Skocz do zawartości

Windows 7 - "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..."


Recommended Posts

W końcu (po bagatela, 10formatach:) udało mi się wykonać aktualizację "naturalną" metodą, czyli przez windows udpade. Zostawiłem laptop by sobie działał, i tak poświęcając na całość około 10h, udało się.

 

Metod alternatywnych nie próbowałem, ale i tak dzięki piękne dla piszących za ich zaangażowanie. To że dziś mi się udało, nie znaczy że za miesiąc będzie tak samo. Może wtedy będę musiał do tego powrócić?

Niech więc ten post zostanie dla "potomnych", może się komuś wielce przydać.

 

Lecą benchMARKOWE plusy!  :banan:

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja wybrałem, żeby mi pobrało, ale żebym zdecydował czy chce je zainstalować, czekam już 36 minut ram wzrósł, coś tam niby szuka, procek też korzysta z 4 rdzeni na max taktowaniu, ale nic jeszcze nie wyskoczyło, żeby aktualizować, ten ms wu to jakaś porażka jest.

 

40 minut i są.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

walcze z tym samym i coraz bardzej się zastanawiam czy to nie jakiś problem na serwerach microsoftu. Nie jednego windowsa w życiu postawiłem i nigdy nie było z tym problemów. Teraz prubuje aktualizację pobrać wybierając pojedyńcze łatki i potrafi jedna pobierać 3 godziny.

Link to post
Share on other sites

walcze z tym samym i coraz bardzej się zastanawiam czy to nie jakiś problem na serwerach microsoftu. Nie jednego windowsa w życiu postawiłem i nigdy nie było z tym problemów. Teraz prubuje aktualizację pobrać wybierając pojedyńcze łatki i potrafi jedna pobierać 3 godziny.

Mam to samo :/,czy bez uktualizacji moge zrobic upgrade do 10? 

Link to post
Share on other sites

Same here. Ostatnio miałem w naprawie 3 sprzęty, na każdym problem z aktualizacją. U mnie to wyglądało tak,że plik svchost.exe zamraża praca sprzętu. Pożera ram i tylko całkowite wyłączenie windows update pomaga.  Sytuacja pojawiła się w ciągu tygodnia na 3 rożnych sprzętach, każdy nowy system, nawet specjalnie ściągałem inne wersje ale nadal to samo. Nie wiem co z tym zrobić. Czas chyba do microsoftu napisać.

 

 

Instalowałem win 7, dostałem wczoraj lapk z win 8 (nie 8.1) i to samo.

Edytowane przez olek7881
Link to post
Share on other sites

Przed wyszukiwaniem aktualizacji zróbcie tak start - uruchom wpisujemy msconfig, wybieramy usługi i odznaczamy Windows Update dajemy zastosuj ok, i wyskoczy okno żeby uruchomić ponownie komputer wybieramy tak i tyle, teraz aktualizacje będzie szukać, jeśli ram wam wrośnie i użycie procka to znaczy, że szuka lub pobiera nie przerywać testowane na 2 komputerach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Zdarzył się wypadek i bijąc się w pierś, przyznaję się do nieumyślnego skasowania przedostatniego postu. Jakby autor mógł napisać go jeszcze raz, bo się okazało, że ten sposób serio działa i bardzo mi pomógł :D

Link to post
Share on other sites

Witam, miałem identyczny problem opisywany tu - jak się okazuje na koniec mojego wywodu naprawa tego to byl banał przynajmniej w moim przypadku. Otóż po postawieniu systemu Windows Update zżera RAM i angażuje procek niemiłosiernie a mimo to ZERO postępu aktualizacji nawet po 3,5godz nic nie drgnęło. Szukałem rad na forach (bez skutku) ale też kombinuję na własną rękę i coo ....

Ano przypadkiem zaglądam w panelu sterowania  w zakładkę Programy i Funkcje itd.  zrobiłem to co zapisałem poniżej i od tej pory Update zapiredziela jak mały samochodzik. polecam do wypróbowania i zaopiniowania

Pozdrawiam

 

START ->PANEL STEROWANIA -> PROGRAMY ->PROGRAMY I FUNKCJE ->Włącz lub wyłącz funkcje programu Windows->

Usługa aktywacji procesów systemu Windows -> i tu odhaczamy Schemat Procesów

Edytowane przez harnaś
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Problemy z aktualizacjami win 7 i win 8 wynikają z priorytetyzowania na serwerach microsoftu aktualizacji dla win 10 i akcji związanych z upgradem do niego z innych systemów. Reszta ma mniejszy priorytet. Trąbią o tym na forach. Sam ostatnio aktualizowałem 2 maszyny w firmie i 30-40min to zdecydowanie za mało. Jedna się zaktualizowała po ponad 2 godzinach a drugą maszynę zostawiłem na noc. Oczywiście próbowałem też instalować tą jakąś "magiczną" poprawkę po której niby krócej się czeka ale u mnie nic to nie dało.

 

Chwalmy Microsoft bo jest wielki!  

Link to post
Share on other sites

Microsoft wypuścił zbiorczą paczkę aktualizacji dla Windows 7 o nazwie KB3125574. Paczka zawiera wszystkie uaktualnienia, które ukazały się w ciągu ostatnich 5 lat, aż do kwietnia 2016. Może być przydatna dla osób, którym Windows update z jakiegoś powodu nie chce działać.

 

Wirtualne piwko ode mnie :).

Link to post
Share on other sites

Ta paczka zbiorcza nie zawsze daje się zainstalować, bo przy próbie instalacji wyszukuje dalej aktualizacje. Najlepszą metodę jaka udało mi się znaleźć jest WSUS OFFLINE UPDATE. Ściągamy za pomocą jego aktualizacje, potem uruchamiamy klienta i on sobie wszystko sam instaluje(na czas instalowania aktualizacji poprzez wsus najlepiej wyłączyć internet, bo tez potrafi się zablokować instalację).

Edytowane przez matej64
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam szanowne grono, u mnie występuje identyczna sytuacja, po zainstalowaniu nowego systemu W7 64bit WU nie znajduje żadnych aktualizacji.

W zainstalowanych aktualizacjach widzę :

- Adobe Reader X (10.0.1)

- Microsoft Silverlight 5.1.30214.0

- Kernel-Mode Driver Framework v1.11 (KB2685811)

- Aktualizacja dla Microsoft Windows (KB976902)

 

I to wszystko, żadna nowa aktualizacja nie chce się pobrać, wyszukiwanie trwa w nieskończoność, 3,5 godziny i żadnej reakcji.

Wypróbowałem wszystkie tu opisane metody, niestety bez rezultatu.

Może ktoś ma jakiś nowy pomysł na wymuszenie sprawnego działania WU ?

Dodam info że ta sytuacja dzieje się na laptopie, na stacjonarce nie mam tego problemu.

 

Pozdrawiam, Tadeusz.

Edytowane przez aster1965
Link to post
Share on other sites

Chyba będę musiał tak zrobić.

Dziwi mnie jednak że na stacjonarkę co jakiś czas włazi nowa aktualizacja.

Nie spodziewałem się takich problemów z nowo postawionym systemem :/


Witam, siódma rano, komp pracował całą noc, nic się nie zmieniło.

Zresetowałem i ponownie ustawiłem wyszukiwanie aktualizacji, sprawdzę po pracy czy coś się zmieniło, choć wątpię :(

Czy jest możliwość zgrania aktualizacji z innego kompa, jeśli tak to jak to zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj Covenience Rollup (to tak naprawdę taki Service Pack 2, który się jednak nie może tak nazywać, bo wtedy trzeba by było wydłużyć wsparcie dla Windows 7):

http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Thanks.aspx?id=140

 

Jeżeli masz czystego Win 7, musisz wcześniej zainstalować Service Pack 1:

https://support.microsoft.com/en-us/help/15090/windows-7-install-service-pack-1-sp1

 

A potem servicing stack:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3020369

 

Jeżeli planujesz również używać IE, doinstaluj sobie osobno wersję 11 (convenience rollup jej nie zawiera):

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/internet-explorer-11-for-windows-7-details.aspx

 

 

Reasumując, na czysty Win 7 bez SP1 instalujesz:

a/ SP1

b/ servicing stack

c/ convenience rollup

d/ IE11

 

Jeśli masz już zainstalowany Windows z SP1, pomijasz pierwszy krok. I masz z grubsza system z wszystkimi łatkami do kwietnia 2016, bez telemetrii i aktualizacji związanych z Windows 10. Proponuję z Windows Update zaczekać z tydzień, aż znikną wszystkie poprawki związane z aktualizacją do Windows 10 i dopiero wtedy odpalić. U mnie wyszukiwanie nadal trwało kilka godzin przynajmniej, ale kolejne aktualizacje lecą dużo szybciej (wyszukiwanie trwa kilkanaście sekund).

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, właśnie wróciłem z pracy, otwieram lapka i widzę 308 aktualizacji dostępnych.

Skubany potrzebował 22 godzin aby znaleźć aktualizacje.

To co proponujesz na pewno pobiorę, przyda się na przyszłość :)

Dziękuję wszystkim za pomoc, z mojej strony temat wyczerpany :)

Pozdrawiam, Tadeusz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Serdecznie Witam. Podczepiam się pod temat. U mnie jest podobny problem tylko z tym że system już mam zainstalowany dwa lat. Do tej pory było wszystko ok aktualizacje pobierał bez problemowo ( zaznaczam że pobieram tylko ważne aktualizacje opcjonalnych nie pobierałem ). Ostatnio podczas pobierania aktualizacja zawiesiła się zniknął klucz, logo nazwy kompa itp. Po restarcie wszystko wróciło po staremu tylko z tym że aktualizacji nie pobrało i od tej pory nie chce mi nic pobrać. Jest kilka do pobrania ale po naciśnięciu pobierz teraz szuka szuka i szukaaaaa i nic:-( Czytałem wyżej wymieniony cały temat zrobiłem kilka opcji podanych w temacie i nic. Za bardzo nie chcę kombinować bo aż takim specem nie jestem i jeszcze kompa nie uruchomię a nowa instalka za bardzo nie wchodzi w grę:-D. może ktoś mi doradzi?? Pozdrawiam.  

Link to post
Share on other sites

sprawdź w zainstalowanych aktualizacjach która była ostatnia, szukaj według daty, usuń aktualizacje z ostatniego dnia aktualizacji, restart kompa, ustaw aktualizacje na "wyszukaj ale pozwól mi zdecydować które zainstalować"

w necie jest sporo informacji co do aktualizacji wymuszających instalację W10, na dzisiaj nie pamiętam ich numerów, jak będę w domu to wpiszę które należy omijać, jeśli nadal będziesz miał problem z aktualizacjami zostaw kompa na noc, z włączoną i czekaj na efekt, są obecnie problemy z aktualką W7, Microshit wciska na pałę aktualki do W10

znalezienie nowych do W7 trwa dość długo, w moim przypadku było to prawie 48 godzin, teraz co chwila znajduje nowe i pobiera bez problemu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...