Skocz do zawartości

Radeaon6870 vs GTX460 vs GTX470


Recommended Posts

Jak już to tylko z nim bo ja bym się to referenta nawet nie zbliżał :) . Moim zdaniem jednak 6870 będzie lepszy tylko trza poczekać na niereferenty :) GTX470 i 6870 to wręcz identycznie wydajne karty(gtx470 z 8% przewagą) nawet w tesselacji podobnie wypadają a do tego 6870 jest o prawie 3 stówy tańszy od GTX470 :/

Link to post
Share on other sites

tia, 3 stówy :) zobaczymy ile będą niereferenty kosztowały, a po za tym referencyjny GTX470 nie jest taki zły. Po za tym GTX470 to nVidia, a mając do wyboru AMD i nV o tej samej wydajności, zawsze jest lepiej brać nV - dlatego AMD musi walczyć cenami.

 

AMP ma podobno gorszą sekcje niż SOC, a cena podobna.

Link to post
Share on other sites

DANNY nie ma problemu, tylko się zastanawia nad zmianą chłodzenia z tego co wiem, bo mu głośno trochę :) Sam mam 470 :)

 

A HD6870 musi się zmieścić w 1000zł, skoro GTX470 SOC się w nim mieści, a daje CUDA, PhysX, mocną sekcje zasilania, i przekozackie chłodzenie :/

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

DANNY nie ma problemu, tylko się zastanawia nad zmianą chłodzenia z tego co wiem, bo mu głośno trochę ;) Sam mam 470 ^^

 

A HD6870 musi się zmieścić w 1000zł, skoro GTX470 SOC się w nim mieści, a daje CUDA, PhysX, mocną sekcje zasilania, i przekozackie chłodzenie :)

 

Potwierdzam, problemu z temperaturą nie ma, jest z generowanym hałasem - ale tylko w 3d (no i cuda - dodam, że jak zapuściłem kompilator c++ i ten pracował jakiś tam czas, to karta zachowywała sie dokładnie jak przy furmarku - obciążenie gpu na 100%) i to z bardzo dużym obciążeniem (czyli np dx11 + tess. + AA). Wtedy karta u mnie osiąga coś około 70% obrotów wentylatora, a to na dłuższą chwilę jest męczące.

 

pozdrawiam

 

E:

Odnośnie wersji SOC się nie wypowiadam, nie miałem z nią do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...