Skocz do zawartości

klawiatura mechaniczna z RGB i hubami usb do 400 zł + pytanie o przełączniki


Recommended Posts

  1. twój budżet: ok. 400 zł ( +/- 50 zł)
  2. jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna) mechaniczna 
  3. w jakie gry grasz? MOBA, rzadziej FPS
  4. czy masz masywne dłonie czy nie? Tak
  5. czy dużo piszesz na klawiaturze? Średnio
  6. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
  7. czy chcesz podświetlenie? Koniecznie, RGB 
  8. czy chcesz makra?  nieistotne
  9. czy chcesz dodatkowe klawisze? Multimedialne mogły by być ale nie muszą  
  10. czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Może być ale nie musi
  11. twoje uwagi: fajnym dodatkiem będą huby usb

 

 

 

 

Cześć, 

 

Przymierzam się do kupna klawiatury mechanicznej - z mechanicznych grałem tylko na steelseries g6(przełączniki mx black), odczucia bardzo dobry. Takie klawisze mi odpowiadają.

 

Jestem zainteresowany dwoma modelami Tesoro - excalibur RGB oraz Lobera Supreme. Obie są w cenie 400-500 zł i jest to max jaki mogę dać za klawiaturę. 

 

Problem jest tylko taki że niestety nie ma tych modeli z przełącznikami Black. A na żadnych innych nie grałem a w Warszawie jest problem żeby gdziekolwiek znaleźć klawiaturę mechaniczna inną niż Razer na własnych przełącznikach lub właśnie ten steelseries który zawsze ma przełączniki mx black.

 

Jakim przełącznikom jest najbliżej do mx black ?

 

 

i drugie pytanie czy dostanę inną klawiaturę z podświetleniem RGB ( i opcjonalnie hubem usb ) do kwoty 400 zł ? 

 

Z góry dzięki za odp ;] 

Edytowane przez bomabob
Link to post
Share on other sites

no raczej nie wchodzą, w sumie w takiej sytuacji to najbardziej mi zależy na tym żeby ktoś pomógł mi dobrać  przełączniki, z założeniem że na mx black mi się grało ale zarówno mx black jak i khalih black już nie ma i nie będzie do interesujących mnie klawiatur, 

to co mogę aktualnie wybrać 

corsair k70 - mx brown lub mx red 
tesoro lobera supreme / tesoro excalibur - khalih  brown/blue/red

Link to post
Share on other sites

Ten Echelon chyba będzie najlepszym wyjściem, jest na MX Black, podkładkę, huba usb tylko, że podświetlenie ma tylko niebieskie. Zastanów się czy to całe rgb jest Ci aż tak niezbędne, bo to bardzo ogranicza wybór jeżeli chodzi o klawiatury mechaniczne (i to głównie do tych droższych jeżeli się nie mylę).

Link to post
Share on other sites

W cenie do 400zł praktycznie nie znajdziesz żadnej klawiatury mechanicznej z podświetleniem RGB a tym bardziej gdy wymagasz jeszcze hubów USB. Takie rarytasy (RGB) są dostępne tylko dla tych high-endowych lub po prostu droższych klawiatur mechanicznych.

Jeśli klawiatura ma być tylko do gier to może zastanów się nad GamePadami (przykład - Logitech G13). Tylko, że w sumie na chwile obecną nie ma to za bardzo sensu bo wybór jest bardzo mały jeśli chodzi o mechaniczne przełączniki (ja się tylko z Razerem spotkałem) a już w szczególności podświetlenie RGB (Razem teraz wypuścił takie coś, ale cena tego jest tak chorendalna, że kupisz za to normalną klawiaturę) i ceny są bardzo wysokie przez brak konkurencji.

 

Wracają do pełnowymiarowych klawiatur, w twoim budżecie odpuść sobie diody RGB bo oprócz tych klawiatur Tesoro nie znajdziesz nic innego w tej cenie. Poza tym do grania chyba najlepsze będą Cherry MX Red i znajdziesz sporo klawiatur do 400zł z tymi switchami

Link to post
Share on other sites

potrzebuję takich przełączników które nie będą się wciskały od samego patrzenia na klawisze, więc chyba Red'y odpadają.... 

Jaka jest różnica między mx black / kalih black / mx brown / kalih brown ? 


UPDATE : pojawiła się opcja przywiezienia czegoś ze stanów- są jakieś ciekawe klawiatury z RGB których nie ma jeszcze w PL  ?

Edytowane przez bomabob
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...