Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, poszukuję dobrego telefonu z dualem. Nie interesują mnie bardzo tanie telefony. Chciałabym aby specyfikacja takiego telefonu była miła dla oka i płynności telefonu. Interesuje mnie między innymi 2GB RAMu i wzwyż, dobry akumulator, który nie pada po kilku godzinach, nadmienię, iż nie interesuje mnie granie na takim telefonie, również chciałabym aby miał 4 rdzenie bądź wyżej, dobry aparat z przodu który robi dość ostre zdjęcia z tyłu rzędu 13 mpix, ale by i przód nie miał mniej niż 5, bluetooth 4.0 to raczej norma, i również miło by było by miał aktualizacje do lizaka.  Kwotowo mogłoby to być do 2000 max.

 

Proszę o podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Generalnie dual simów u nas nie ma za dużo ale kilka jest. No więc tak

Huawei P8 oraz Honor 7. Świetne modele, Honor nawet lepszy, w sklepie ok 1700-1800 zł. Rewelacyjnje wykonane, Dual sim mają tam na zasadzie na 2 nano sim, obydwa lte ale jeden port jest zamienny z kartą sd czyli jak np włożysz 2 karty sim to karty sd nie włożysz a jak włożysz 1 sim i 1 sd to drugiej sim nie włożysz. P8 ma z tego co pamiętam 32gb wbudowanej pamięci choć mogę sie mylić a Honora są 2 wersje. 16 i 64gb. Do wyboru

Kolejna opcja to Asus Zenfone 2. Wersja z 4gb ramu. Bardzo szybki smartfon, generalnie bardzo dobry ale aparat nie jest jakiś rewelacyjny

Następny to Sony Xperia Z3 w wersji dual. Bardoz wydajny smartfon, świetnie wykonany. Aparat też du*y nie urywa ale zły totalnie nie jest

Jak już pisałem, dużego wyboru nie ma

Link to post
Share on other sites

Tak, wiem, że nie ma zbyt wielu opcji do wyboru. Od dawna już wałkuję ten temat i przeglądam ogrom stron. Jeśli chodzi o zenfone 2 wygląda w miare okej, ale z tego co czytałam to ma słabą baterie i to jest duży mankament niestety a na tym mi zależy by nie chodzić wszędzie z powerbankiem. Jeśli chodzi o Honor jakoś nie mogę się przekonać do modeli firm, które do niedawna nie były u nas widoczne.  Teoretycznie też rzucił mi się w oko Acer liquid jade s- choć aparat nie powala z tego co się orientuje. Jeśli chodzi o duale- jeśli telefon ma około 16 GB pamięci wewnętrznej lub więcej to nie zależy mi aż tak na karcie pamięci, więc może być opcja dwóch duali bez karty. Jest więcej modeli dobrych duali ale niestety niedostępnych na naszym rynku.

 

Czekam na kolejne propozycje  :)

Link to post
Share on other sites

Huawei już jest dosyć długo na naszym rynku ale kiedyś nie robiła raczej topowych urządzeń. Jakiś czas temu się to zmieniło i taki Honor 7 czy P8 nie odstają wiele a niektóre rzeczy mają lepsze od flagowców np G4 czy S6 a jak ktoś uważa że odstają to na pewno nie jakoś znacznie.

Czytałem już recenzję Honora i wypadł świetnie. To czego zabrakło w P8 to jest już w Honorze

Link to post
Share on other sites

A to już nie wiem. No ale teraz już mało kto używa 2g skoro już ktoś ma możliwość korzystania z lte to nie będzie trzymał 2g.

Jeśli nie masz 2g to to żadna wada

A marki nie ma się co obawiać. Jest w czołówce światowej pod względem ilości sprzedanych smartfonów, ma normalnie serwisy w Polsce więc wszystko jest ok. Tak jak np w przypadku LG. Itp

Link to post
Share on other sites

No tak bateria ja obecnie codziennie pod wieczór podłączam swojego Nexusa 4.  A na Asusa wyszukiwałem promocji i dosłownie jakby dla mnie trafiłem dzisiaj został kupiony i jutro jedzie do mnie. W moim przypadku najważniejszy był dual sim w trybie active. Niestety mało jest telefonów z tą funkcją. 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie ta funkcja jest również istotna by w pełni cieszyć się dualem i fukncjonalnością. To napisz jak z tą baterią jest w zenfonie, ile wytrzymuje ona u ciebie, ok ?  :)


I jak wrażenia z nowego huawei honor 7 ?


"czy spotkaliście się w swoich wersjach z tragiczną jakością rozmów gdy karta z której nawiązujemy połączenie zalogowana jest w sieci 2G i rozmowa odbywa się w HD VOICE. Osoba z którą rozmawiamy słyszy nas dobrze natomiast my słyszymy tylko fragmenty. W trybie 3G wszystko jest w porządku. Niestety gdy korzystamy z DualSIM druga karta z automatu działa w trybie 2G."  - znalazłam taką ifnormację na necie, czy mógłby to ktoś potwierdzić ?  i jeśli tak jest to czy można z tym coś zrobić ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podzielę się swoją opinią na temat Asusa ZenFone 2, którego już posiadam od jakiegoś czasu i mogę co nieco o nim powiedzieć. Zaczynając od baterii przy standardowym wykorzystaniu:

- dziennie wykonuję od kilkunastu do kilkudziesięciu długich rozmów,

- dosłownie kilka sms czasami 0,

- non stop włączone wifi i 4G,

- po pracy sprawdzenie kilku wiadomości na necie troszkę grania,

- 1,5h jazdy na rowerze z włączonym Endomondo czyli GPS aktywny.

I powiem wam, że bateria nie wygląda źle, spokojnie do następnego dnia wytrzyma. Było już kilka sporych aktualizacji, które poprawiły działanie tego telefonu na baterii. Na początku potrafiłem zajechać baterie w kilka godzin, ale to był okres testów, bawienia się instalowania i konfigurowania wszystkiego.

Ale co najważniejsze - Szybkie ładownie - powiem wam, że jest to masakrycznie super sprawa. Nie wiem jak będzie z żywotnością baterii, ale na ten moment 1:10h i bateria jest 100% naładowana. 

Jestem mega zadowolony z tego telefonu. 

Dual Sim w trybie active sprawuje się wyśmienicie i spełnia swoje zadanie w 100%. Jedynie co bym poprawił to brak LTE w drugim slocie sim. No ale cóż za 1200 zł nie można żądać wszystkiego.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat. Jak się okazuje Honor 7 ma jednak duży problem z rozmowami na karcie 2 G, śledziłam artykuły i dyskusje na ten temat i nawet aktualizacje w tej sprawie nie pomagają, więc Honor 7 już wypada ze stawki jak dla mnie. Czy może ktoś podać jeszcze jakieś propozycje na dobrego Duala ?

 

Eagle dziękuję za podanie opinii na temat Zenfona. (może ktoś jest jeszcze w stanie na jego temat coś powiedzieć w szczególności na temat baterii ? )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...