Skocz do zawartości

Brother DCP-T500W czy Epson L365?


Recommended Posts

Aż poczytałem instrukcję. Fakt, producent nie zaleca przechowywania tuszu w butelce ponad pół roku. Ale kilka stron wcześniej było napisane żeby nie dopuszczać do sytuacji, gdy poziom tuszu w drukarce spada poniżej poziomu minimum. W przeciwnym wypadku głowica może przyschnąć. Nie ma nic o wymianie tuszu w drukarce.

Edytowane przez x.m.l
Link to post
Share on other sites

Tylko na tuszach jest napisane żeby nie przechowywać po otwarciu dłużej niż 180 dni. Dzisiaj wydrukowałem kilka zdjęć 15x10 na błyszczącym papierze fotograficznym. Niestety drukarka rysuje błyszczącą powierzchnię papieru i nie radzi sobie z pobieraniem papieru fotograficznego 210 g/m2 w formacie A4 (papier się zacina). Jakość wydruku jest nawet niezła. Zdjęcie 15x10 w trybie fotograficznym drukuje się nawet 13 minut.

 

Zdjęcia zostały wydrukowane na papierze błyszczącym 10x15cm 210g/m2. HP 6600 wydrukowała zdjęcie w wysokiej jakości po 65 sekundach. Drukarka T500W potrzebowała ponad dwie minuty na wydrukowanie zdjęcia w wysokiej jakości.  Słaba jakość zdjęć mogła być spowodowana brakiem odpowiednich sterowników do drukarki HP.

http://images66.fotosik.pl/1241/e1d0cd59faed0d3a.jpg

Edytowane przez radex
Link to post
Share on other sites

mnie tam fotki nie przeszkadza, nawet ladne wychodza, 

ale mam 2 pytania jeszcze:

Jak sie ma drukowanie fotek miedzy papierem 10x15 a formatem A6 ?

czy trzeba to specjalnei ustawiać ? 

nie widziałem chyba w opcjach wydruku w Control Center 4 wyboru A6 ?

wiadomo : niewielka różnica wymiarowa ale zawsze coś, boję się że będzie wypluwać błąd, że papier nieodpowiedni...

2. Jak poprawić druk, żeby nie "rolkowała" papier ?

Z bliska widać ruch rolek , z większej odległości nie widać tego efektu..?

 

Do tej pory na Emtecu 210 gram korzystałem :). może inny papier ? w sensie grubością ?

Jeżeli chodzi o ilość tuszu jeszcze jest w miarę dużo...

Wydrukowałem 20 sztuk A4 na normalnej jakości

20 sztuk A4 najlepsza jakość

blisko 40 fotek 10x15 najlepsza jakość

i jeszcze z 10sztuk A4 najlepsza jakość

A4 był zwykłym papierem do ksero :P w tym 1 na matowym :>

Ogólnie 50 sztuk A4 + 40 szt. 10x15 

Radex: na jakim papierze drukujesz ? w sensie papier marka/model no i grubość ?

Co do zacinania: moge polecić , bo u mnie też tak się działo:

wrzuć większa naraz ilość papieru + musisz dopasować ustawienia w senie papier photo Brother/inny papier photo... i pomogło nic nie zacięło ostatnio.

Jak wkładałem po 1-3 arkusze lubiła się zaciąć, jak wrzuciłem z 20 sztuk nic...

Edytowane przez marocco
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że format A6 będzie się różnił w zależności od programu. Zdjęcie 10x15 bez krawędzi, jakość fotograficzna, Brother BP71 wydrukowane za pomocą Control Center 4 drukuje się około 2-3 minuty, nie posiada krawędzi i jest średniej jakości, natomiast zdjęcie wydrukowane programem Zdjęcia z Windows 10 przy tych samych ustawieniach drukuje się 12-13 minut, posiada krawędzie i jest perfekcyjnej jakości:)

Myślę, że "rolkowania" nie da się poprawić ponieważ taka jest już ich konstrukcja i niestety zostawiają małe dziurki po sobie.

Zacięcia występują tylko na papierze foto w formacie A4. Pomaga włożenie grubej tektury i na nią  pojedynczo A4 foto. Drukuje na takich papierach:

http://images68.fotosik.pl/1251/55071c462bc8fcf5.jpg

Link to post
Share on other sites

właśnie o to biega

A6 = 105x148 = 10,5 cm x 14,8 cm

Papier foto = 10x15

rożnica paru milimetrów..

nie zdążyłem kuknąć czy tam w control center jest do wyboru A6 ;>

Faktycznie : bez krawędzi jest dłuższe drukowanie, więc chyba postawie na drukowanie z "ramkami"

2. przy drukowaniu bez krawędzi hmm jakby to nazwać "skaluje" obraz i ucina co nieco :)

3. A4 papier miałem Black Pointa i włożyłem jedną kartke też wcięło , nie próbowałem większa ilość wkładać...

myślę, że problem może leżeć w gramaturze papieru ale mogę sie mylić...

 

Drukarka formalnie obsługuje do 220 g/m2

Papier Brothera polecane przez producenta to:

BP60MA - Papier Matowy A4 25 arkuszy, 145g/m2.

BP71GP20 - Papier błyszczący 10cm x 15cm 20 arkuszy, 260g/m

BP71GA4 - Papier błyszczący A4 20 arkuszy, 260g/m2

 

przy ustawieniu na papier typu brother niby podnosi te rolki i umożliwia grubszy papier drukować.

 

My stosujemy ciut mniejsza gramaturę , może w tym sęk ...

nie wiem tak sobie gdybam teraz.


jeżeli macie jakieś pliki tekstowe z iso albo coś innego do testowania chętnie potestuje i mógłbym troszkę zrobić mini recenzje :D

Wiadomo, unboxing juz nie zrobie :P bo rozpakowana, ale pokazanie jak drukuje to i owszem :D w sensie szybkość, i jak to wygląda :D

Edytowane przez marocco
Link to post
Share on other sites

Witam was,

Czy mógłbym prosić osoby posiadające T500W o wydrukowanie jakiejś strony testowej i policzyć stoperem czas wydruku i pochwalić się poniżej?
np. przykładowa strona http://www.megafileupload.com/9wV2/test_page.pdf

 

Zakupiłem tą drukarkę ale jestem załamany, wg. producenta czas wydruku to 11str/min w czerni.
U mnie drukowanie jednej kartki z 1/2 tekstu trwa ok. 1min 30sek i to jest skandal, bo naprawdę w tym czasie można to ręcznie przepisać.

Dodam, że tryb druku normalny. W przypadku druku szybkiego jest nieco lepiej, ale tekst jest szary i nienajlepiej się czyta.

Nie wiem czy ten model tak ma, czy mój egzemplarz jest jakoś uszkodzony.

 

Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże, jeśli faktycznie będzie coś nie tak to będę miał jakieś dowody  na udowodnienie wady.

Link to post
Share on other sites

Wydrukowałem twój pdf przez WiFi. Czas mierzyłem od momentu wciśnięcia drukuj. Drukarka zaczyna drukować po około 10 sek od wciśnięcia drukuj.

 

Adobe Reader XI:
szybki 15 sek
normalny 16 sek
najlepszy 78 sek
 
iPrint&Scan (aplikacja na android)
normal 96 sek
fine 95 sek
 
Czy masz zainstalowane sterowniki od producenta? Spróbuj może innym programem drukować.
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za info.

Chybra rozwiązałem problem, przeniosłem drukarkę do pokoju w którym jest router, czas zdecydowanie się poprawił.
Nie sądziłem, że to może być problemem. Myślałem, że buforuje dane do drukarki i następnie występuje wydruk.

W domu mam drukarkę EPSONa w drugiej części domu gdzie sygnał jest słaby i drukuje normalnie.

 

Teraz, gdy drukarka drukuje już w normie, to mogę ją polecić. Wcześniej to miałem ochotę ją wyrzucić przez okno.

Link to post
Share on other sites

Dodaje jeszcze od siebie taki maly pomiar tuszu :Dla

 zorientowanych

wydruk około 50 zdjec 10x15 bez marginesu(ramek)

+ A4 50 sztuk w tym 20 na normalnej jakości

i około 20 stron tekstu A4 na najwyższej jakości (CV)

+ jakies 5 stron tekstu z netu ze zdjęciami typu Przepis...

http://images77.fotosik.pl/11/cbe45d7416190db6.jpg

Edytowane przez marocco
Link to post
Share on other sites

Czyli w Twojej ocenie zeszło dużo czy mało? Bo w sumie nie wiemy ;)

tam gdzie  naklejki C/M/Y/ BK są takie poziome "znaczniki"

tam był tusz ...

tam gdzie są "strzałki w dół" jest oznaczeniem poziomej znów kreski, oznacza ona minimalna ilość tuszu jaka musi być, aby nie zaschła głowica, jak dobrze zrozumiałem. ale tam jest tusz...

Tam gdzie jest tusz BK jest praktycznie nie ruszony bo nie korzystałem tak szczerze z drukowania tekstu.

Więc widać gdzie była ta granica tuszu po pierwszym uzupełnieniu.

Podsumowując:

Jeszcze połowy nie zużyłem tuszu...

licząc wcześniej:

50 szt. 10x15 

A4 - 50 szt.

mowa o zdjęciach

nie jest  źle. A4 to tak jakby 4 zdjęcia 10x15

więc wyszło by około 250 zdjęc 10x15, a do połowy jeszcze brakuje.wg znacznika.

Więc wg mojej oceny nie jest źle.

 

http://images77.fotosik.pl/14/2ef4722a5d619ad5.jpg

Edytowane przez marocco
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wstepne obliczenia jeszcze mogę dodać:

papier foto :

20 zł / 50 szt.= 40 groszy sztuka choć bywają przecież tańsze papiery.

choćby black pointa też cena 25 zł ale za 125 sztuk więc cena wychodzi 20 groszy za sztukę.

Tusz :

30 zł butelka

4 butelki = 120 zł

niech by starczyło na okolo 500 sztuk zdjęć choć pewnie więcej starczy więc wyjdzie około 24 groszy na sztukę.

jakby starczyło na 1000, więc wyjdzie około 12 groszy na 1 zdjęcie.

Podsumuwując:

optymistyczna wersja przy papierze Black Pointa.

32 groszy za 1 fotke.

psymistyczną : 44 groszy za sztukę.

nie licząc kosztów prądu.

Edytowane przez marocco
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, czy ktoś posiadający t500w może mi wyjaśnić jak zrobić żeby drukować na niej przez wifi? Za  żadne skarby nie mogę dokończyć instalacji na W10. Dochodzi do momentu kiedy instalator wyszukuje drukarki w sieci i jej nie znajduje... W routerze widać drukarkę, przez aplikację na telefon też idzie bez problemu, a PC kupa...

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ktoś posiadający t500w może mi wyjaśnić jak zrobić żeby drukować na niej przez wifi? Za  żadne skarby nie mogę dokończyć instalacji na W10. Dochodzi do momentu kiedy instalator wyszukuje drukarki w sieci i jej nie znajduje... W routerze widać drukarkę, przez aplikację na telefon też idzie bez problemu, a PC kupa...

widzę , że nie tylko ja miałem z tym problem.

Mi za 3 razem chwyciło.

ale jak już skonfigurowałem jakoś to ciągle działa.

Sęk w tym żeby ustawić drukarkę dobrze.

Tylko pamiętaj, że za każdym razem jak wyłączysz i włączysz drukarkę musisz chwilkę odczekać na działanie drukarki.

Edytowane przez marocco
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...