Skocz do zawartości

Upgrade komputera, budżet ok. 2000zł


Recommended Posts

Cześć, liczę na Waszą pomoc.

 

Aktualna konfiguracja:

i5 2500k @ 4ghz + SilentiumPC Spartan

ASRock P67 pro B3

GTX 560Ti

GoodRAM 2x4GB 1600mhz

OCZ Fatal1ty 550w

Brutus 410

 

Zastowanie - gry

W planach OC 2500k do 4.5-4.6ghz, kultura pracy zestawu raczej bez znaczenia, praktycznie zawsze używam słuchawek.

 

Budżet: 2000zł (+500zł, jeśli będzie warto dołożyć)

Co potrzebne:

Karta graficzna - raczej jestem zdecydowany na GTX970 od Gigabyte'a ale jestem otwarty na propozycje, byle dotyczyły "zielonych" ;)

Chłodzenie CPU - coś co schłodzi bez większego problemu procesor po OC do 4.5ghz, myślałem o Macho rev. B, Noctua D14/15/15s (tutaj jednak cena troszkę odstrasza)

Obudowa - Nie mam pojęcia, przewiewna, najlepiej żeby pomieściła spore chłodzenie (150mm+), mile widziane okno na panelu bocznym i dodatkowe wentylatory.

 

 

Mniej potrzebne, ale jeśli się zmieści w budżecie to mile widziane:

Kontroler wentylatorów i temperatur

Dodatki typu pasta termoprzewodząca, dodatkowe wentyle do obudowy jeśli będzie taka potrzeba

Link to post
Share on other sites

Dużo zmieniać nie potrzeba:

GTX 970 jest najleszy w tej cenie i jeżeli nie zależy ci na kulturze pracy to chłodzenie WindForce 3 (Gigabyte) będzie dobrym pomysłem (super wydajne, ale stosunkowo głośne), a jeśli ci zależy to MSI 100ME (troche wydajniejsza i cichsza, ale droższa).

Macho Rev. B starczy bez problemów

Bez przesady, 150 mm chłodzenie to już ogromne bydle. Jeżeli wygląd obudowy, którą masz ci nie przeszkadza, to po prostu dokup 2 wentylatory 120 mm np. te http://www.morele.net/silentiumpc-wentylator-zephyr-120x120x25mm-cichy-13-6-dba-spc016-321476/

a jeśli nie, to może być http://www.morele.net/obudowa-nzxt-source-340-usb-3-0-czarny-z-oknem-ca-s340w-b1-690004/

do tego jakąś pastę termoprzewodzącą i gitara

PS Kontroler wentylatorów i temperatur nie ma sensu, bo te informacje możesz mieć na monitorze.

Link to post
Share on other sites

Macho rev. B ma wg. producenta 162mm więc jest troszkę bydle. Moja obudowa jest w opłakanym stanie więc do wymiany obowiązkowo, poza tym jest szeroka na 180~mm a co za tym idzie większymi chłodzeniami mógłby być problem. Obudowa którą poleciłeś jest całkiem całkiem, trochę może nawet za "spokojna" więc poczekam na inne propozycje zanim się zdecyduję. Dodatkowe wentylatory wpadną na pewno.

 

Nie wiem dokładnie jak to wygląda z pastami, duże są różnice w temperaturach w zależności od rodzaju/producenta pasty czy raczej brać co pierwsze z brzegu?

Edytowane przez kajtek.
cytat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...