy CPU Ratio mam Auto i jest to pozycja nieedytowalna że tak to określę. Co trzeba ustawić w BIOS-ie żeby dało się ruszyć mnożnik? Nie chce mi się wierzyć żeby na tej płycie nie dało się podkręcić Pentiuma G3258... BIOS mam najnowszy 2.3.

 

Link to post
Share on other sites

 

WitamMoże moje pytanie jest głupie ale jak zwiększyć mnożnik na płycie MSI B85I Gaming? Przy CPU Ratio mam Auto i jest to pozycja nieedytowalna że tak to określę. Co trzeba ustawić w BIOS-ie żeby dało się ruszyć mnożnik? Nie chce mi się wierzyć żeby na tej płycie nie dało się podkręcić Pentiuma G3258... BIOS mam najnowszy 2.3.
Sam sobie odpowiedziałeś BIOS. Na starszych wersja dawało się kręcić procki, ale Intel wydał nakaz (rozkaz aby blokować OC w nowszych biosach).
Link to post
Share on other sites

Płyta wcześniej miała BIOS 2.2 bo w nim dopiero dodano obsługę G3258 i też się nie dało kręcić. Mogę teoretycznie ściągnąć ze strony MSI BIOS w wersji 2.0 i zainstalować bo jest na dostępny na oficjalnej stronie ale wtedy zapewne nie wykryje mi prawidłowo procka.

Płyta ma między innymi OC Genie wiec powinno dać się kręcić a się nie da... Jakby trafił tu ktoś kto ma tą płytę to może powiedziałby coś sprawdzonego.

Tak czy inaczej jestem wdzięczny za wszystkie sugestie,

 

@Puciek

Tego Pentiuma z tego co wiem można kręcić nawet na płytach na H81 więc nie chce mi się wierzyć że na tej się nie da.

Edytowane przez szympaw
Link to post
Share on other sites

Na liscie plyt wspierajacych OC tego procka nie ma twojej . Nie wiem jaka jest roznica w biosach miedzy B85i, a B85i gaming, ale najwidoczniej ta opcja jest wylaczona skoro sie nie da. 

Co do modeli z chipsetem H81 owszem mozna krecic, ale tylko na niektorych modelach.

Edytowane przez michas002
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...