Skocz do zawartości

GTX 970 MSI czy EVGA


Recommended Posts

Przymierzam się do kupna karty graficznej Nvidia GeForce GTX970 tylko nie wiem za bardzo na jakiego producenta postawić, a wybrałam miedzy MSI Gaming (czerwona) lub EVGA SSC. Będę wdzięczna za opinie i sugestie.
Dodam jeszcze swoje zdanie jak ja to widzę;
MSI Gaming (czerwona) - Świecące logo , ładny styl, cicha, podobno dobre OC, pasowałaby do płyty (Z97 Gaming 5). Ale ma też wady BRAK BACKPLATE i opinie o serwisie.
EVGA SSC - poprawiona wersja SC która już ma ciche chłodzenie do 60 stopni, w miarę ładna.... I to byłoby na tyle bo nigdy nie miałam EVGA, ale nie ukrywam że liczę też na uczciwą gwarancję a podobno EVGA to przykład dla innych. Nie obawiam się piszczących cewek ale jak ona radzi sobie w OC? Tak jak mówiłam wielki plus dla gwarancji i możliwość dokupienia oryginalnego BACKPLATE za 80 zł.

Cena: MSI 1519zł vs EVGA 1630 zł

Będę wdzięczna za pomoc! 

Link to post
Share on other sites

Msi 100ME ma jedną wadę... jest zielona, pomijając już subiektywną opinię (jak dla mnie ten kolor wygląda tutaj strasznie), to dużo ciężej spasować taką kolorystykę z resztą komponentów. Jeśli oczywiście komuś to nie przeszkadza, jak najbardziej ta wersja jest godna polecenia.

 

Natomiast zwykła wersja 970 od msi jest równie dobra. Miałem i polecam - cicha, chłodna, ogólnie zero problemów. Na początku lekko cewki piszczały, ale wygrzały się i same przestały po niedługim czasie. Jeśli chodzi o sam serwis msi, jest on... normalny, mówiąc krótko. Nic nadzwyczajnego, ale też nie robią problemów. Co więcej jest to jedna z dwóch firm (drugą jest evga), które otwarcie uznają wymianę pasty, chłodzenia itp. na ich kartach bez utraty gwarancji.

 

Evga - serwis to ich największy atut. Nie robią problemów tylko naprawiają, wymieniają, zwracają gotówkę. Karta sama w sobie też jest bardzo dobra. Masz wydajne chłodzenie ACX2.0+, czyli już to najlepsze w modelu 970 od evga. Wydajność jak to w 970, czyli dobra. Zresztą sama karta pobiera bardzo mało prądu, a co za tym idzie nie grzeje się zbytnio. 

 

Czy wybierzesz msi, czy evga nie wyjdziesz na tym źle. Oba chłodzenia są dobre, obie firmy są porządne. Chłodzenie od msi jest prawdopodobnie troszkę bardziej wydajne, za to serwis evga jest najlepszy ze wszystkich producentów aktualnie.

 

Omijaj jedynie Asusa, ich serwis to katastrofa niestety, a same karty też w sumie szału nie robią, szczególnie w modelu 980ti skopali chłodzenie. 

 

P.S. Zapomniałem o OC. ;) To jest loteria, całkowita i nieprzerwana loteria. Może trafić Ci się sztuka, która będzie stabilnie pracować na 1600/8000, a może się trafić normalna karta, która osiągnie 1550/7600. Lub nawet padaka, która będzie ledwo pracowała na 1500/7200. Różnie bywa i to u każdego producenta. Niestety, ale ani chłodzenie, ani asic, ani nawet autorskie pcb nie gwarantuje Ci dobrego potencjału oc. Tutaj możesz liczyć prawie tylko na szczęście.

Edytowane przez Badzio93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@damianek1

 

Jeżeli chociaż trochę, ale tylko trochę byś poczytał, albo nawet sam się dowiedział, to wiedziałbyś, że msi stosuje plomby tylko po to, aby odstraszyć niedouczonych amatorów przed kombinowaniem oraz aby wiedzieć, czy coś było robione. Nic poza tym. Ale lepiej krytykować nic nie czytając. ;)

 

@cukiereczek

 

Nie tracisz, nawet mogę zaraz znaleźć post gdzie jeden użytkownik pytał msi o to samo.

 

Co do samego wyboru: MSI mogę polecić z doświadczenia, ponieważ sam miałem i była bardzo dobra. EVGA mogę również polecić, ale bardziej z opinii i samej renomy firmy. Weź tę, która bardziej Ci pasuje do płyty i ogólnego wyglądu. :)

 

@EDIT

 

Dwa posty z zagranicznych for na temat gwarancji u MSI. Pierwszy post z 2013 roku, drugi z 2015.

 

 

1. http://forum.notebookreview.com/threads/uk-msi-warranty-sticker-removing-it-will-affect-your-warranty-void.728159/

"Well I just spoke to a MSI UK Sales contact, who was very helpful. 

He stated (as others on this forum have), that yes you can remove the sticker. 
If the sticker is removed, or damaged, if it goes back for repair under warranty, MSI will check inside to ensure you have not damaged any parts. 
If there is damage to anything, that has been caused by the user, then obviously that isn't then covered by the warranty.

This seems perfectly fine and logically, its just very annoying MSI support itself won't actually tell me this, and actually contradict the information.
He would not confirm this via email, so its still not an official statement, but at least it was from somebody that works for MSI."

 

2. http://linustechtips.com/main/topic/361775-msi-is-the-best/

"I casually asked them if I were to install a waterblock on my Lightning, would it still be in warranty.

I had asked other companies and everyone execpt EVGA said no.

And guess what I got as the answer?

 

As long as I dont do any damage to the PCB or bios, it is still in warranty!

They said I could install a waterblock on it and if I needed to RMA it, I just had to put the stock heatsink on and they would accept it!"

 

W skrócie: dopóki podczas grzebania nie uszkodzisz pcb, ani nic innego w karcie graficznej, to nie ma problemu z gwarancją. Brak plomby sygnalizuje im, że coś robiłaś, sprawdzają wtedy dokładniej stan karty i jeśli wszystko gra tam gdzie Ty coś robiłaś, to dalej masz gwarancję. Jeśli coś zepsułaś...cóż nawet evga by nie uznało gwarancji. Najlepiej jedynie przed oddaniem zamontować z powrotem ich chłodzenie jeśli używało się innego.

 

Miałem jeszcze gdzieś post z mejlem, ale nie chce mi się go teraz szukać.

Edytowane przez Badzio93
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli chociaż trochę, ale tylko trochę byś poczytał, albo nawet sam się dowiedział, to wiedziałbyś, że msi stosuje plomby tylko po to, aby odstraszyć niedouczonych amatorów przed kombinowaniem oraz aby wiedzieć, czy coś było robione. Nic poza tym. Ale lepiej krytykować nic nie czytając. ;)

Tia jasne msi bedzie to weryfikować . Ale pierdy piszesz laiką  .Plomba to plomba jest aby nie "krecić"

 

Nie tracisz, nawet mogę zaraz znaleźć post gdzie jeden użytkownik pytał msi o to samo.

ten post dla msi ma ta samą wartośc co twój

Link to post
Share on other sites

Dobrze, w takim razie Ty dalej żyj w swoim świecie pierdów, a ja się ograniczę do informacji. :)

 

@cukiereczek

 

w razie czego jeszcze polecam samej spytać msi (mają u nas oddział), ponieważ (w co wątpię) w zależności od kraju pewne warunki mogą się różnić. 

Link to post
Share on other sites

@@damianek1,

 

Niuniek powrócił. Dwa zbanowane konta to za mało?

 

@cukiereczek

Karty są porównywalne, ale w przypadku EVGA dopłacasz za 5-cio letnią gwarancję i obsługę klienta na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo nie ma żadnych wątpliwości co do możliwości demontażu chłodzenia.

 

Zadaj sobie pytanie, czy jest to warte dodatkowej dopłaty.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Bzdury, 5 lat masz jeśli wykupisz sobie dodatkową gwarancję EVGA

Tu jest napisane co innego:

 

http://eu.evga.com/articles/00877/EVGA-GeForce-GTX-980-970-FREE-5-Years-Warranty/

 

Edit:

nie doczytałem, że to do 30 czerwca 2015 i Denmark, Finland, France, Germany, Netherlands, Norway, Sweden, and United Kingdom.

 

Nie lubią nas chyba.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien? 

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=04G-P4-3975-KR

Nawet jest napisane 3 lata gwarancji, a nigdzie nie ma informacji o żadnej promocji itp.

 

A jeśli byłaby tylko 3 letnia gwarancja to zawsze 100 zł mniej przy MSI, a tak naprawdę przy odsprzedaży to są pieniądze których i tak nie odzyskam..


* Promotion valid on EVGA GeForce GTX 980/970 graphics cards purchased from 19 September 2014 to 30 June 2015, or while supplies last, from online etailers in the following countries only: Denmark, Finland, France, Germany, Netherlands, Norway, Sweden, and United Kingdom, and only upon registration at EU.EVGA.com. Product(s) must be registered within 30 days of the end of this promotion to qualify.

Link to post
Share on other sites

Tu jest napisane co innego:

 

http://eu.evga.com/articles/00877/EVGA-GeForce-GTX-980-970-FREE-5-Years-Warranty/

 

Edit:

nie doczytałem, że to do 30 czerwca 2015 i Denmark, Finland, France, Germany, Netherlands, Norway, Sweden, and United Kingdom.

 

Nie lubią nas chyba.

pisałem z serwisem EVGA, nie mają partnerów tylu w Polsce jeszcze aby uruchamiać tego typu promocje.

Link to post
Share on other sites

MSI polecam

 

mam ASUSa i chętnie bym go zamienił na MSI - jedna wtyczka PCIE8 ogranicza trochę OC (przy 1500 jest już 118 mocy i dalej nie pociągnie :/) i chłodzenie jest troszkę głośniejsze i mniej wydajne - co prawda jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie no ale co mi po tym jak nie mam okna :P

Link to post
Share on other sites

mam ASUSa i chętnie bym go zamienił na MSI - jedna wtyczka PCIE8 ogranicza trochę OC (przy 1500 jest już 118 mocy i dalej nie pociągnie )

 

 

Strix ma firmwarowy limit mocy ustawiony na 196W (120%), co jest wartością niższą niż zasilanie slotu pcie (75W) + 8pin (160W).

 

http://i.imgur.com/5BAEpsm.png

 

 

Dla MSI 100ME limit wynosi 220W (110%), zaś dla wspomnianej wcześniej EVGI SSC: 222W (110%).

 

 

Jeśli więc potrzebujesz przyzwoicie odblokowanego domyślnie modelu, półpasywności i zielonego plastiku: MSI 100ME ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Strix ma firmwarowy limit mocy ustawiony na 196W (120%), co jest wartością niższą niż zasilanie slotu pcie (75W) + 8pin (160W).

 

http://i.imgur.com/5BAEpsm.png

 

 

Dla MSI 100ME limit wynosi 220W (110%), zaś dla wspomnianej wcześniej EVGI SSC: 222W (110%).

 

 

Jeśli więc potrzebujesz przyzwoicie odblokowanego domyślnie modelu, półpasywności i zielonego plastiku: MSI 100ME ;)

 

idzie to jakoś odblokować?

 

u mnie jak jest full obciążenie przy 1500 to potrafi wejść na 125 power limitu i do restartu kompa mam clock na 400mhz...

Edytowane przez hafexo
Link to post
Share on other sites

Tylko nie wiemy jak daleko na jakim modelu pozwalają. Na swoim 970 Black jestem pewny powyżej 240W, bo to konstrukcja identyczna z 980strix.

Obejście (lub obniżenie rezystancji) rezystorów nie musi być konieczne i mimo wszystko warto najpierw sprawdzić zachowanie po zmianie firmware, zanim zacznie się robić hard mody.


970 strix, chodzi o rezystancję:

 

http://overclocking.guide/wp-content/uploads/2015/01/970strix.png

 

 

Również sam autor poradnika gubi się w zeznaniach, a zwiększone limity w biosie to zawsze podstawa przy ekstremalnym oc.

Edytowane przez walker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...